Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра транспортних систем та енергомеханічних комплексів НТУ "Дніпровська політехніка" - перша даного профілю кафедра, що була організована у гірничих вузах країн СНД. У 1922 році її заснували інженер-механік О.О. Співаковський та гірничий інженер М.С. Поляков.

Засновники кафедри, видатні діячі гірничої науки, розглядали рудниковий транспорт як невід'ємну частину технологічного процесу гірничого виробництва "видобуток - транспортування - відвантаження корисних копалин". Саме з цих позицій визначались мета та завдання кафедри "Рудниковий транспорт" в галузі підготовки спеціалістів для гірничодобувної промисловості країни.

Вони внесли вагомий вклад в формування та розвиток кафедри, заснування її наукових напрямів та самостійного лекційного курсу "Рудниковий транспорт". Традиційно курс "Рудниковий транспорт" включав низку базових дисциплін з рудникового транспорту для напрямів підготовки фахівців гірничого, механічного та шахтобудівного профілів. Відповідно напрямам підготовки формувалися школи наукової діяльності та контингент співробітників кафедри.

З моменту заснування кафедрою завідували та працювали професорами видатні діячі гірничої науки: О.О. Співаковський , А.Й. Епштейн, М.С. Поляков, Б.О. Кузнецов, І.Г. Штокман, О.О. Ренгевич, М.Я. Біліченко. Кожен з них зберігав спадкоємність у педагогічній та науковій діяльності, вніс неоцінимий вклад у формування самостійної кафедри «Рудниковий транспорт». Під керівництвом М.С. Полякова колектив кафедри збагатив її класичними науковими працями, що зіграли найважливіше значення у розвитку школи рудникового транспорту Національного гірничого університету.

Школа рудникового транспорту НГУ


                        школа_укр_.jpg

У післявоєнні роки кафедра набула ім'я всесоюзної кузні науково-педагогічних кадрів. За період з 1945 по 1987 роки на кафедрі було підготовлено понад 70 кандидатів і 5 докторів технічних наук. Підготовкою фахівців вищої кваліфікації займались видатні діячі гірничої науки з рудникового транспорту:

- гірничий інженер-технолог, академік АН України - М.С. Поляков;

- інженери-механіки, д.т.н., професори - І.Г. Штокман, О.О. Ренгевич;

- інженери-шахтобудівники, д.т.н, професори - Б.О. Кузнецов,М.Я. Біліченко  • Спогади про професора кафедри Пригунова О.С.


  • На головну

    © 2006-2022 Інформація про сайт