Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

05.12.2012

Приородно-ресурсний менеджмент України в дії

Не всі студенти знають, як виглядає всередині справжнє підприємство. Сучасна молодь більше уваги приділяє віртуальній реальності, до кінця не розуміючи, що відбувається виробництві.

Представники металургійного заводу «Інтерпайп сталь» в рамках підтримки технологічного туризму в Дніпропетровську відгукнулись на пропозицію проректора нашого Гірничого університету Юрія Тимофійовича Хоменка та 3-го грудня провели оглядову екскурсію для групи студентів з механіко-машинобудівничого факультету. «Інтерпайп сталь» позиціонує себе як новий, перший та єдиний в Україні екологічний завод. Морально застаріле, екологічно небезпечне мартенівське виробництво змінили на прогресивний електроплавильний спосіб виробництва сталі. Завдяки чому у 2,2 рази скоротилися енерговитрати на тону виробничої сталі та у 8 разів скоротилося споживання природного газу. Завод використовує сучасну високоефективну технологію захисту навколишнього середовища, що дозволяє практично виключити негативний вплив на екологічну ситуацію в нашому регіоні.

Студентам показали та розповіли про нові системи, які використовує завод. По-перше, це перша в Україні кабельна лінія надвисокої напруги 330 кВ, яка простягається під землею та під водою ріки Самари на 12,8 км, з’єднує «Інтерпайп сталь» з новою підстанцією «Пічна» та Придніпровською ТЕС. По-друге, завод використовує сучасну систему газовиділення та газоочищення. Ця система дозволяє ефективно вловлювати газ і пил, що утворюються при виплавці сталі. Пил осідає в фільтрах і гранулюється, а в атмосферу потрапляють практично чисті гази. По-третє, на виробництві використовують замкнутий цикл системи водопостачання, що дозволяє не забруднювати річку промисловими водами. Також тут передбачені дві системи водопостачання. «Чистий» оборотний цикл призначений для охолодження обладнання, а «брудний» - для прямого охолодження металу.

Дуже зацікавив студентів сам процес виробництва сталі, його масштабність та абсолютна механізація. Завод розташовується на 21 гектарі і працює там близько 500 робітників. Не дивлячись на відносно малу кількість робітників на такому великому підприємстві, кожен несе ключову роль у роботі заводу, оскільки автоматизоване виробництво потребує точності й злагодженої роботи. Сьогодні завод працює в режимі тестування, проте вже найближчим часом планується вихід на проектну потужність, а саме 1 320 000 тон на рік. Студенти своїми очами побачили роботу різних категорій робітників, які отримують не тільки достойну заробітну платню, соціальний пакет, а й здорове харчування в заводській їдальні

Не залишили байдужими гостей заводу п’ять масштабних арт-інсталяцій, які стали його частиною. Всесвітньо відомий художник Олафур Елліасон створив ці інсталяції спеціально за замовленням заводу.

Наприкінці екскурсії студенти, які є слухачами курсу «Приородно-ресурсний потенціал України» ділилися враженнями від побаченого. Безумовно, таке величезне новітнє підприємство як «Інтерпайп сталь», вражає своїми можливостями і технологією. Приклад сучасного виробництва став для них яскравою ілюстрацією можливостей нашої країни.

Євгенія Лавриненко, студентський прес-центр НГУ 


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт