У період з 14 по 16 в Москві проходив 8 щорічний саміт «Уголь России и СНГ». Завідуючий кафедрою, доктор технічних наук, професор Володимир Ілліч Бондаренко на особисте запрошення Алена Петріча (Директор саміту) взяв участь у саміті.Ініціатором проведення виступив Інститут Адама Сміта (США). На саміті працювало 8 сесій, присвячених важливим питанням світового ринку вугілля:
В сучасному світі складно переоцінити необхідність вивчення англійської мови. Для отримання інформації і новин з перших рук знання англійської просто необхідні. А ще - спілкування, комп'ютерні технології, інтернет. Для багатьох людей англійська мова – справжнє вікно у світ. А найголовніше — це мова міжнародного спілкування. Тому я хочу познайомити вас з Українсько-Американським лінгвістичним центром (УАЛЦ).
У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету святкує своє перше півсторіччя. Народна кіностудія «Юність» НГУ – нетипова для вищого навчального закладу і унікальна для України взагалі
Студентка п'ятого курсу Національного гірничого університету Факультету інформаційних технологій, Марія Бочева взяла участь у програмі з обміну «GlobalUgrad», яка надала їй можливість поїхати на навчання в місто Клівленд, штат Міссісіпі. До речі, його неофіційна назва - «Штат гостинності».Марія люб'язно погодилася відвідати «Центр мовної підготовки» по прибуттю в Україну, і відповісти на кілька запитань:
20 травня 2013 року відбудеться ІII науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів, студентів м. Дніпропетровська «Проблеми та перспективи розвитку міста Дніпропетровська».
22 травня в Криворізькому національному університеті проходив загальний збір Академії гірничих наук України. За результатами голосування були обрані членами-кореспондентами Академії Гірничих наук України професори кафедри підземної розробки родовищ Кузьменко Олександр Михайлович та Бузило Володимир Іванович.
В Національному гірничому університеті обговорювали проблеми техногенних катастроф та їх можливе прогнозування та запобігання. В конференції взяли участь провідні науковці з гірничого університету, Інституту фізики гірничих процесів НАН України, Московського державного університету геодезії і картографії, Інституту проблем комплексного освоєння надр «РАН», представники тресту «Донецькшахтопроходка» та металургійного заводу «Донецксталь»