Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

09.11.2012

Зустріч першокурсників з криворізьким письменником Григорієм Гусейновим

У рамках Дня писемності та української мови у Центрі культури української мови ім. О.Гончара 8 листопада відбулася зустріч з криворізьким письменником Григорієм Джамаловичем Гусейновим, який презентував сьомий том антології «На землі, на рідній…» – літературні та документальні твори з історії Придніпров’я та Кривого Рогу.

У книзі представлений доробок більше ніж тридцяти авторів. Як і в попередніх виданнях цієї серії, які, до речі, в попередні роки наш гість представляв у цій аудиторії, зібрані унікальні свідчення очевидців та художні тексти, що дозволяють скласти уявлення про життя на Криворіжжі в різні часи. Своєрідно доповнюють видання антології «На землі, на рідній...» художні твори, написані в різні часи українськими літераторами й сьогодні забуті чи й недоступні. Варто відзначити: майже всі автори є близькими друзями Григорія Джамаловича, з якими він товаришує протягом багатьох років. Деякі тексти були створені на прохання письменника і друкувалися вперше. На зустрічі був присутнім Володимир Платонов – один зі співавторів антології, журналіст, автор понад п’ятисот газетних і журнальних статей, чотирнадцяти книжок, у яких реалізував себе також як фотограф, дизайнер, художній редактор і редактор видання.

Приємним є те, що співавтором «На землі, на рідній…» є доцент Національного гірничого університету Ігор Олександрович Кочергін, який ознайомив читачів з автобіографією Олександра Поля, важливою історичною особою для Дніпропетровська та для гірничої промисловості.

Виступ письменника, теплий і проникливий, змусив навіть забути холодну погоду за вікном. Григорій Джамалович, людина, безумовно, світла, щиро відкривав свій внутрішній світ, все те, що наболіло – безпечність нашого народу і небажання зберігати історичні пам’ятки для нащадків; події та постаті, які його надихають. Він привабив аудиторію першокурсників маленькими, але дуже цінними призами, - книжками та журналами, у яких зібрані плоди тридцятирічної праці історика, присвячені Кривому Рогу. Один з екземплярів знаходиться зараз на моєму письмовому столі, чекає, щоб його відкрили та торкнулися минулого.

«Я завжди дуже довго виношую в собі ідею, часом десятиліттями, водночас ніколи не шкодую, якщо результату немає і текст не відбувається. Це як діти: найулюбленіші ті, які лише мають народитися. І щоб це сталося, докласти треба величезних зусиль і мати вище благословення», – поділився Г.Д. Гусейнов. 

Вікторія Попова, кор. газети «Судент»


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт