Гірничий факультет відзначив своє традиційне осіннє свято - «День відмінника». Захід відкрив ректор університету, академік НАН України Геннадій Півняк. Його привітання зворушило студентів-гірників до глибини душі. Він розповів про важливість професії інженера у наш технологічний час і наголосив на тому, що нелегко вчитися на самі «п`ятірки», але всі повинні прагнути цього.
З 17 до 25 листопада 2011 р. у викладацькій читальній залі науково-технічної бібліотеки Державного ВНЗ “Національний гірничий університет” проходить експозиція світлин співробітників кафедри мінералогії та петрографії “Таїна мінералів” та виставка-перегляд видань профільної та художньої літератури “Чарівний світ мінералогії”. Виставки представлені до 105-річчя з дня заснування кабінету мінералогії, кристалографії та петрографії, наразі кафедра має назву мінералогії та петрографії.
З 7 до 18 жовтня 2011 р. делегація від НГУ у складі завкафедрою ТСТ професора Леоніда Ширіна і професора Миколи Дудлі на запрошення Інституту гірничої справи та Китайського геологічного університету побувала у Китаї і взяла участь у роботі двох міжнародних конференцій. Нещодавно Леонід Ширін відзвітував перед колегами і студентами у формі фотопрезентації про відрядження.
У культурно-освітньому центрі Національного гірничого університету вперше відбувся конкурс «Міс першокурсниця» та щорічний фестиваль-конкурс талантів «Я – першокурсник». Цьому фестивалю передувала довга копітка підготовка. Культорги факультетів передавали своїм молодшим наступникам творчий досвід. Врешті програма виявилась дуже різноманітною. Поряд з традиційними видами мистецтв: вокалом, хореографією та інструментальними номерами, були цікаві театральні постановки СТЕМу і номери оригінального жанру.
29 листопада 2011р. у Дніпропетровську в Національному гірничому університеті відбудеться стартова конференція проекту ТЕМПУС – «ECOMMIS» «Дворівнева навчальна програма з електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства Росії, України, Ізраїлю».
У листопаді українському телебаченню виповнилося 60 років. Разом із професійним розвитком телеіндустрії справжнє екранне мистецтво демонстрували і аматорські студії. На Дніпропетровщині активну позицію завжди займала відеостудія «Юність» Національного гірничого університету, яка існує майже піввіку. У творчій студентській кіногрупі зросло чимало професіоналів телебачення і майстрів художнього слова.
8 грудня в Національному гірничому університеті пройшла науково-практична конференція "Особливості функціонування підприємств України в сучасних економіко-правових умовах"
Вийшов у світ збірник наукових статей англійською мовою «Tehnical and geoinformational systems in mining» під редакцією професорів Г.Г. Півняка, В.І. Бондаренка, І.А. Ковалевської
Багато студентів мріють навчатися за кордоном. Державний Департамент США і Посольство цієї країни не проти допомогти мрійникам і організовує для них зустрічі з представниками американських вишів. Зокрема, 15 листопада 2011 року з місією надання консультацій українським студентам щодо можливостей отримання стипендій на навчання, стажування і проведення досліджень у США в НГУ побував заступник декана факультету магістерських та аспірантських програм Державного університету середнього Теннессі Пітер Канінгем.
А нещодавно й студенти Національного гірничого університету могли повною мірою відкрити для себе поезію Івана Драча, нашого сучасника, великого друга Національного гірничого університету, неодноразового гостя й учасника Гончарівських читань, які проходять щовесни у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара.