Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Практикум з термодинаміки:

навч. посіб. / С.В. Фелоненко, І.С. Ільїна, О.П. Трофимова, Ю.О. Коміссаров, О.О. Бобришов; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: Журфонд, 2024. – 224 с.

Розглянуто основні закони термодинаміки, термодинамічні процеси, цикли теплових та холодильних машин, властивості ідеальних газів і водяної пари, процеси витікання й дроселювання газів і парів. До кожної теми подано короткий огляд теоретичних відомостей про ідеальні й реальні гази, а також рекомендації до розв’язування задач з прикладами і задачі для самостійного розв’язування. Матеріали доповнено необхідними довідковими даними та питаннями для самоконтролю.

Видання адресовано здобувачам денної та заочної форм навчання спеціальності «Гірництво».


Геомеханіка створення підземної інфраструктури при видобуванні руд із застосуванням емульсійних вибухових речовин:

монографія / М.М. Кононенко, О.Є. Хоменко, І.Л. Коваленко, І.Г. Миронова, А.В. Косенко; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: Журфонд, 2024. – 252 с.

Монографія присвячена вирішенню наукової проблеми з геомеханіки створення підземної інфраструктури при видобуванні руд із застосуванням емульсійних вибухових речовин на основі встановлених закономірностей формування зон зминання, інтенсивного подрібнення та тріщиноутворення навколо зарядної порожнини, що утворюється в масиві порід під дією вибуху, а також зміни густини і швидкості детонації емульсійних вибухових речовин за довжиною колонки заряду, що сформовано при різних кутах нахилу свердловин. Встановлені закономірності складають основу методик розрахунку параметрів буропідривних робіт для створення підземної інфраструктури при видобуванні руд, а також розрахунку працездатності як емульсійних, так і інших промислових вибухових речовин за ступенем реалізації швидкості детонації.

Монографія призначена для широкого кола інженерно-технічних працівників, гірничих інженерів гірничорудної промисловості, науково-дослідних і проєктних організацій. Може бути використана у навчальному процесі закладів вищої та середньої професійної освіти при викладанні дисциплін з гірництва.


Новітні технології підповерхового обвалення у видобуванні залізних руд:

монографія / А.В. Косенко, О.Є. Хоменко, М.М. Кононенко; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: Журфонд, 2023. – 112 с.

Монографія присвячена питанням підвищення конкурентоздатності гірничодобувних підприємств, що розробляють залізорудні родовища підземним способом у складних геомеханічних умовах. Наведено гірничогеологічну характеристику та існуючий стан технології підземної розробки залізорудних родовищ Кривбасу. Розкриті можливості удосконалення технологічних процесів підготовки та розробки покладів на видобувних дільницях шахт. Запропоновано раціональні й ефективні варіанти систем підповерхового обвалення, що забезпечують підвищення кількісних та якісних показників вилучення руди, використання самохідного гірничого обладнання в усіх технологічних процесах очисних робіт, а також підвищення технікоекономічних показників видобутку.

Монографія призначена для широкого кола інженерно-технічних працівників, гірничих інженерів гірничорудної промисловості, науководослідних і проєктних організацій. Може бути використана у навчальному процесі закладів вищої та середньої професійної освіти при викладанні дисциплін з гірництва.


Проєктування транспортних систем і комплексів гірничих підприємств:

навч. посіб. / О.М. Коптовець, Є.А. Коровяка, В.В. Яворська, Л.Н. Ширін, С.Є. Барташевський; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: Журфонд, 2023. – 296 с.

Викладено основні положення проєктування транспортних систем і комплексів гірничих підприємств; методи моделювання транспортно-технологічних процесів, а також методики визначення раціональних параметрів засобів транспорту нового покоління в умовах інтенсифікації гірничого виробництва та техніко-економічної оцінки варіантів проєктних рішень з використанням транспортного обладнання високого технічного рівня.


Процеси підземної розробки рудних родовищ:

підручник / О.Є. Хоменко, М.М. Кононенко, А.В. Косенко; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: НТУ «ДП», 2022. – 206 с.

Розглянуто основні відомості про виробничі процеси, що виконуються на гірничорудних підприємствах, і наведено їх класифікацію. Детально описано процеси при проведенні горизонтальних та вертикальних гірничих виробок. Розглянуто процеси ведення очисних робіт, що пов’язані з відбиванням, доставкою та випуском руди у блоці, підтриманням очисного простору, а також при виконанні допоміжних процесів. Підготовлений фахівець ефективно керуватиме робочими процесами та успішно вдосконалить технологію підземної розробки рудних родовищ.


Зберігання та дистрибуція нафти, нафтопродуктів і газу:

навч. посіб. / Л.Н. Ширін, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: НТУ«ДП», 2020. – 294 с.

Викладено теоретичні положення застосування комплексів для зберігання нафти, нафтопродуктів і газу, конструктивні особливості їх та методики експлуатаційних розрахунків. Надано рекомендації, що полегшують вибір серійних промислових машин та устаткування відповідних типорозмірів, формують уявлення про його основні технічні показники, що забезпечують експлуатацію в конкретних виробничих умовах.


prpzg2.jpg
Транспортування нафти, нафтопродуктів і газу

Навчальний посібник. Л.Н. Ширін, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв ; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т "Дніпровська політехніка". - Дніпро: НТУ "ДП", 2019. - 203 с.

Зміст навчального посібника відповідає робочій програмі дисципліни "Транспортування і зберігання вуглеводнів", що розроблена на основі освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 185 Нафтогазова інженерія та технології

Викладено теоретичні положення застосування й конструктивні особливості методики експлуатаційних розрахунків залізничного, автомобільного, водного, трубопровідного транспорту для доставки нафти, нафтопродуктів і газу. Надані в посібнику рекомендації полегшують вибір серійних промислових машин та устаткування відповідних типорозмірів, формують уявлення про його основні технічні показники, що забезпечують експлуатацію в конкретних виробничих умовах.

Стане в пригоді також фахівцям, діяльність яких пов’язана з експлуатацією нафтогазового обладнання.


Інженерна творчість і патентознавство:

підручник / Л.Н. Ширін, В.О. Салов, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв; Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Д.: НТУ «ДП», 2019. – 300 с.

Викладено історичні аспекти розвитку винахідництва у світі, надані основні приклади оригінальних технічних систем, що докорінно змінили життя людства. Розглянуто основні теоретичні положення застосування методів інтенсифікації творчого мислення, прийомів та стандартів пошуку нових технічних рішень, які ілюструються методичними прикладами наявних патентів, основні питання авторського права та суміжних прав, види об’єктів патентування, відповідальність за порушення авторського права, структуру системи права інтелектуальної власності в Україні.


prpzg2.jpg
Патентознавство. Практикум для магістрів спеціальностей 184 Гірництво і 185 Нафтогазова інженерія та технології

О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв ; М-во освтіти і науки України, Нац. техн. ун-т "Дніпровська політехніка". - Дніпро: НТУ "ДП", 2019. - 71 с.

Відповідає робочій програмі дисципліни «Патентознавство», що розроблена на основі освітньо-професійних програм підготовки магістрів спеціальності 184 Гірництво і 185 Нафтогазова інженерія та технології.

Вивчення основ патентних досліджень є необхідною і важливою частиною підготовки висококваліфікованого інженера, оскільки дозволяє зрозуміти можливості використання патентної інформації (її правових і технічних аспектів) для створення конкурентоспроможної продукції, вільного виходу цієї продукції на ринок, зниження рівня юридичних і економічних ризиків, пов'язаних з охороною і захистом об'єктів інтелектуальної власності. Послідовно викладено етапи роботи над патентом: патентний пошук, інформаційні бази, вибір аналогів, оцінка патентоспроможності.

Для студентів технічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також для інженерів, які займаються винахідництвом.


Термодинаміка:

навч. посіб. / М.В. Холоменюк, В.І. Самуся; М-во освіти і науки України, Нац. гірн. ун-т. – Д.: НГУ, 2017. – 106 с.

Викладено базові положення термодинаміки, які покладено в основу ряду фахових дисциплін спеціальності. Сформульовано навчальні цілі змістових модулів, що окреслюють навички та вміння бакалаврів з гірництва.



Транспортні комплекси кар'єрів

Навчальний посібник. Л.Н. Ширін, О.С. Пригунов, О.В. Денищенко; М-во освіти і науки України, Нац. гірн. ун-т. – Д. : НГУ, 2015. – 242 с.

Викладено теоретичні положення застосування й конструктивні особливості, методики експлуатаційних розрахунків транспортних комплексів залізничного, автомобільного, конвеєрного, гідравлічного транспорту, а також подано основні відомості про нетрадиційні види кар’єрного транспорту. Виконані в посібнику розрахунки полегшують вибір із серійних промислових машин устаткування відповідних типорозмірів, формують уявлення про його основні технічні показники, що забезпечують експлуатацію в конкретних гірничотехнічних умовах.

У книзі прийнято таку послідовність викладу матеріалу: загальні відомості, теоретичні положення, конструктивні особливості об’єктів, задачі для розрахунку, вихідні дані, методика виконання розрахунків, приклади розрахунків, питання для самоконтролю.

Навчальний посібник адресовано студентам гірничих спеціальностей вищих навчальних закладів та може бути корисний спеціалістам, що експлуатують гірничотранспортне обладнання на відкритих гірничих роботах.



Збірник задач з технічної термодинаміки:

навч. посібник / О.С. Савенчук, О.П. Трофимова. – М-во освіти і науки, Нац. гірн. ун-т. – Д.: НГУ, 2014. – 202 c.

Збірник задач розрахований на студентів заочної форми навчання для виконання контрольних робіт, що пов’язані з використанням теорії технічної термодинаміки. По кожній темі надається короткий огляд теорії термодинаміки ідеальних і реальних газів, методичні вказівки, приклади розв’язування задач та задачі для самостійного розв’язування, а також наведені в необхідному об’ємі довідникові дані.


prpzg.jpg
Процеси підземного зберігання газу

Підручник. М.А. Дудля, Л.Н. Ширін, В.О. Салов – Д.: Державний ВНЗ «Національний гірничий університет», 2014. – 422 с.

Розглянуто етапи розвитку мережі газосховищ в Україні та за кордоном, фізико-хімічні властивості природних газів, процеси підземного зберігання й транпортування газу, технологічні особливості й техногенні зміни як наслідок цих процесів, а також правила безпеки при експлуатації підземних сховищ газу.

Для студентів вищих навчальних закладів спеціальностей з напряму підготовки 050301 Гірництво. Може бути корисним для наукових та інженерно – технічних працівників гірничої і газової промисловості.


Традиційні та нетрадиційні системи енергозабезпечення урбанізованих і промислових територій України:

моногр. / Г.Г. Півняк, О.С. Бешта, М.М. Табаченко, В.І. Самуся, Ю.І. Оксень та ін.; під заг. ред. Г.Г. Півняка. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2013. – 333 с.

Проведено оцінку ресурсної бази України та узагальнено напрями розвитку її енергетичного потенціалу, встановлено напрями енергозбереження на основі традиційних і нетрадиційних технологій на урбанізованих та промислових територіях нашої держави. Розроблено наукові засади способів та технологій перетворення енергії нетрадиційних природних і техногенних джерел. Науково обґрунтовано створення принципів теплонасосних технологій використання підземних вод для опалення і водопостачання. Наведено геотермальні системи виробництва енергоносіїв. Встановлено енергоефективну систему сонячного теплопостачання. Розглянуто формування системи використання природних і техногенних енергетичних потоків на урбанізованих та промислових територіях України.



Компресорнi установки:

навч. посiбник / М.В. Холоменюк – Д.: Національний гірничий університет, 2013. – 51 с.

Розглянуто основні положення теорії компресорних машин, будову, експлуатаційні особливості та методи регулювання режиму роботи поршневих, ротаційних, гвинтових, водокільцевих і відцентрових компресорів.




Гідравлічні та аеродинамічні машини:

навч. посібник. Гриф МОН. / М.В. Холоменюк, А.В. Ткачук, Д.М. Онипрієнко. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2013. – 356 с.

Розглянута загальна будова та порядок розрахунків нагнітальних установок. Детально висвітлено теорію, будову, властивості та умови експлуатації відцентрових і осьових насосів, вентиляторів і компресорів, вихрових струменних насосів, об’ємних компресорів і вакуум-насосів.



Новітні принципи теплонасосних та когенераційних технологій використання викидного тепла:

моногр. / М.М. Табаченко, В.І. Самуся, Р.О. Дичковський, В.С. Фальштинський, Ю.І. Оксень. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2012. – 275 с.

Значну увагу присвячено екологічній чистоті технологічних процесів тепло- та електропостачання, а також охороні навколишнього природного середовища, що обумовлено широким застосуванням ефективного енергоощадливого обладнання – теплових насосів і технологій на їх основі. Показано, що впровадження теплонасосних установок зменшує собівартість виробництва енергоносіїв, дозволяє економити значні об’єми органічного палива в традиційних енергокотлах. Висвітлено нові тенденції у розвитку нетрадиційних біоенергетичних технологій та комбінованого виробництва енергоносіїв з біомаси, геотермальної енергії, теплоти ґрунтових масивів і сонячної енергії, автономних водневих енергоустановок, породних відвалів. Викладено результати теоретичних і експериментальних досліджень, розроблено математичні моделі перебігу процесів теплообміну в елементах теплопостачання. Розглянуто можливість і умови стійкого розвитку енергетики України з урахуванням світового досвіду. Показано переваги розвитку на основі використання сучасних технологій переробки вугілля, потенціалу енергоресурсозаощадження, відновлюваних і вторинних ресурсів.

Призначено для широкого кола інженерно-технічних працівників вугільної, енергетичної та гірничо-хімічної галузей промисловості, науково-дослідних і проектних організацій. Може бути корисною викладачам, аспірантам, магістрам і студентам гірничих, енергетичних та хіміко-технологічних вузів.


DSC02816.JPG
Процеси підземного зберігання газу

Підручник. М.А. Дудля, Л.Н. Ширін, Е.А. Федоренко. – Д.: Державний ВНЗ «Національний гірничий університет», 2012. – 412 с.

Розглянуто історичний розвиток мережі газосховищ в Україні та за кордоном, фізико-хімічні властивості природних газів, процеси підземного зберігання та транспортування газу, технологічні особливості та техногенні зміни при підземному зберіганні газу, а також правила безпеки при експлуатації підземних сховищ газу.

Для студентів вищих навчальних закладів спеціальностей з напряму підготовки 050301 Гірництво. Може бути корисним для наукових та інженерно – технічних працівників гірничої і газової промисловості.

img093.jpg
Транспортно-складська логістика гірничих підприємств

Підручник / За ред. В.О. Будішевського, Л.Н. Ширіна. – Д.: Національний гірничий університет 2010. – 433 с.

Пропоноване видання визначає мету і завдання логістики, розглядає її методологічні засади. Підручник розробляє методи аналізу і синтезу потокових процесів гірничого виробництва, з їхньою наступною оптимізацією, наголошує на винятковій ролі фахівців-логістів, які мають використовувати різнобічні знання у сфері технології видобутку, збагачення, переробки, транспортування та зберігання корисних копалин.

ОТТ.jpg
Основи теорії та розрахунки засобів транспортування вантажів шахт

Навч. посібник / М.Я. Біліченко, О.В. Денищенко.  – 2-ге вид., перероб. і доп. – Д.: Національний гірничий університет, 2008. – 103 с.

Основа другого видання цього посібника – підручник «Транспорт на гірничих підприємствах», написаний співробітниками кафедри рудникового транспорту тодішнього гірничого інституту під редакцією проф. Б.О. Кузнецова (1969-1976 рр., вид-во «Недра»). Перше видання здійснено проф. М.Я. Біліченко в 2002р. Це друге видання, порівняно з першим, перероблено та доповнено, а також більш пристосовано для можливості використання при самостійному та дистанційному навчанні. Кількість розглянутих питань обмежена, з одного боку, вимогами відведеного навчальним планом часу на засвоєння, а з другого – необхідним рівнем поданого матеріалу.

img084.jpg
Збірник задач з дисципліни «Основи теорії транспорту»

Навч. Посібник / М.Я. Біліченко, Є.А. Коровяка, П.А. Дьячков, В.О. Расцвєтаєв. – Д., Національний гірничий університет, 2007. – 151 с.

Навчальний посібник містить задачі, пов’язані з експлуатацією транспорту гірничих підприємств, варіанти їх рішень і довідкову інформацію, що дозволяє самостійно вирішувати пропоновані та складати аналогічні задачі. Для студентів напряму 0903 «Гірництво». Посібник може бути корисним також викладачам при складанні домашніх індивідуальних завдань, білетів і текстів поетапного (поблочного) та кінцевого діагностування знань.

розрах шахтного локомотива.jpg
Розрахунок шахтного локомотивного транспорту

Навч. посіб. / О.О. Ренгевич, О.М. Коптовець, П.А. Дьчков, Є.А. Коровяка, В.В. Яворська. – Д.: Національний гірничий університет, 2007. – 83 с.

Основою книги є навчальний посібник “Расчет шахтного электровозного транспорта,” написаний співробітниками кафедри рудникового транспорту колишнього Гірничого інституту О.О. Ренгевичем і М.К. Мехедою (1988 р., видавництво “УМК ВО”). Окрім переробки та перекладу на українську мову, авторами доповнено методику розрахунку локомотивної відкатки дизелевозами та гіровозами, оновлено довідковий матеріал, програму рішення на ЕОМ з використанням середовища Borland Delphi 7.


Насосні та вентиляторні установки:

навчальний посібник / М.В. Холоменюк. – Дніпропетровськ: НГУ, 2005. – 330 с.

Розглянуті загальні питання будови та розрахунків нагнітальних установок. Викладені питання будову, експлуатації та випробувань відцентрових, осьових, вихрових та об’ємних насосів, відцентрових та осьових вентиляторів.




Без имени-8.jpg
Транспорт на гірничих підприємствах

Підручник для вузів. – 3-є вид. / Авт. доповнень, змін та корегування: М.Я. Біліченко, Г.Г. Півняк, О.О. Ренгевич, В.І. Тарасов, А.М. Варшавський, О.В. Денищенко, Ю.М. Зражевський, О.С. Пригунов, В.С. Трощило, Ю.М. Шендерович; Заг. редагування доповнень та змін проф. М.Я. Біліченка – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2005. – 636 с.

Висвітлено будову, теорію, розрахунки та експлуатацію засобів транспорту шахт, збагачувальних фабрик і кар’єрів. Розглянуто вузли получення засобів транспорту, схеми і питання проектування транспорту на гірничих підприємствах.

img088.jpg
Експлуатаційні розрахунки транспортних комплексів кар’єрів

Ренгевич О.О., Денищенко О.В. Навч. посібник. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2005. – 99 с.

Викладено методику експлуатаційних розрахунків транспортних комплексів залізничного, автомобільного, конвеєрного і скіпового транспорту, що виконуються з метою вибору із серійних промислових машин устаткування відповідних типорозмірів і визначення його основних технічних показників при експлуатації у конкретних гірничотехнічних умовах. Прийнято єдину послідовність викладу: задачі розрахунку, вихідні дані, методика виконання розрахунків, приклади розрахунків.

ПВШ.jpg
Основи педагогіки вишої школи

Салов В.О. Навчальний посібник. - Дніпропетровськ: Національній гірничий університет, 2003. - 183 с. 

Подано характеристики вищої освіти, розглянуто питання управління навчально-методичною діяльністю вузу, проектування педагогічної системи, організації навчального процесу, технології підготовки фахівців з вищої освіти. 



НК.jpg
Навчальна книга. Рекомендації до написання

К.М. Левківський, В.О. Салов Посібник. -   Дніпропетровськ: Національній гірничий університет, 2002. - 54 с. 

 Розглянуто технологію написання навчальних книг (підручників, навчальних посібників, конспектів лекцій, методичних рекомендацій тощо) з урахуванням нормативних документів Міністерство освіти і науки України, сучасних досягнень наукової педагогіки

На головну

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт