Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

07.02.2014

Бізнесмени і науковці шукають шляхи співпраці (ВІДЕО)

Вчора, 6 лютого, на базі Національного гірничого університету відбулося виїзне засідання Дніпропетровської міської робочої групи з питань залучення інвестицій та координаційної ради з питань розвитку підприємництва на тему: «Інвестиційний паспорт міста – основа для втілення інноваційних проектів».

Заступник директора департаменту промисловості, підприємництва та інвестицій - начальник управління розвитку підприємництва та інвестицій Дніпропетровської міської ради Микола Шевченко у своєму вступному слові зазначив, що сьогодні в регіоні налічується 140 тисяч підприємців. Він нагадав, що минулого року було започатковано зустрічі науковців Національного гірничого університетом і представників бізнес-структур. Цей досвід мав позитивні результати, зокрема, розроблено інвестиційний паспорт міста, що включає реєстр інвестиційних проектів та інноваційних розробок. Зацікавлених у їх реалізації виявилось чимало, тому спілкування підприємців з науковцями – необхідність. Робота виїзних засідань у форматі вивчення малим і середнім бізнесом досвіду різних ВНЗ недаремно розпочалася з Національного гірничого університету. За 115 років своєї діяльності тут сформувалися наукові школи, їх розвиток і народження нових й послужило підгрунтям для надання НГУ статусу дослідницького.

– У сучасних умовах наш університет перебудовує свою інфраструктуру, – зазначив ректор Національного гірничого університету академік НАН України Геннадій Півняк. – Ми активно співпрацюємо з бізнесом. Наші інноваційні розробки відповідають високим технологічним нормам, екологічним вимогам і направлені на енергетичний розвиток країни. Тож ряд проектів реалізовуються компанією ДТЕК й іншими підприємствами.

Проректор з наукової роботи НГУ член-кореспондент НАН України Олександр Бешта презентував представникам бізнесової діяльності міста досягнення науковців ВНЗ, експозиції яких були представлені у конференц-залі. Професор завідуючий кафедрою гірничої механіки НГУ Володимир Самуся детально розповів про проект «Теплонасосна утилізація скидного тепла шахтної води. Установка гарячого постачання»; доцент кафедри електропостачання Юлія Хацкевич представила «Систему теплопостачання з тепловими насосами»; асистент кафедри електроприводу Олександр Балахонцев ознайомив присутніх з «Системою автоматичного регулювання комутації потужних електричних машин постійного струму (CAP комутації)»; в. о. завідувача кафедри будівельної теоретичної та прикладної механіки Дмитро Колосов, лауреат премії Президента для молодих вчених представив свою роботу «Ліфтові установки нового покоління»; професор завідувач кафедри геоінформаційних систем Борис Бусигін інформував про«Спеціалізовану геоінформаційну систему ГІС РАПІД 3.2».

Усі інноваційніпроекти гірничого є надзвичайно актуальними сьогодні. Радник міського голови Володимир Мелещик для обговорення їх реалізації та озвучення потреб ринку надав слово представникам бізнесу і громадських організацій. Зустрічв НГУ яскравіше відкрилаперспективи ефективного розвитку діяльності того чи іншого підприємства. Представники бізнес-структур міста попередньо домовилися з керівництвом НГУ про співпрацю, а деякі підприємці вже сьогодні запропонували нашим випускникам робочі місця.

Наталія Андрющенко, ІАЦ НГУ


До списку


На головну
© 2006-2019 Інформація про сайт