Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

07.07.2014

НГУ відвідав заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в м. Донецьку (ВІДЕО)

До Національного гірничого університету з робочим візитом завітав заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в м.Донецьку пан Маттіас Кох. 

У рамках зустрічі пан Кох відвідав науково-технічну бібліотеку НГУ, яка є однією з найстаріших бібліотек Придніпров`я (її засновано у 1899 році). Фонд бібліотеки становить більше мільйона томів, серед них такі унікальні видання як «Горный журнал» з 1826 р., «Вести Геолкома» з 1883 р., «Электрика» з 1888 р., «Уголь» з 1925 р., книги Георга Агріколи «О металлах» (1563 р.), Ісаака Ньютона «Философия природы» (1760 р.), Галілео Галілея «Диалог» (1813 р.) та ін. Більше 400 назв періодичних видань передплачує бібліотека щорічно, у тому числі реферативні журнали в електронному вигляді. Фонд бібліотеки щорічно поповнюється на 20 тисяч примірників друкованих документів.

Далі за програмою пана Коха познайомили з унікальними музеями гірничого - Геолого-мінералогічним і Народним музеєм історії ім. О. М. Поля.

Геолого-мінералогічний музей НГУ - один з найбільших та найзмістовніших, він функціонує з початку минулого століття при кабінеті мінералогії, а з 19 серпня 1935р. як самостійний підрозділ Дніпропетровського гірничого інституту. Виставкова експозиція налічує близько 3 тис. експонатів, займає зал площею більше 350 м2, розташована в 44 вітринах та на 45 окремих подіумах і тумбах. Сформована за трьома основними напрямками: мінералогія, кристалографія, петрографія; історична геологія і палеонтологія; корисні копалини. Музей служить навчальною лабораторією при вивченні геологічних дисциплін студентами та проведені досліджень аспірантами. Пан Маттіас Кох висловив щире захоплення представленими унікальними експонатами та зразками рідкісних пород дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

У Музеї історії НГУ гість мав змогу познайомитись з етапами розвитку університету. Сьогодні у фондах музею зберігається понад 13 000 експонатів. Eкспозиція має 6 розділів і вміщує 1500 експонатів, з яких майже 80 % – оригінали.

Музей оснащений відеотехнікою, тут щорічно проходять 4-6 виставок, присвячених ювілейним датам і ювілярам університету, проводяться зустрічі з випускниками і краєзнавчі конференції. При музеї діють клуби: Історико-краєзнавчий “Грані”, Військово-історичний ім. капітана А.І.Грязнова. Працює Школа екскурсоводів. Проводяться екскурсії англійською та польською мовами. Пан Кох відзначив високопрофесійну та цікаву екскурсію англійською мовою, яку провів завідувач музею Ігор Нікітенко. 

Робоча зустріч з ректором НГУ академіком НАН України Геннадієм Півняком мала на меті обговорення основних етапів подальшого співробітництва. Геннадій Григорович подарував гостю буклет та фільм про університет англійською мовою, а також інформацію про НГУ для подальшого знайомства (специфіка роботи гірничого, міжнародна діяльність, співробітництво з провідними німецькими компаніями).

Пан Кох висловив подяку за цікаву зустріч в НГУ, адже він у нашому університеті вперше. І зазначив, що восени заплановані тижні Німеччини в Україні і Національний гірничий університет братиме безпосередню участь у цьому.

Далі за регламентом пан Маттіас Кох відвідав Українсько-німецький культурний центр НГУ де екскурсію йому провела завідувач центру Ірина Яременко.

 Довідка: Українсько-німецький культурний центр було засновано 3 квітня 1997 року за підтримки уряду Федеральної землі Бранденбург, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та ректорату Національного гірничого університету. Центр є першим регіональним партнером Гете-інституту в місті Київ, який працює відповідно до німецьких культурних та навчальних програм. Основними напрямами дільності УНКЦ НГУ є організація вивчення німецької мови відповідно до Європейських рекомендацій, підготовка слухачів Центру до складання міжнародних іспитів; організація та проведення заходів, спрямованих на поширення знань слухачів Центру щодо культури, історії, мистецтва Німеччини та інших німецькомовних країн; організація та проведення методичних семінарів для викладачів німецької мови.

Дарина Бутко, ІАЦ НГУ,

фото Станіслав Мардаровський, (відеостудія «Юність» НГУ)


До списку


На головну
© 2006-2019 Інформація про сайт