04.03.2014
Звернення українських науковців до світової наукової спільноти
В Україні перемогла демократична народна революція. Кримінальний режим президента Януковича, який збудував тотальну систему насильства і корупції в ім’я власного збагачення, скинуто. На жаль, понад 100 українських активістів заплатили за цю перемогу власним життям, тисячі – ранами й каліцтвами.
Сьогодні парламент України в легітимний спосіб сформував новий коаліційний уряд, який має повернути розграбовану попередньою владою країну до нормального життя. В Україні почав вироблятися загальнонаціональний консенсус щодо шляхів її дальшого демократичного розвитку.
На жаль, за таких умов керівництво Російської Федерації взяло курс на дестабілізацію ситуації в Україні й пряму окупацію окремих її регіонів. Першою жертвою цих дій став Крим, де російські війська, всупереч норм міжнародного права, вже блокують стратегічно важливі об’єкти, а російські спецслужби підбурюють місцевих сепаратистів до рішучих дій.
28 лютого 2014 року Парламент України ухвалив заяву, в якій закликав міжнародну спільноту в усі можливі способи гарантувати територіальну цілісність України.
Тому ми закликаємо наших колег в усіх країнах залучитися до широкої міжнародної кампанії тиску на російську владу, аби змусити її дотримуватися загальноприйнятних норм міжнародного права. Пам’ятаймо: Друга світова війна в Європі спалахнула ще й тому, що західні демократії надто довго намагалися «стримати» агресивні інтенції керівництва Німеччини поступками. Демократичний світ не має права повторити цю ж помилку сьогодні щодо агресивних керівників Росії!
Академік Сергій Комісаренко (біохімія)
Академік Віктор Грінченко (гідромеханіка)
Академік Ярослав Яцків (астрономія) – від імені Української астрономічної асоціації (10 астрономічних наукових установ)
Професор Олександр Наконечний (інформатика) – від імені Академії наук вищої школи України (315 дійсних членів)
Професор Максим Стріха (фізика) – від імені Українського фізичного товариства (600 членів)
Доктор Наталя Шульга – від імені Українського наукового клубу (55 членів)
Член-кореснондент НАН Надія Гула (біохімія)
Член-кореспондент НАН Володимир Литовченко (фізика)
Член-кореспондент НАН Сергій Рябченко (фізика)
Професор Олексій Гарань (політологія)
Професор Володимир Кулик (політологія)
Професор Олександр Чередниченко (мовознавство)
Професор Антон Філіпенко (економіка)
Професор Юрій Шаповал (історія)
Разом підтримало понад 1000 науковців