Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
person.png

Таран Віталій Олександрович

Аспірант першого року навчання

Тема дисертаційної роботи – “Підвищення ефективності процесів підготовки газу до транспортування в умовах експлуатації Пролетарського газосховища”.

Актуальність: Стратегічне завдання газодобувної галузі України - забезпечення надійної та безпечної видобутку, транспортування і постачання газу споживачам. Видобуваючи щорічно близько 18 млрд.м3 власного газу, а споживаючи значно більші об’єми, потрібно нарощувати резерви газопостачання та розвивати газотранспортну систему з одночасно диверсифікацією джерел.

В умовах сьогодення до потенційних резервів газопостачання відносяться: залучення додаткових потужностей у систему газовидобування та розбудова і удосконалення мережі підземних сховищ газу (ПСГ) поблизу основних газоспоживаючих центрів. ПСГ дозволяють нівелювати екстремальні періоди споживання газу шляхом видачи до мережи тієї кількості, якої не вистачає, чи нагнітання надлишку газу в підземелля. Це надає змогу забезпечити роботу газотранспортної системи протягом року з продуктивністю близько до номінальної.

Надійна робота газотранспортної системи і компресорних станцій ПСГ безпосередньо залежить від якості газу, що транспортується. В силу неоднорідності і розрізненості родовищ проблема контролю якості газу є основним критерієм надійності, особливо по такому параметру як вологовміст газу. Це пов'язано з тим, що при перебігу вологого газу в трубопроводі посилюються корозійні процеси, та відбувається утворення газових гідратів, яке призводить до значного збільшення гідравлічного опору і зниження пропускної здатності трубопроводів аж до їх повного закупорювання, що, в свою чергу, сприяє виникненню аварійних і небезпечних ситуацій, а також до порушення роботи обладнання.

Тому, з метою мінімізації собівартості видобутку і транспорту газу, актуальним завданням є, вдосконалення існуючих і розробка нових способів і засобів оперативного виявлення, ділянок початку конденсації вологи і гідратоутворення, що враховують по можливості комплексний вплив основних процесів, що протікають при експлуатації газопроводів.

Науковий керівник – гірничий інженер, доктор технічних наук, професор, відмінник освіти України, завідувач кафедри з 1995 р. - 2019 р. Ширін Леонід Никифорович (ORCID; Scholar Google; Scopus; Web of Science ).

Участь аспіранта в роботі конференцій:

1. П’ята Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених “ Молодь: наука та інновації ” (м. Дніпро, 2017).

2.Шоста Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених “ Молодь: наука та інновації ” (м. Дніпро, 2018).

3.Сьома Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих вчених “ Молодь: наука та інновації ” (м. Дніпро, 2019).

Публікації

1.Таран В.О. Технічні рішення для забезпечення безаварійної роботи газозбірної системи Пролетарського ПСГ// Матеріали 5-ї Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених “Молодь: наука та інновації” (м. Дніпро, 2017).

2. Таран В.О. Способи попередження утворення Гідратних пробок // Матеріали 6-ї Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених “Молодь: наука та інновації” (м. Дніпро, 2019).

3. Таран В.О. Технічні рішення для забезпечення безаварійної роботи газозбірної системи Пролетарського ПСГ // Матеріали 7-ї Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених “Молодь: наука та інновації” (м. Дніпро, 2019)

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт