24.12.202420.12.2024 відбувся захист кваліфікаційних робіт магістра
20.12.2024 відбувся захист кваліфікаційних робіт магістра.
Вітаємо наших перших випускників магістерського рівня за спеціальністю 184 Гірництво ОПП "Гірничорудна інженерія".
Завідувач кафедри ТСЕМК Леонід Ширін першим привітав майбутніх фахівців: "Дорогі випускники! Сьогоднішній день є важливим рубежем у вашому житті. Ви пройшли великий шлях, наповнений знаннями, викликами і досягненнями. Магістерський диплом – це не просто свідоцтво про вашу працю, це символ наполегливості, відданості й прагнення до саморозвитку. Нехай ваші здобуті знання стануть твердою основою для побудови успішної кар’єри, а мрії та амбіції знайдуть своє втілення у реальному житті. Пам’ятайте, що кожен крок вперед – це внесок у ваше майбутнє та у зміни світу навколо вас. Ми пишаємося вами й бажаємо успіхів у всіх ваших починаннях. Нехай ваше майбутнє буде сповнене великих перемог і щасливих моментів! Щиро вітаємо!"
12.11.2024Грамота від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації
Професор кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів Кононенко Максим Миколайович отримав грамоту від Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання студентської молоді, розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу Дніпропетровщини і України та з нагоди відзначення Дня працівників освіти.
24.10.2024 відбувся круглий стіл «Освіта та бізнес: Напрями співдії для розвитку кадрового потенціалу видобувної галузі», на якому було визначено актуальну проблему – дефіцит кваліфікованих фахівців управлінської ланки та професійних працівників. Для обговорення та пошуку рішень Навчально-науковий інститут природокористування зібрав поважних спеціалістів із добувної, гірничозбагачувальної, нафтогазової, паливно-енергетичної, хімічної та машинобудівної галузей, науково-проєктних установ, а також бізнесових та управлінських структур з різних регіонів України. До обговорення долучилися і науковці кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів. Були визначені напрями для майбутньої співпраці з гірничорудними підприємствами.
Рішенням круглого столу стало створення постійно діючого колегіального самоврядного органу – Офісу Ради роботодавців Навчально-науковий інститут природокористування НТУ «ДП».
19.06.2024Відкрита лекція для студентів магістрів роботодавцями на тему: «Новації у розвитку гірничорудної справи»
Для студентів магістрів, які навчаються за ОПП «Гірничорудна інженерія»,
19.06.2024, була проведена відкрита лекція роботодавцями на тему:
«Новації у розвитку гірничорудної справи», в рамках якої завідувач
лабораторії проблем розробки родовищ Відділення фізики гірничих процесів
ІГТМ ім. М.С. Полякова НАН України, к.т.н. Хорольский Андрій
Олександрович зробив доповідь на тему: «Сучасні методи проєктування
гірничого виробництва», а також начальник виробничо-технічного
управління ПрАТ «Суха Балка», Гуменок Костянтин Григорович зробив
доповідь на тему: «Досвід застосування сучасної самохідної техніки в
умовах шахт ПрАТ «Суха Балка».
До 100-річчя від дня народження заслуженого професора
Біліченко Миколи Яковича
24 ЛИСТОПАДА, 10:00 , НТУ "ДП", корпус 1, адиторія 25
(Наукова діяльність Миколи Яковича та формування його як вченого пов'язані з кафедрою рудникового транспорту, де під його керівництвом була створена відома в країні та за кордоном Наукова школа конвєрного транспорту)
14.12.2016Вперше!!!!
Вперше у Дніпропетровській області в Державному ВНЗ «Національний гірничий університет» на кафедрах транспортних систем і технологій та техніки розвідки родовищ корисних копалин розпочато підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою вищої освіти галузі знань 18 «Виробництво та технології» спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» для спеціалізацій 185.01 «Спорудження нафтових і газових свердловин» та 185.02 «Технології видобування, транспортування та зберігання вуглеводних енергоносіїв».
01.04.2016Наукова весна 2016!
СЬОМА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ "НАУКОВА ВЕСНА – 2016" відбуденться 7 квітня 2016, час проведення 9:35-14:00, АУДИТОРІЯ 7/510
У Національному гірничому університеті відбулася презентація авторського альбому-книги фотографій ректора нашого ВНЗ академіка НАН України Геннадія Півняка.
Напередодні святкування 115-ї річниці Національного гірничого університету науковці, які досягли вагомих результатів у своїй діяльності відзначені керівництвом НГУ високими нагородами.
Круглий стіл відбувся під керівництвом завідувача кафедри цивільного та господарського права НГУ, академіка Національної академії правових наук України Володимира Андрейцева.
З метою обміну досвідом щодо пошуку можливих шляхів економії енергоресурсів у зустрічі взяли участь близько 70 керівників підприємств та організацій Дніпропетровська.
25 вересня на кафедрі відбулося відкрите заняття для професорсько - викладацького складу університету. Завідувач кафедри військової підготовки, полковник запасу Микола Петрович Кондратюк особисто познайомив присутніх з навчальними аудиторіями та надавав пояснення стосовно навчання та практики майбутніх захисників Вітчизни.
Під такою назвою в Центрі культури української мови ім. О. Гончара НГУ 23 вересня відбувся літературний ранок, присвячений 150-й річниці від дня народження українського поета, публіциста, перекладача, громадського діяча Павла Грабовського(1864-1902). Хрестоматійний вірш П. Грабовського «Швачка» відомий кожному ще змалечку, пам’ятаєте?
23 вересня на ректораті доктору технічних наук, професору кафедри будівництва, геотехніки і геомеханіки Олександру Вікторовичу Солодянкіну було вручено медаль імені видатного вченого НГУ Олександра Миколайовича Динника
Учні 10-х класів запрошуються для дворічної довузівської підготовки з вересня 2014 року. Учні 11-х класів можуть пройти восьмимісячну підготовку початок занять з вересня 2014 року. Для мешканців регіонів пропонується навчання за допомогою дистанційнихтехнологій початок занять з листопада 2014 року.
Перший просвітницький захід у новому навчальному році в Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара зацікавив студентів-першокурсників – організатори привернули їх увагу до словникового багатства української мови.
Олександр Петрушев був людиною з цікавим і непростим життєвим шляхом. Його військова кар’єра розпочалась зі служби у 1988 році в Афганістані (місто Кандагар), а продовжилася на острові Ітуруп на кордоні з Японією (південніше Сахаліна).
Центр соціологічного аудиту Національного гірничого університету проводить соціологічне опитування серед колишніх студентів гірничого університету в межах реалізації проеку "Включення випускників інженерно-технічних спеціальностей ВНЗ до професійно-економічної сфери суспільства (Дніпропетровський регіон).
Бувають у житті такі події, які змінюють все твоє життя назавжди: нові знайомства, неповторні відчуття й емоції, незабутні подорожі. Саме таким було моє літо 2014 року.
Виїзна геологічна практика, що проводиться для студентів напрямів підготовки „Геологія” та „Гірництво”, є важливим елементом навчальної програми, який дозволяє найкраще зрозуміти сутність геологічних процесів, навчитися проводити польові дослідження та працювати у колективі. Протягом тривалого часу геологічна і геологозйомочна практики базувалися в Криму.
Кафедра іноземних мов НГУ, якій у цьому році виповнюється 80 років, у своїй роботі використовує передовий світовий досвід , будує заняття на основі нових методик викладання, творчо підходить до організації навчального процесу.
У Національному гірничому університеті пройшло свято першокурсників – вчорашні абітурієнти поповнили лави студентів провідного вищого навчального закладу Дніпропетровщини.
Цього року мені довірили відповідальне завдання – побувати на урочистому посвяченні в студенти в ролі журналіста і взяти інтерв’ю у новоспечених першокурсників.
У Національному гірничому університеті пройшло свято першокурсників – вчорашні абітурієнти поповнили лави студентів провідного вищого навчального закладу Дніпропетровщини.
У НГУ відбулася нарада науково-педагогічних працівників, учасники якої проаналізували результати діяльності ВНЗ за минулий рік і поставили завдання на новий навчальний 2014/15 рік.
Доктору технічних наук, професору кафедри технології гірничого машинобудування НГУ Р. П. Дідику присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2013 року.
Згідно правил прийому НГУ випускники довузівської підготовки мають можливість отримати додаткові бали при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями.
Вебометри́чний ре́йтинг університе́тів сві́ту (англ. Webometrics ranking of world’s universities) — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі.
Ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк урочисто нагородив медаллю «За заслуги» перед університетом Валентину Миколаївну Яланську, яка довгі роки працює в НГУ методистом в навчальному відділі.
З 11 липня у ВНЗ України триває вступна кампанія. Як повідомив кореспондентові прес-центру НГУ ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк, в університеті є розуміння складності сьогоднішньої економічної і політичної ситуації. Зараз гірничий націлений на кадрову підготовку і відновлення економічної ситуації в східних регіонах України.
Надзвичайною притягальною силою володіє наша альма матер – Національний гірничий університет! Щороку в ці віковічні стіни, як птахи на рідну землю після зими, повертаються вихованці різних років.
В НГУ розпочалась вступна кампанія 2014 року. Консультанти відзначають наплив випускників технікумів, який помітно вищий, порівняно з минулими роками. Також до гірничого завітали і жителі донецького та луганського регіонів, але не маючи поки оригіналів свідоцтв про середню освіту, вони не мають змоги подавати оригінали документів.
До Національного гірничого університету з робочим візитом завітав заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в м.Донецьку пан Маттіас Кох.
НГУ відвідала делегація із Західної України у складі голови міста Львова А.І.Садового і ректора Національного університету «Львівська політехніка» Ю.Я. Бобала.
Фахівці ДТЕК Дніпрообленерго провели для студентів другого і третього курсів спеціальності «Нетрадиційні і поновлювані джерела енергії» НГУ ознайомлювальну екскурсію на своїх підстанціях.
У результаті участі в літній школі три робочі колективи студентів зробили відеосюжети, які демонструють важливість сталого розвитку нашого суспільства і дбайливого ставлення до ресурсів.
24 червня на кафедрі відновлюваних джерел енергії вперше відбувся захист дипломних проектів спеціалістів, які навчалися за спеціальністю «Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії».
У Національному гірничому університеті відбулося засідання круглого столу на тему: «Роль і місце політичних партій та громадських організацій у розбудові українського суспільства».
Відбулася презентація фільму відеостудії "Юність" НГУ "Вечір яскравого дня" про життя і діяльність професора кафедри історії та політичної теорії НГУ Ганни Швидько.
Сьомого червня урочисто "пролунав останній дзвоник" для випускників системи довузівської освіти МІБО НГУ. Позаду випускні іспити, з якими були пов’язані велике хвилювання, радість та розчарування.
Членів збірної команди НГУ з карате, які у складі збірної команди України здобули призові нагороди на Чемпіонаті Європи з карате, що проходив 23-25 травня у м. Познань (Польща) і внесли вагомий внесок у загальний результат
Десятого червня в Національному гірничому університеті в рамках проекту TEMPUS ECOMMIS «Дворівнева програма навчання електронній комерції для забезпечення потреб інформаційного ринку України, Росії та Ізраїлю» пройшов майстер-клас від професора Вільнюського університету ім. Гедемінаса(Литва) Нарімантаса Казимераса Палюліса
За майже 14 років своєї діяльності кафедра стала міцним структурним підрозділом юридичного факультету Національного гірничого університету. Нині тут працюють 10 викладачів, серед яких три професора, чотири доцента.
Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» [www.euroosvita.net] у партнерстві з міжнародною групою експертів представили 8-й академічний рейтинг вищих навчальних закладів України «Топ-200-Україна» 2014.
30 травня Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" у партнерстві з міжнародною групою експертів представив 8-й академічний рейтинг вищих навчальних закладів України
27 травня на кафедрі обліку та аудиту відбулась міждисциплінарна бізнес-гра «Рибний бізнес», ініціаторами якої стали Бізнес-інкубатор та центр інноваційного розвитку. Проект підтримали кафедра обліку і аудиту, кафедра менеджменту виробничої сфери, провідні науковці Інституту економіки та кращі студенти Національного гірничого університету.
Протягом кількох років зміцнюється міжнародне наукове співробітництво Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» з Технічним Університетом «Фрайберзька гірнича академія».
Вчена рада Національного гірничого університету розглянула питання «Щодо результатів науково-дослідної роботи за держбюджетними тематиками, виконання яких завершується у поточному році»
Конкурентоспроможність випускника університету на ринку праці визначається сукупністю його компетенцій, набутих протягом навчання. Базовий перелік компетенцій формується змістом програми професійної підготовки відповідного рівня.
27 травня відбулося відкриття навчально-тренувальних курсів «Бізнес-планування» згідно Програми НАТО-Україна з перепідготовки колишніх військовослужбовців. У цьому році це перший подібний курс в Україні.
22 травня в Багатопрофільному навчально-реабілітаційно ресурсно-методичному центрі корекційної роботи та інклюзивного навчання Дніпропетровської обласної ради відбулася довгоочікувана зустріч школярів і Марії Анхелес Паломіно, автора підручника '' Сhicos Сhicas '', з яким працюють учні.
Альтернативні джерела енергії та їх використання в аграрному секторі обговорювали в програмі "Аграрна Дніпропетровщина" на 51 телеканалі, за участю спеціалістів НГУ.
Проникливе виконання пісні "Ніч яка місячна, зоряна, ясная" на Гончарівських читаннях в НГУ привернуло до Елтона увагу ЗМІ, а в рідному вузі принесло популярність.
Центр соціологічного аудиту протягом травня поточного року приймає участь у багаторічному міжнародному проекті «ЄВРОСТУДЕНТ» (www.eurostudent.eu), метою якого є вивчення думок та настроїв студентів.
Свою творчу, 43 річницю пісенної діяльності відзначив великим концертом народний аматорський чоловічий ансамбль Національного гірничого університету «Обертон». Привітати колектив завітали студенти, викладачі та співаки різних поколінь ансамблю.
20 травня в НГУ в рамках проекту TEMPUS ECOMMIS «Дворівнева програма навчання електронній комерції для забезпечення потреб інформаційного ринку України, Росії та Ізраїлю» відбувся майстер - клас від доцента Університету прикладних наук Фонтіс(м.Ейндховен, Нідерланди) Ердінча Саркана за тематикою «Social Media and Web care».
Чотирнадцятого травня до Дніпропетровська з офіційним візитом прибув президент Грузії (з 25 січня 2004 р по 25 листопада 2007 р і з 20 січня 2008 р по 17 листопада 2013 р.). Зокрема, він відвідав Національний гірничий університет, де зустрівся зі студентами та професорсько-викладацьким складом.
В НГУ відкрито виставку «РУШНИКОВА ШЕВЧЕНКІАНА ВАСИЛЯ КАНДЕЛИ «Червоне – то любов, а чорне – то журба…»». Студенти гірничого, учні Українсько-американського ліцею, а також викладачі Центру культури української мови ім. О.Гончара вшанували пам’ять відомого майстра.
В НГУ за ініціативи проекту «Велосипедом на навчання», студентської ради та усіх небайдужих студентів і викладачів тринадцятого травня було урочисто відкрито першу велопарковку!
Другий рік поспіль група студентів-гірників НГУ виїжджає на стажування до Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташиця (КГМУ, м. Краків, Польща) за програмою обміну студентами Міжнародного університету ресурсів (МУР).
Свято Перемоги над фашистськими загарбниками шістдесят дев’ятий рік ми трепетно святкуємо на нашій землі з відчуттям світлої радості й одночасно глибокого суму. Кожного року меншає свідків і учасників Великої Вітчизняної війни. Але в наших серцях незмінна вдячність і живим, і загиблим – за мужність, стійкість, силу духу.
Кафедра електропривода і кафедра автомобілів та автомобільного господарства Національного гірничого університету 25 квітня 2014 року взяла участь у програмі «Ярмарок професій», яка проводилася за підтримки творчого центру «Арт-Толока».
29 квітня в рамках тижня студентської науки на кафедрі обліку і аудиту НГУ відбулася науково – практична конференція «Актуальні питання обліку і аудиту в системі формування сучасної економіки».
Частина студентів має бажання отримати другу вищу освіту, причому одночасно з отриманням першої вищої освіти. Така можливість передбачена законодавством, Умовами прийому до вищих начальних закладів України та Правилами прийому до Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» (НГУ).
На підготовчих курсах МІБО НГУ завершується навчальний рік. Майбутні абітурієнти складають випускні іспити, з якими пов’язані подальші життєві плани – вибір ВНЗ, конкурсний відбір.
Сьогодні широковідомий історик на теренах України і за її межами, професор кафедри історії та політичної теорії НГУ Ганна Кирилівна Швидько відзначає свій ювілей.
Кафедра історії та політичної теорії НГУ вирішила влаштувати для студентів пізнавальну і цікаву зустріч, запросивши до клубу «Джерело» майстра народної творчості України Ольгу Іващенко.
У цьому році співпали дві дати –115-річчя з часу заснування Національного гірничого університету та 90-річчя від дня народження доктора технічних наук Дмитра Крюкова (1924-1989).
Національний гірничий університет відвідали Президент Асамблеї Європейських Регіонів (АЄР) пані Ханда Базатліта Генеральний секретар Асамблеї Європейських Регіонів пан Паскаль Гьорген. Супроводжував делегацію голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.
