Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
З В І Т
завідувача кафедри ТСТ, професора Ширіна Л.Н. та професора Дудлі М.А.
про виконання завдання на відрядження до Китаю

Термін відрядження: 07 жовтня – 18 жовтня 2011 р.

Мета: участь в роботі Всекитайської конференції по бурінню свердловин на нафту і газ (м. Наньнін) та Інтернаціональної конференції з видобутку і утилізації шахтного метану та буріння дегазаційних свердловин (м. Сіань).

Підстава: запрошення Інституту гірничої справи та Китайського геологічного університету для участі в роботі міжнародних конференцій, дозвіл ректора.

Програма дій делегації НГУ координувалась з професором Уханьского університету Тянь-Нінєм, який супроводжував нас в Китаї.

Російській мові професора Тянь-Ніня навчали педагоги з НГУ (Вахрушева, Марчук, Морозова).

10 – 12 жовтня – участь у відкритті та роботі Всекитайської конференції по бурінню свердловин на нафту і газ (м. Наньнін).

На пленарному засіданні організатори конференції відмітили, що за останні 30 років у роботі конференції вперше приймають участь представники України.

В процесі виступу з докладом «Техніка і технологія буріння геолого-розвідувальних свердловин в Україні» професор Дудля М.А. повідомив учасникам конференції, що міністр геології Китаю закінчив Дніпропетровський гірничий інститут і вони вчились на одному факультеті.

Така заява дала результат. На зустрічах з науковцями та фахівцями Китаю були обговорені проблеми і перспективи щодо співпраці, зокрема:

- з професором Ли Чжень-цянь, який свого часу закінчив Московський геолого-розвідувальний інститут та був начальником геологічного управління і мером провінції Гуансі домовились про публікацію сумісних наукових праць у виданнях Китаю та України;

- з професором Йогунт Сан - директором інституту геології і професором Чен-Чен (м. Ханкхунн) домовились про їх приїзд у травні 2012р до НГУ для обговорення напрямів підготовки фахівців та підписання угоди щодо співпраці.

13 - 15 жовтня - участь у відкритті ХІ інтернаціональної конференції по дегазації вугільних пластів та роботі пленарного засідання (м. Сіань).

Виступили з доповідями:

- «Сучасний стан і перспективи розвитку техніки і технології буріння дегазаційних свердловин для вилучення метану вугільних родовищ»;

- «Формування принципів оперативного управління вантажопотоками при рекультивації земель порушених гірничими роботами.

В процесі доповіді професор Ширін Л.Н. повідомив також учасникам конференції, що в цей же час в Дніпропетровську в Національному гірничому університеті проходить Форум Гірників, на якому обмінюються досягненнями видатні науковці України, Росії, Польщі, Німеччини, передовики гірничих підприємств та представники міністерства вугільної промисловості України. Було також озвучено, що по традиції на Форумі Гірників кожного року відбувається урочисте посвячення студентів 5-го курсу в гірники. Повідомлення було сприйнято оплесками і вплинуло на подальші відносини.

На зустрічах з науковцями та фахівцями були обговорені перспективи щодо співпраці з:

- Чан Кунгом, віце-призедентом Сианьского науково-дослідного інституту вугільних технологій;

- Чанк Вей, доктором, головним інженером Центру по бурінню свердловин в провінції Шаньсі, м. Сіань;

- Сяо Юі, менеджером Сіаньского науково-дослідного інституту вугільних технологій;

- Матьем Конрадом, віце-призедентом, консультантом по гірничим справам, фінансуванню та нафтопродуктам, США.

Під час перебування в Китаї для делегації від України організовані екскурсії в:

- Національний заповідник (м. Наньнін) у супроводі професора Ли Чжень-цянь;

- Сіаньский архітектурний музей;

У м. Пекін відвідали архітектурний ансамбль площі Мао Дзе Дуна та колишньої імператорської резиденції.

18 жовтня – виліт до м. Києва. Прибуття в м. Дніпропетровськ.

                                      Фотогалерея

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт