Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

14.06.2012

Бізнес не можна примусити працювати з наукою, його треба зацікавити

У кінці травня керівництво енергетичної компанії ДТЕК у черговий раз відвідало Національний гірничий університет у Дніпропетровську. Програма візиту включала: зустріч зі студентами, науково-педагогічними працівниками ВНЗ, зокрема зі студентами «групи ДТЕК», а також презентацію наукових проектів НГУ щодо підвищення ефективності і безпеки вугледобувного виробництва. 


Участь у заході взяли директор з видобутку і збагачення вугілля ДТЕК Андрій Смирнов, директор з управління персоналом ДТЕК Олександр Кучеренко, генеральний директор ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Артур Мартовицький, ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк.

Андрій Смирнов відзначив важливість співпраці науки і виробництва й те, що на даному етапі вже є вагомі результати такої взаємодії саме з гірничим. Остання знакова подія – це присудження Державної премії групі відповідальних спеціалістів ВАТ «Павлоградвугілля» ДТЕК: Ю.Я. Чередніченку, А.В. Мартовицькому, О.В. Вівчаренку, О.П. Копилову, В.Г Черватюку, А.П. Демченку, К.І. В’ялому, В.В. Гречушкіну та професорам кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету О.М. Кузьменку, І.А. Ковалевській. Протягом останніх чотирьох років проводилися широкомасштабні науково-дослідні роботи щодо вдосконалення технології видобутку вугілля. Спільні зусилля було спрямовано на вирішення однієї з головних науково-технічних проблем енергетичної безпеки України – радикальне підвищення ефективності видобутку вугілля з тонких та надтонких пластів, що залягають в найскладніших за світовими показниками умовах Західного та Центрального Донбасу, та складають понад 80% геологічних запасів України.

Науковці і виробничники вважають, що створена інфраструктура поєднує інтереси держави, суспільства і бізнесу та є стержневою гарантії енергетичної безпеки України.

«Бізнес не можна примусити працювати з наукою, його треба зацікавити. Тим більше, що наша загальна турбота – ефективне енергозбереження, збереження екологічного середовища, охорона здоров’я людей і створення техноло- гічних рішень, які дозволять без зайвих витрат видобувати вугілля, раціонально і ефективно використовувати мінеральну сировину для елек- тричної генерації на електростанціях, тобто мова йде про європейські, світові стандарти. Це надвичайно складне завдання необхідно виконати у досить короткий термін. Тож наші науковці готові діяти на випередження часу». – запевнив ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк. На підтвердження його слів виступили з презентацією своїх проектів професори О.О. Сдвижкова, В.І. Бондаренко, доцент М.С. Пашкевич та інші.

Перспективи співробітництва Національного гірничого університету і ДТЕК мають реальну основу. У цьому плані цікавим є проект безперервної перепідготовки спеціалістів-гірників в НГУ за спеціальною програмою «Приеемник» (рос.), яка відображає сучасний світовий досвід розвитку підземного видобутку вугілля, селективне виймання вугілля з надтонких пластів із залишенням породи у виробленому просторі, охорону і безпеку праці, перспективи використання теплонасосних технологій для утилізації бросового тепла гірничих підприємств та ін.

Зустріч завершилася підписанням акту передачі НГУ від ДТЕК сучасного серверного обладнання для оснащення ресурсного Грід-центру. Додамо, що раніше ДТЕК надав допомогу в оснащенні комп’ютерного класу, а також придбанні 15 ноутбуків для кафедри підземної розробки гірничого університету.

12 червня поточного року в медіа-центрі «Днепр Пост» відбулась прес-конференція, в якій взяли участь проректор з наукової роботи НГУ Олександр Бешта, професор кафедри підземної розробки родовищ НГУ Ірина Ковалевська, Генеральний директор ВАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" кандидат технічних наук Артур Мартовицький та директор виробничого структурного підрозділу "Шахта" Самарська "ПАТ" ДТЕК Павлоградвугілля "кандидат технічних наук Віктор Черватюк.


Темою зустрічі стали наукові розробки, спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Вчені університету та представники ДТЕК поєднали свої інноваційні розробки у галузі екології, і як результат – Державна премія у галузі науки і техніки. 

Олександр Бешта зазначив, що за останні десять років співробітники гірничого університету отримали вісім Державних премій. Остання розробка спільно з компанією ДТЕК більш ніж вагома - її результати викладені в ста наукових статтях та двадцяти  монографіях . 

За словами генерального директора ДТЕК Артура Мартовицького- "ДТЕК - вертикально інтегрована компанія, вона видобуває вугілля і використовує на електростанціях, отримує і продає електроенергію. Для ефективного функціонування бізнесу потрібні інноваційні технології, перш за все, у видобутку вугілля. Бо в даній вертикалі ми, вуглярі, є базисом. Ми бачимо перспективу і важливість співпраці з наукою. Ми починали співпрацювати з наукою в непростий період, коли було багато незрозумілого в ставленні до вугільної промисловості. Ми зробили серйозну аналітику, вибрали основні наукові аспекти щодо поліпшення ефективності бізнесу, підвищенню безпеки ведення робіт. Ми готові ділитися своїм досвідом з іншими підприємствам вугільної промисловості. Ця робота зроблена для всіх вугільників ".

Вчені і представники компанії вирішили одну з головних науково-технічних проблем енергетичної безпеки Україна - радикальне підвищення ефективності видобутку вугілля з тонких і надтонких пластів, що залягають в складних, за світовими показниками, умовах Західного і Центрального Донбасу, і складають понад 80% геологічних запасів Україні. Дослідження "Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ Україні в гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких і надтонких пластів" підготовлений науковим колективом у складі представників Національного гірничого університету, ДТЕК і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Автори роботи вперше запропонували комплексну науково обґрунтовану програму, яка дозволяє підвищити ефективність і безпеку вуглевидобутку у складних умовах тонких і надтонких пластів, посилити конкурентоспроможність вугілля, що видобувається на світових ринках, зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, сприяти розвитку шахтарських регіонів і підвищенню добробуту їх населення. Модель, описана в науковій роботі, вже впроваджена в "ДТЕК Павлоградвугілля" і "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу". В результаті показники ефективності, зростання заробітної плати, податкових відрахувань, соціальних інвестицій на підприємствах істотно перевищують середні по Україні.

ІАЦ НГУ


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт