Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Новини кафедри

04.07.2013

Трійця, сонце і Гончар...

Літні враження творчого колективу НГУ

Уже вкотре творчий колектив Національного гірничого університету прямує на славетну землю Гончарового дитинства – до Літературно-меморіального комплексу музею-садиби ім. О. Гончара, що знаходиться в с. Сухе Кобеляцького району Полтавської області. Саме на Трійцю – п’ятдесятницю, 23 червня, з усієї Полтавщини, Києва, Дніпропетровська зібралися гості і творчі колективи на святкування великого свята – Всеєдинства Бога, Сина і Духа Святого.

Викладачі, студенти, запрошені нами гості їхали університетською маршруткою і тамували подих в передчутті надзвичайних подій.

За вікном мріяли розлогі степи, поля, луки. Земні краєвиди ледь позначені жовтим засохлим бадиллям...

Леся Степовичка і Світлана Мартинова, Анатолій Поповський і Наталя Костюк ведуть неспішну розмову, їх слухають студенти Віка Попова, Андрій Новіков, Андрій Цюп’як.

І ось ми переїхали містечко Кобеляки, річку Кобелячок, повернули вліво – і перед нами відкрився майданчик, де вже збиралися гості. Зустрічаємо першим ректора Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка – Миколу Степаненка, разом заходимо на подвір’я музею-садиби, дівчата в українських костюмах запрошують пройти далі. Директор музею Тетяна Бондаревська, як завжди, усміхнена і натхненна.

На подвір’ї очі розбігаються від яскравих кольорів, вишиванок, гарно заквітчаних дівчат, лунає бадьора музика троїстих музик.

А в невеликій хатині духмяно пахне зело, заклечані вікна, двері, відчувається непорушний зв’язок Бога і землі. Емоції виливаються в бажанні обійняти давніх друзів, сказати щось гарне, а то й утнути шалений танець...

Сонце розпалилось і стало просто нестерпним, але це не зупиняло рух дійства.

На зеленій імпровізованій сцені перед односельчанами виступали в цей день в. о. голови Кобеляцької районної ради Василь Іванович Мирошнеченко, лауреати Державної премії Олеся Гончара – письменники Олег Чорногуз, журналіст Віталій Абліцов, доктор філологічних наук ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Микола Степаненко, президент фонду зі збереження архітектурно-історичних цінностей імені О. Гончара – Ролан Франко, журналіст національного радіо Микола Байдюк, заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Барна, доктор педагогічних наук, заслужена артистка України Наталія Сулаєва, делегації науковців з навчальних закладів Дніпропетровська, Києва, Полтави, Кременчука, Глухова.

Від імені Національного гірничого університету виступали активісти Центру культури української мови імені О. Гончара – доцент І.К. Цюп’як, старший викладач Н.Г. Костюк, доцент М.В. Зенкін, студенти Вікторія Попова (прочитала свій вірш «Україна»), Андрій Новіков (ФІТ) та Андрій Цюп’як – уривки з «Щоденників» Олеся Гончара.

Від Національного гірничого університету дарунок – історична книга про гірничий «Відповідність часу», фотокартку «Поїздка до Сухої», а також музичне вітання від доцента М. Зенкіна – пісня «Ніч, яка місячна».

Загалом у цей день не скупилися на пісні. Виступали творчі колективи «Вербиченька», «Троїсті музики», «Кобеляцькі джерела», «Гончареві криниці», тріо «Барви», «Кіровчанка», духовий оркестр Кременчуцького педучилища «Роксолана».

Щороку в музеї О. Гончара проводяться конкурси: літературний – для людей зрілого віку – «Собори душ своїх бережіть» та юних художників – «Світлі образи в оповіданнях Олеся Гончара». Тетяна Бондаревська вручила нагороди переможцям конкурсів і відзначила важливу роль цих конкурсів у культурному житті Кобеляцького району.

Не передати словами відчуття радості, легкого щему і гордості за те, що доторкнувся до витоків духовності, відчув енергетику землі, яка виростила Олеся Гончара, напоїла його своїми соками.

Тільки допоки пам’ятатимемо Олеся Гончара, доти буде жити Україна!

Ірина Цюп’як


До списку


На головну

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт