Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Статистика відвідувань

html counterсчетчик посетителей сайта

Новини кафедри

05.12.2011

Філософія у Гірничому університеті

Вп`яте на кафедрі філософії ДВНЗ «Національний гірничий університет» відбулися Всеукраїнські філософські читання «Сучасне буття філософії», присвячені Міжнародному дню філософії ЮНЕСКО. Серед присутніх – 19 докторів філософських, історичних, технічних, філологічних, політичних та педагогічних наук та 22 кандидата наук.

Читання відбулися змістовно, адже на запрошення відгукнулися науковці з Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного медичного університету, Дрогобицького державного педагогічного університету, Полтавського національного технічного університету ім..Ю.Кондратюка, Запорізького національного університету, Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара, Дніпропетровської національної металургійної академії, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, Дніпропетровського регіонального інституту державного управління при Президенті України, Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпропетровської державної фінансової академії, Дніпропетровського історичного музею, суспільної організації «Софія». Активну участь в обговоренні філософських проблем сьогодення взяли й аспіранти, магістри та студенти різних спеціальностей нашого вузу й Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара.

За визнанням багатьох учасників, кафедра філософії НГУ, чи не єдина в Україні, де щорічно в кінці листопада на честь проголошеного ЮНЕСКО Міжнародного дня філософії проводяться професійні зібрання, в яких  обговорюються актуальні проблеми буття.

Імпульсом до нинішньої дискусії стала доповідь д-ра філос.н., професора, завідувача кафедри філософії Національного університету «Львівська політехніка» В.Л.Петрушенка на тему «Зміни в сучасній філософії: метафізика, антропологія, розуміння  свідомості».  В ключі «оптимістичного песимізму» був представлений погляд на подальше буття філософії, позначеної суттєвими трансформаціями під впливом наступу «конфлікту інтерпретацій», «лінгвістичного терору»,  нарративного творення реальності.  

Дещо несподіваний, але не зневірюючий погляд на Буття, Побут та Буттєвість філософії сьогодення  запропонувала  д.-р. філос.н., професор, завідувач кафедри філософії НГУ Ю.О.Шабанова.

Нескінченність метафізики як виправдання філософії сенсом

життя довів в своєму виступі й д.-р.філос.н., професор, завідувач кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін Полтавського національного технічного університету ім.. Ю.Кондратюка Г.Є.Аляєв.

Живучість в контексті пожвавлення ірраціональних підходів до світорозуміння раціоналістичної традиції, засоби якої не втрачають дієвості навіть в осмисленні  світу  розумності самого розуму,  продемонструвала доповідь  д.-ра філософ.н.ю, професора кафедри філософії Дрогобицького державного педагогічного університету В.С.Возняка.

Не меншу життєспроможність релігійної філософії, обумовлену її критичним потенціалом, розкрила в своїй доповіді к.ф.н., доцент кафедри філософії Дрогобицького державного педагогічного університету В.В.Лимонченко.

 І прямо продовжуючи дану тему, на питаннях розробки методології дослідження  духовності достатньо детально зупинився  к.н.н., доцент кафедри філософії НГУ В.Є. Громов.

Дискусія перейшла в стадію гострої напруженості після доповіді к.ф.н., професора кафедри філософії Дніпропетровської державної фінансової академії В.І.Шубіна на тему «Присмерк філософії», в якій гострій критиці підпала філософія постмодернізму. 

Бо, на думку к.філос. н., доцента кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету О.П. Петрушенко, при певних недоліках, суто критичне ставлення до філософії постмодернізму не виправдане хоча б тому, що звернена до іншої реальності, до нових об’єктів філософування, до фрагментованої людини й незвичайна за манерою дискурсу, вона все ж таки міцно вкорінена в класичну традицію.

Гідним завершенням філософського спілкування стала презентація монографії доктора філос.н., професора, завідувач кафедри філософії НГУ Ю.О.Шабанової «Теософія в ракурсі філософського та соціокультурного осмислення».


                                                                                                  

  Оскільки  теософія, яка викликає різне, інколи різко негативне, відношення, представлена в контекс

ті історико-філософських передумов формування головних її положень від елліністичної до некласичної доби.

Яскраві враження гостей залишились і від концерту класичної музики у виконанні студентів Дніпропетровської консерваторії ім..Глінки, де прозвучали такі вишукані твори, як «Циганські наспіви» П.Сарасате, романси О.Аляб’єва й П.Чайковського, обробки для гітари кельтського фольклору.


До списку


На головну
© 2006-2020 Інформація про сайт