Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

24.12.2012

Презентація книги «З роду Петрових. Матеріали до історії роду письменника В. Домонтовича (Віктора Петрова)» в НГУ

Нещодавно, до Гірничого завітав відомий журналіст, редактор з питань культури обласної газети «Зоря», член Правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ, краєзнавець – дослідник, автор-упорядник книг про діячів українського національного відродження на Придніпров'ї Микола Чабан.

Він представив свою нову книгу про видатного письменника, нашого земляка Віктора Петрова під назвою «З роду Петрових. Матеріали до історії роду письменника В. Домонтовича (Віктора Петрова)». На презентації також були присутні краєзнавці та письменники, у тому числі і Леся Степовичка. Мало хто знає Віктора Петрова у нашому краї, але ця книга має висвітлити його ім’я із забуття.

Віктор Платонович Петров - український письменник, літературний критик, археолог та етнограф. Писав також під псевдонімами В. Домонтович та Віктор Бер. Разом з Валеріаном Підмогильним, Петров започаткував жанр українського інтелектуального роману, а також жанр романізованої біографії. Віктор Петров був близьким до групи неокласиків в 20-ті роки. Саме в цей час він написав більшість своїх художніх творів під псевдонімом В. Домонтовича. Твори Петрова в багатьох аспектах перекликаються з ідеями екзистенціалістів. Особливістю творів В. Домонтовича є їхній прихований інтелектуалізм та парадоксальність. При тому, що Петров був агентом НКВС-КДБ жоден з його літературних творів не був написаний у стилі соціалістичного реалізму. Петров був близьким з багатьма відомими письменниками та науковцями свого часу: Максимом Рильським, Миколою Зеровим, Юрієм Шевельовим та Михайлом Брайчевським.

У вдячність, від Гірничого, Микола Петрович отримав український словник. Сподіваємось, що робота Миколи Чабана нагадає дніпропетровцям про свого видатного земляка і ми зможемо ще більше пишатися своїм краєм.

Максим Сисенко, студентський прес-центр


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт