Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

21.11.2012

Студента НГУ, чемпіона Європи зі скелелазіння нагородили почесною грамотою

Студент факультету інформаційних технологій Національного гірничого університету Володимир Зінченко підкорив 10 метрову висоту всього за 4 секунди і став першим в історії чемпіоном Європи зі скелелазіння серед молоді.


Хлопець також отримав ліцензію для участі в 2013 році у Всесвітніх іграх в Колумбії. Чемпіонат проходив у Франції. Завдання стояло не легке - за допомогою рук і ніг «вибігти» на 15-метрову вертикаль, яка імітує скелю. Світовий рекод в підкоренні цієї висоти - 5,88 секунд! Час підкорення імпровізованої скелі Володимиром Зінченком вражає - 4,5 секунди.

20 листопада Володимиру у Дніпропетровському дитячо-юнацькому центрі міжнародного співробітництва було вручено урочисту грамоту за вражаючі результаті з рук проректора з виховної роботи НГУ Юрія Тимофійовича Хоменка. Також ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк отримав подяку від імені адміністрації позашкільного навчального закладу за підтримку туристично-спортивного руху і молодих спортсменів Дніпропетровщини в особі Володимира Зінченка.

Після нагородження чемпіон Європи продемонстрував для всіх бажаючих своє вміння, підкоривши чергову висоту.

Скелелазіння досить новий вид спорту для Дніпропетровщини і полягає у вільному лазінні (найчастіше – сходженні) по природному (скелі) або штучному (скалодром) рельєфу. Це самостійний вид спорту, який вийшов з альпінізму й нерозривно пов'язаний з ним. Різниця між альпінізмом і скелелазінням в тому, що в скелелазінні, як правило, є постійні (статичні) точки опори - гаки, які забетовані у скелю, а в альпізмі навпаки, всі точки страховки, як правило, є тимчасові, а також що альпінізм, на відміну від скелелазіння, дозволяє лазіння з застосування спеціальних інструментів та додаткового спорядження.

В Україні застосовується французька система оцінки складності скалелазних маршрутів, згідно з якою розрізнюють шістнадцять категорій складності: найпростіші — 4, найскладніші — 9В, кожна категорія — 4, 5, 6… — ділиться на три підкатегорії — А, В, С.

Дарина Бутко

ІАЦ НГУ


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт