Найбільш відома у світі програма наукових обмінів імені Фулбрайта завітала до стін Гірничого університету. Програма відома з 1946 року – вона найстаріша у світі – і за цей час вже понад 500 українських стипендиантів провели рік наукової праці в США (з них 20- з міста Дніпропетровська), а більше, ніж 300 американських викладачів та дослідників провели свою роботу в Україні.
Проект «Дворівневі програми навчання електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» спрямований на вдосконалення викладання дисциплін у сфері технологій електронної комерції.
Зважаючи на багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток науки рішенням Вченої ради НГУ присвоєно почесне звання “Заслужений професор Національного гірничого університету “Заслужений професор Національного гірничого університету”:
Національному гірничому університеті 25 листопада 2011 р. у форматі Програми «НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» відбулося вручення Свідоцтв про підвищення кваліфікації й одночасно закриття навчально-тренувального курсу «Маркетинговий менеджмент».
Військово-патріотичний клуб НГУ ім. капітана А. Грязнова під керівництвом доцента Анатолія Поуха вже кілька років проводить важливу виховну роботу серед студентів.
Нащадки славних запорожців зібрались на черговому засіданні клубу в музеї університету 25 листопада, аби відтворити історичні події та образи великих предків.
За результатами XX Міжнародної спеціалізованої виставки „Освіта та кар’єра – 2011” та VIІI міжнародної виставки закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном ”, що пройшли днями у Національному центрі ділового та культурного співробітництва „Український дім” (м. Київ) - НГУ визнано лідером національної освіти.
24 листопада в Національному гірничому університеті відбулись ІІ-і Всеукраїнські наукові Троньківські читання на пошану академіка НАН України, Героя України Петра Тимофійовича Тронька. Людям, які цікавляться історією своєї країни, її культурою, безумовно, відоме ім’я видатного історика України. Зовсім недавно він відійшов у вічність. Людяність, простота натури Петра Тимофійовича імпонувала оточуючим. І нинішні наукові читання переросли офіційний формат. Це була тепла зустріч однодумців. Адже сам академік умів згуртувати навколо себе людей, які за покликанням душі прагнули відродження і збереження історії і культури України.