Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

27.05.2012

Презентація виставки живопису Леоніда Кудрявцева "Шановні мої сучасники"

4 травня о 10.00 в ауд 1/119 відбудеться презентація виставки живопису члена Національної спілки художників України Леоніда Кудрявцева «Шановні мої сучасники».

Леонід Костянтинович Кудрявцев – один з найстаріших професіональних художників України. Він народився 19 серпня 1922 року в Дніпропетровську. У 1947 році закінчив Дніпропетровське художнє училище (викладач М.Паніна). З 1948 по 1950 рік навчався в Київському художньому інституті, а з 1950 по 1954 року – Харківського художнього інституту. Учень Н.Яблонської, С.Єржаківського, О.Трофименка, Ю.Садиленка, К.М.Єлеви, Томенка, Чернова, Котова, Косарєва, він один з найяскравіших представників «соцреалізму» в живопису 50-90-х років. Учасник подій Великої вітчизняної війни, Кудрявцев відтворив свої спогади в роботі «Форсування Дніпра» 1948 року.

У післявоєнні роки Л.К.Кудрявцев займався педагогічною діяльністю, виховав чимало художників, визнаних в Україні та Росії. Серед його учнів – А.Лукашонок, Е.Манашеров ( професор Інституту ім. Рєпіна), А.Шеремет, Ф.Гуменюв (професори НАОМА), А.Сергієнко – народний художник Росії. Л.К.Кудрявцев – автор кількох тисяч картин олією, більш 2000 акварелів, численних малюнків та етюдів. Твори художника неодноразово представлялись на всеукраїнських та міжнародних виставках. З 2002 року – член Національної спілки художників України.

На виставці в Королівській академії в Лондоні та в Единбурзі (Шотландія), Тулузі (Франція) демонструвалися написані портрети простих сільських працівників, сталеварів, солдат, відзначені невимушеністю та правдивістю передачі почуттів, незвичайним колоритом та класичною композицією. Проникнуті тонким настроєм пейзажі Придніпров’я й Карелії, барвисті, з тонким відчуттям повітря й світла весняні й осінні натюрморти Кудрявцева не можуть не вразити глядача. Твори художника виставлялись в Західній Європі, знаходяться в багатьох державних та приватних колекціях України.

У презентації виставки візьмуть участь члени Національної спілки художників України, мистецтвознавець Л. Тверська.

Запрошуємо усіх прихильників живопису! 


До списку


На головну
© 2006-2019 Інформація про сайт