Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

08.11.2012

Презентація шостого тому епістолярної спадщини Дмитра Яворницького

7 листопада відбулася презентація шостого тому епістолярної спадщини до ста п’ятдесят сьомої річниці з Дня народження Дмитра Яворницького у Меморіальному будинку-музеї академіка. Листування видатних особистостей — це завжди найцінніші документальні свідчення про минулі часи, кажуть історики.


У збірнику вміщено 703 листи до Яворницького 195 кореспондентів – друзів, приятелів і знайомих. В листах висвітлюється життєвий і творчий шлях вченого, його стосунки з колегами, друзями й знайомими, а також соціальний контекст, в якому жив і творив Яворницький. Всі листи зберігаються в Дніпропетровському національному історичному музеї і являють собою цінне джерело з історії культурно-громадського життя України кін. ХІХ – першої третини ХХ ст. Книга пропонується широкому читацькому загалові, усім, хто цікавиться історією та культурою України, генеалогією та біографістикою.

Шість томів збірки вийшли під загальною редакцією заслуженого працівника культури України, директора Дніпропетровського національного історичного музею Н. І. Капустіної. Укладачі - С. Абросимова, В. Бекетова, Н. Василенко, А. Перкова, К. Тележняк, Я. Тимошенко, В. Єкшов, І. Романюта. 

Шостий том «Епістолярної спадщини» присвячено пам’яті Світлани Вікторівни Абросимової - ініціатора, автора і упорядника даного науково-археографічного видання, провідного наукового співробітника ДНІМ, кандидата історичних наук, заслуженого працівника культури України, лауреата премії імені Д. І. Яворницького Національної спілки краєзнавців.

На презентації була присутня доктор історичних наук, професор кафедри історії та політичної теорії НГУ Ганна Кирилівна Швидько, а також - кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії НГУ  Олексій Ярош, які відзначили вагомість «Епістолярної спадщини» для сучасних дніпропетровців.


Від Національного гірничого університету музею було презентовано книгу «Відповідність часу» (яка охоплює останні тридцять років життя вишу і містить розділ, присвячений співпраці університету та будинку-музею).


На презентації книги в меморіальному будинку-музеї Яворницького також було відкрито міні-виставку «Писемні свідки поваги та дружби», на якій присутні побачили деякі листи та поштові листівки, які репрезентовані в 6 томі епістолярій вченого. А також меморіальні речі Д. Яворницького з фондів ДНІМ: поштові скриньку, адресну табличку з будинку вченого в Катеринославі, письмове приладдя, папку для документів, світлини.

ІАЦ НГУ


До списку


На головну
© 2006-2019 Інформація про сайт