Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Новини кафедри

18.11.2013

Участь НГУ у створенні Всесвітнього Форуму університетів ресурсів зі сталого розвитку – знакова подія в історії нашого ВНЗ

З 7 до 13 листопада 2013 р. делегація Національного гірничого університету у складі ректора академіка НАН України Геннадія Півняка і начальника НДЧ доцента Романа Дичковського перебувала у Норвезькому університеті науки і технології NTNU (м. Тронхейм, Норвегія). Наші фахівці відбули у Норвегію на запрошення організаційного комітету для участі у роботі 1-ої конференції Всесвітнього Форуму університетів ресурсів зі сталого розвитку.

Ця подія стала знаковою для НГУ, бо подібні заходи світового масштабу не залишаються поза увагою наукової громадськості. До Норвегії завітали 47 представників із 21 країни світу. Україну на Всесвітньому Форумі університетів ресурсів зі сталого розвитку представляв лише Національний гірничий університет, делегація якого взяла участь у розробці Статутних документів цього міжнародного об’єднання.

Наші науковці презентували пропозиції НГУ щодо впливу університетів ресурсів на посилення їхньої ролі й позиції в суспільстві, промисловості та політиці, а також подальшого розвитку міжнародної освіти з гірництва та сталого розвитку. Також вони взяли участь в обговоренні питань стосовно визначення місії, стратегії та плану дій Всесвітнього Форуму Університетів Ресурсів з питань сталого розвитку; відповідності навчальних стандартів з гірництва та сталого розвитку; міжнародних академічних обмінів і стажувань студентів і викладачів; заснування інтернет-платформи для представлення навчального матеріалу та студентських дискусій.

В окремому форматі відбулося обговорення умов і планів подальшої співпраці між структурними підрозділами НГУ і вищими навчальними закладами, учасниками Форуму. Були проведені робочі зустрічі з представниками ВНЗ і науково-дослідних закладів Німеччини, Норвегії, США, Канади, Австрії, Індії, Чилі, Аргентини, Гани, ПАР та інших країн. Накреслені нові напрямки співпраці, зокрема щодо формування єдиного освітнього простору із гірничих та супутніх дисциплін, комунікацій, розвитку наукових ініціатив, розв’язання інших важливих проблем гірництва світу.

Разом з іноземними колегами наші науковці розглянули низку питань щодо пошуку нових зв’язків для виконання спільних науково-дослідних проектів, у тому числі за рахунок міжнародних фінансових структур. Обговорювалися умови розширення спільної видавничої діяльності, зокрема на сторінках видань із високим рівнем цитування.

Академік НАНУ Геннадій Півняк і доцент НГУ Роман Дичковський взяли участь у роботі 1-ої наукової конференції Всесвітнього форуму університетів ресурсів з питань сталого розвитку (збереження та стале використання природних родовищ; новітні технології в геофізиці та дистанційному зондуванні; підземна розробка родовищ; великомасштабні відкриті гірничі роботи; гірничі роботи без створення відходів тощо). Наші науковці презентували наукові та освітні проекти, зокрема розробки кафедри гідрогеології та інженерної геології та кафедри геофізичних методів розвідки.

До речі, НГУ став учасником відкриття і роботи щорічних зборів Всесвітнього форуму університетів ресурсів з питань сталого розвитку напередодні приїзду в університет представників IREG Observatory. Їх візит було пов'язано з процедурою вступу НГУ до цієї міжнародної організації, яка об’єднує найбільш відомі рейтингові організації (такі як QS, Perspektywy Education Foundation, Shanghai Ranking), провідні університети світу та громадські організації, що сприяють формуванню спільного європейського освітнього простору та розвивають міжнародні науково-освітні проекти.

Таким чином, співробітники IREG Observatory - доктор філософських наук, професор Олеся Линовицька і прес-секретар організаційного комітету пан Ігор Михайленко - ще раз переконалися, що НГУ має високий статус у мережі визнаних ВНЗ Європи і світу. Пані Олеся Линовицька надала відповідний рекомендаційний лист для входження НГУ в організацію IREG Observatory.

Набуття членства в організації IREG дозволить посилити інтегрованість національної системи вищої освіти до європейського простору та сприятиме більш широкому міжнародному визнанню бренду Національного гірничого університету.

Валентина Шабетя, ІАЦ НГУ


До списку


На головну

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт