Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Новини кафедри

30.01.2012

Ким себе бачать студенти НГУ в майбутньому

Визначитись з майбутньою професією - це дуже відповідальне завдання, з яким ще в недавньому минулому стикалися всі нинішні студенти. Хтось, можливо, з самого дитинства вже знав, ким бачить себе в майбутньому, а комусь допомагали визначитися батьки або друзі. Серед студентів НГУ було проведено невеличке опитування на тему майбутнього працевлаштування.

На питання «Чи свідомо Ви вирішили здобувати освіту за своїм фахом усі студенти, які беруть участь в опитуванні одноголосно відповіли "Так". Але деякі доповнили, що після вступу до вишу засумнівалися в обраній спеціальності.

На питання: «Чи бачите Ви себе в майбутньому працюючи за обраною спеціальністю?», студенти відповіли так:

Віктор Маргітич, САІТ - 11 -1

«Ні, я не бачу себе  системним аналітиком. Я схиляюся до того, що в майбутньому буду викладачем математики».

Олена Котова, АкітС - 11 - 1

«Наші бажання не завжди збігаються з можливостями. Я, як і багато моїх знайомих, хотіла б працювати за фахом, однак у вимогах роботодавців першим пунктом значиться досвід роботи. А де ж взяти цей досвід, якщо ти тільки після навчального закладу виходиш з дипломом і без досвіду роботи"

Олег Польовий, ЕМС - 10 - 1

«Навчаючись на електромеханіка, я бачу себе в цій професії. Але в перспективі мені б хотілося відкрити свою фірму, пов'язану з моєю ж спеціальністю.

Ілля Видиш, САІТ - 11 – 1

«Я вчуся на системного аналітика, і я планую бути фахівцем у цій же області. Або, принаймні, хочу професію, близьку до своєї спеціальності».

Наталі Пелипенко, Кніт - 11 -1

«Цілком. Моя мама сама програміст, і я б хотіла працювати з нею в одному колективі, але це не основна причина вибору мною цієї спеціальності. Я хочу розробляти щось, пов'язане з комп'ютерною графікою. Та й взагалі, програмісти завжди затребувані, і завжди потрібні».

«Студенти занадто романтизують, але в сучасних жорстких умовах потрібно бути практичним. Нинішня молодь якось не поспішає йти працювати на заводи, де висококваліфіковані працівники можуть отримувати до тисячі доларів в місяць » - сказав на початку цього навчального року прем’єр міністр України, Микола Азаров, відвідавши один із Дніпропетровських вищів.

Але проблема полягає в тому, що сучасні студенти хочуть у більшості своїй, після 5 років навчання спробувати на практиці все те, чому їх навчали. А в сучасній Україні, наприклад, дипломований юрист, журналіст не одразу знаходить собі гарне робоче місце. Також, проблемою для вчорашнього студента є офіційне працевлаштування, адже безліч приватних структур з радістю повідомляють, що готові взяти на роботу «студента» або «вчорашнього студента», але це, здебільшого, говорить про те, що офіційного працевлаштування годі чекати, а от «швидкоплинність кадрів» буде великою.

Згідно з законодавством України повноцінного працевлаштування студент, під час навчання, отримати не може. Але можливі певні варіанти роботи на дозвіллі, і не обов’язково за спеціальністю. Але не завжди вся ця система працює злагоджено - важко знайти симбіоз між відвідинами лекцій та роботою. Також проблемою вищів України є недостатня практика студентів в обраній професії. Таким чином вони виходять з дипломами, але без жодного досвіду роботи, який би могли зазначити в резюме.

Американський досвід студентів у цьому питанні більш успішний - там працюючі учні шкіл та студенти норма. При цьому багато хто з них успішно справляються з цим завданням і самостійно оплачують свої рахунки, купують собі машини і живуть, загалом досить непогано. Перше місце в рейтингу найбільш поширеною роботи займає професія офіціанта.

Для того, аби стати хостес або адміністратором потрібно мати досвід і рекомендації, а от офіціантом може стати практично кожен. А оскільки традиція чайових там не просто поширена, а введена в звичай, без якого неможливо обійтися, то навіть в найдешевших і простих кафе офіціанти отримують достатньо, щоб самостійно забезпечувати собі найнеобхідніше.

Ще одна поширена професія - бейбі-сітер. Оскільки американські закони забороняють залишати маленьких дітей без нагляду, а послуги няні коштують чималих грошей, то американські батьки знайшли вихід - платять сусідським підліткам за те, щоб вони наглянули за їх дитиною годинку-другу, поки батьки займатимуться своїми справами. У результаті всі задоволені: і діти під наглядом, і підлітки, нічого особливо важкого не роблячи, отримують чесно зароблені гроші.

Третя можлива і прибуткова професія для студентів – асистент. Причому, асистент може бути у людини абсолютно несподіваною професії, від менеджера до професора лабораторії. Обов'язки асистента - приносити каву, стежити за порядком на робочому столі, відповідати на телефонні дзвінки, якщо секретар зайнятий, стежити за тим, що б бос виконував розклад, складений секретарем, і не спізнювався на важливі зустрічі .

Система успішно працює і показує, як легко можна майже за власний кошт жити ці п’ять років, купити авто, а іноді навіть і оплатити власне навчання. Можливо, такі тенденції з’являться в Україні, адже вже зараз, багато в чому, наші вищі орієнтуються на європейський та західний досвід.

Діана Максименко,

Дарина Бутко

пресс-центр НГУ


До списку


На головну

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт