Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Пригунов.jpg

Пригунов Олександр Сергійович. Професор кафедри транспортних систем і технологій, доктор технічних наук, старший науковий співробітник.

 Народився 10 липня 1938 року в місті Дніпропетровськ в родині службовців. У 1955 році після закінчення середньої школи № 52 вступив до Дніпропетровського ордена Трудового Червоного прапора гірничий інститут імені Артема, який закінчив в 1960 році за спеціальністю «Гірнича електромеханіка» з присвоєнням йому кваліфікації гірничий інженер - електромеханік.

З 1960р. по 1964р. працював в проектному інституті Важпромелектропроект (ТПЕП), де брав участь у виконанні проектів електричної частини великих металургійних заводів Дніпропетровська і Донецька, Дніпропетровського шинного заводу і збагачувальних фабрик гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) Кривбасу.

З 1964 по 2008 рік працював в Інституті геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України).

 Основним науковим напрямком є розвиток наукових основ ЦПТ і ПТ і створення комплексів машин безперервної дії для відкритої розробки підірваних скельних порід з безперервними видами транспорту (стрічкові конвеєри і конвеєрні поїзда) для гірничодобувних підприємств чорної, кольорової, вугільної і будівельних матеріалів промисловості. Під його керівництвом і при його безпосередній участі виконані дослідження і створені принципово нові гірничі і гірничотранспортні машини: фрезерний екскаватор для розробки порід середньої міцності, комплекс машин безперервної дії для розробки підірваних скельних порід (у складі екскаватора безперервної дії ЕРГС, грохотільно-дробильного перевантажувача ПГС, системи стрічкових конвеєрів і відвалоутворювача для скельних порід), транспортний комплекс з конвеєрними поїздами для транспортування крупнокускових скельних порід і інші гірничотранспортного машини.

У 1979 році в Інституті геотехнічної механіки захистив кандидатську дисертацію  за спеціальністю - 05.15.03 «Відкрита розробка родовищ корисних копалин» .

У 1999 році присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю - 05.15.06 «Гірничі машини». У тому ж 1999 році в Національній гірничій академії України захистив докторську дисертацію.

Публікації

Опубліковано понад 135 наукових праць, у тому числі одна монографія, дві брошури, два підручника і 28 авторських свідоцтв на винаходи.

Активно бере участь в роботі міжнародних форумів, наукових семінарів, конференцій та науково - виробничих нарадах за рішенням проблем вдосконалення гірничого виробництва і сучасного світорозуміння, в тому числі: III Geoengineering Congress Rock excavation: the future and Beyond, Torino, 1992; VI Міжнародна наукова школа - семінар «Імпульсні процеси в механіці суцільних середовищ», Миколаїв, 2005; Міжнародна наукова школа - семінар «Фізика імпульсних розрядів у конденсованих середовищах», Коблево, 2007; десятий Світовий конгрес Теософського суспільства, Рим, 2010.

З 2001 року працював за сумісництвом, а з 2008 року працює постійно професором кафедри транспортних систем і технологій. На посаді професора викладав і викладає такі дисципліни: «Транспортні системи гірничих підприємств», «Транспортні комплекси кар'єрів», «Основи наукових досліджень», «Історія гірничої справи», «Професійні функції фахівців», «Професійні функції магістрів».

За активну наукову і науково - організаційну роботу неодноразово нагороджувався почесними грамотами ІГТМ НАН України та галузевих міністерств. Нагороджений медаллю «Ветеран праці», двома срібними медалями ВДНГ СРСР, знаком «Винахідник СРСР», Почесним знаком «80 РОКІВ НАН України» та Почесною грамотою Президії НАН України.

На головну                                                                                                                         Назад

© 2006-2019 Інформація про сайт