Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

15.03.2012

В НГУ відбулося друге засідання з розробки «Програми виконання технологічних проектів для компанії ДТЕК».

Нагадаємо, що 22 лютого у Києві на спільному засіданні президії Національної академії наук України та керівництва ДТЕК прийнято рішення про розробку «Програми виконання технологічних проектів для компанії ДТЕК» за участю президента НАН України, академіка Бориса Патона, ректора Національного гірничого університету, академіка Геннадія Півняка та директора з видобутку і збагачення вугілля ДТЕК Андрія Смирнова. Також у засіданні взяли участь перший пророектор НГУ Петро Пілов, проректор з науки Олександр Бешта, проректор з міжнародних зв’язків Олександр Шашенко.

CRW_1206.jpg

За короткий термін науковці підготували і подали на розгляд комісії 70 проектів, серед яких була схвалена 31 робота. На другій зустрічі робочої групи, що відбулася у Національному гірничому університеті, експерти відмітили роботи, які вже мають приклади впровадження та патентні підтвердження. Вирішено підключити до роботи групи фахівців-енергетиків, щоб одразу аналізувати енергоефективність кожного проекту .

CRW_1219.jpg

CRW_1214.jpg

Співпраця з бізнесом створює новий формат роботи. Актуальність поставлених завдань, перспективи швидкого впровадження проектів, а також обмежені терміни мобілізують науковців.

CRW_1208.jpg

«Рішення, які мають бути реалізовані за один-півтора року повинні чітко відповідати вимогам компанії і це мають бути не дослідження, а готові технологічні рішення, досвід впровадження яких ми могли б оцінити. А в разі нашої зацікавленості до дослідницького проекту – ми готові забезпечити науковців полігонами для перевірки своїх ідей на наших об’єктах» - зазначив Андрій Смирнов.

Загалом у своїй стратегії розвитку до 2030 року компанія ДТЄК планує 3 етапи інноваційних впроваджень. Перша хвиля проектів має окупитися вже у 2015 році.

CRW_1222.jpg

За словами директора УкрНИМИ Андрія Анциферова, звернення українського бізнесу до науки є дуже важливим: «У Росії зрозуміли, що занедбання вугільної промисловості було помилкою, тому влада запроваджує 20-ти річну програму розвитку вугільної промисловості. Майбутнє України однозначно пов’язане з вугіллям, тож якщо ми сьогодні не будемо вкладати кошти в розвиток своїх технологій – через 20-років будемо купувати їх в Росії, хоча зараз у нас більше фахівців і вищий потенціал».

Наталія Лісневська, Світлана Ткаченко

Інформаційно-аналітичний центр


До списку


На головну
© 2006-2019 Інформація про сайт