Відкрив конференцію директор Інституту гуманітарних проблем ім. П.Т. Тронька НГУ, завідувач кафедри історії та політичної теорії Віктор Пушкін. Він відзначив важливість конференції, яка відбувається кожні два роки на базі гірничого і принагідно тепло згадав постать Євгена Березняка - відомого «майора Вихора».
Двадцять третього квітня в Національному гірничому університеті пройшло засідання військово-історичного клубу ім. капітана А.Грязнова на тему «Шляхами Перемоги».
10-12 квітня в Києві у приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва відбулася щорічна міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2014» та виставка закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном”.
Сьогодні 50-річний ювілей доцента кафедри історії та політичної теорії НГУ, обдарованого філолога, талановитої жінки, яка має звання "МАТЕРІ-ГЕРОЇНІ" Ірині Цюп'як.
Кафедра гірничих машин та інжинірінгу активно працює на перспективу, а точніше шукає талановитих школярів, залучає до кафедрального гуртка «Механік» і, як правило, ці юнаки і дівчата обирають гірничий. Зазначимо, що такий досвід буде корисним й для інших кафедр.
Сімнадцятого квітня в НГУ кафедра кримінального права та кримінології юридичного факультету традиційно провела VIII міжвузівську студентську наукову конференцію на тему: «Кримінальне право, кримінологія та кримінальний процес: історія, тенденції, проблеми», яка цього року присвячена 115-річному ювілею одного з найстаріших навчальних закладів України – Національному гірничому університету.
У бібліотеці Національного гірничого університету відзначили 100 років від дня народження доцента кафедри теоретичної та будівельної механіки Василя Івановича Роздяловського.
Вже десять років поспіль журнал «Бористен» за підтримки Національного гірничого університету організовує щорічний конкурс ім.О. Гончара на сторінках часопису. Нагородження традиційно відбувається у стінах гірничого.
Нещодавно до народного музею історіїНГУ ім. О.Поля було передано лист, адресований ректору Г.Г. Півняку і датований 6 січня 2006 р. Автор листа – доцент кафедри теоретичної та будівельної механіки Василь Іванович Роздяловський. Його доля була повязана з НГУ у 70-80 роках минулого століття…
Сьогодні на фасаді головного корпусу Національного гірничого університету було відкрито меморіальну дошку професору, заслуженому діячеві науки і техніки УРСР С.А.Волотковському.
Горизонт 2020 – нова і найбільша програма ЄС з досліджень та інноваційної діяльності. Вона триватиме з 2014 до 2020 року з загальним бюджетом близько 70 млрдєвро.
В Національному гірничому університеті пройшла презентація науково-популярного видання «Мы - 200 лет тому назад» доктора історичних наук, професора Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Анатолія Болебруха.
Дев’ятого квітня у аудиторії 1/69 відбувся правоосвітній захід для студентів Національного гірничого університету на тему: «Медичне право: медична реформа».
Познайомити людину з чарівно-загадковим світом природного каменю, величезним розмаїттям мінералів, гірських порід, руд, палеонтологічних знахідок, навчити цінувати і оберігати природне середовище покликані геологічні (мінералогічні) музеї.
18 - 20 березня у київському виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулася головна подія освітньої галузі - П’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014».
Сьогодні на засіданні ректорату ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив «Знак вдячності» ректору Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки Юрію Новікову.
Мені пощастило бути запрошеною на гротескну травестійну комедію «Добрий день, я ваша тітка» за мотивами радянського фільму Віктора Титова 1975 року. Що ж такого в ній мене вразило, що навіть захотілося написати відгук…
Національні системи освіти розширюються з урахуванням прийому іноземних студентів, і експорт вищої освіти є невід’ємною частиною діяльності сучасних університетів.
Щорічні Всеукраїнські Гончарівські читанні в Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара Національного гірничого університету – яскрава подія в культурному житті Придніпров’я.
3-4 квітня 2014 року Національний гірничий університет гостинно приймає учасників ІХ Міжнародного форуму студентів і молодих вчених «Розширюючи обрії».
Унікально, неповторно, талановито – саме так відзначили своє професійне свято майбутні землевпорядники, що за календарем повинно відбутися раніше, але краще пізніше ніж ніколи…
На засіданні Вченої ради НГУ, що відбулося 31 березня, ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив відзнаки і дипломи докторів наук та атестати професорів і доцентів.
Нещодавно на механіко-машинобудівному факультеті НГУ пройшла міжнародна наукова інтернет-конференція «СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ ІНЖЕНЕРНИХ КАДРІВ ДЛЯ ГІРНИЧОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ І ТРАНСПОРТУ - 2014», присвячена пам’яті професора Сергія Блохіна.
На засіданні ректорату 1 квітня ректор НГУ Г.Г Півняк зазначив: « Наш університет особливий у тому розумінні, що тут працюють віддані і закохані у свою справу люди»
Багаторічна співпраця НГУ з колегами з німецьких ВНЗ активно розвивається вже друге десятиліття. 27-29 березня в НГУ перебував проректор з наукової роботи Есслінгенського університету прикладних наук, професор Вальтер Чарнецькі з метою проведення переговорів щодо узгодження подальшої спільної роботи.
Двадцять шостого березня на кафедрі геодезії під керівництвом в.о. завідувача кафедри Трегуба М.В. відбулося практичне заняття за участю спеціаліста ДП «Укрметртестстандарт» Глушко Ю.Ю. (м. Київ) з 3D-сканером в рамках роботи секції 6 Геодезія та землеустрій.
Упродовж більше десяти років поспіль у Національному гірничому університеті проводиться краєзнавча конференція, яка останні три роки має всеукраїнський статус.
28 березня о 10:30 в Народному музеї історії НГУ ім. О. М. Поля (ауд. 1/ 121) відбудеться ІІІ-я Всеукраїнська краєзнавча конференція "Придніпров'я в літературних і мистецьких пам'ятках".
На механіко-машинобудівному факультеті НГУ пройшла міжнародна конференція «СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ ІНЖЕНЕРНИХ КАДРІВ ДЛЯ ГІРНИЧОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ І ТРАНСПОРТУ - 2014».
28 березня о 10:30 в Народному музеї історії НГУ ім. О. М. Поля (ауд. 1/ 121) відбудеться ІІІ-я Всеукраїнська краєзнавча конференція "Придніпров'я в літературних і мистецьких пам'ятках".
У Національному гірничому університеті навчаються представники 18 країн світу, у тому числі з Середньої Азії, Близького Сходу, Африканського континенту та Америки.
Увага! Міжнародна конференція: «СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ ІНЖЕНЕРНИХ КАДРІВ ДЛЯ ГІРНИЧОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ І ТРАНСПОРТУ 2014» присвячена 60-річному ювілею професора Блохіна С.Є. 27-28 березня 2014 року
Концерт відбудеться 27 березня о 16:00 в актовій залі НГУ. Також цього року ми відзначаємо знаменну подію – 115 років тому у Потьомкінському палаці відбулася Церемонія відкриття Катеринославського вищого гірничого училища.
26 березня у рамках роботи 6 секції – Геодезія та землеустрій відбудеться практичне заняття за участю провідного спеціаліста ДП "Укрметртестстандарт", м. Київ для всіх бажаючих нашого університету щодо використання наземного лазерного сканеру.
26 березня о 16.00 в культурно-освітньому центрі НГУ (2 корпус, актова зала) відбудеться традиційний концерт іноземних студентів «Гірничий об’єднує континенти»
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Запрошуємо вас 26 березня о 17.30 (7/609) на перегляд вистави «Гордість та упередження» за мотивами одноіменного роману Джейн Остін.
Військово-патріотичний клуб ім. капітана А. Грязнова провів засідання, присвячене 100-річчю з дня народження Євгена Степановича Березняка, також відомого як майор Вихор. На жаль, Євген Степанович помер у листопаді минулого року, не доживши декілька місяців до свого сторічного ювілею.
Талановита студентка-еколог НГУ Карина Семерич (ГЕм-13-1) нагороджена дипломом I ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт за науковим напрямом «Екологія та екологічна безпека» за роботу «ОЦІНКА СТУПЕНЯ ОЗЕЛЕНЕННЯ ТЕРИТОРІЙ САНІТАРНО-ЗАХИСНИХ ЗОН КАР’ЄРІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ГІС-ТЕХНОЛОГІЙ»
Сьогодні Національний гірничий університет відвідала група представників високого рівня МЗС Литви (Вайдотас Верба), Франції (Серж Смессов) та Чехії (Петро Мареш) - Послів з особливих доручень, що займаються питаннями Східного Партнерства ЄС.
Вчора в Центрі естетичного розвитку відбулася зустріч, на якій зібралися як дослідники життя і творчості Кобзаря, так і його шанувальники – студенти і викладачі гірничого.
Сектор рейтингування при Науково-методичному центрі НГУ представив результати рейтингування за 2013 рік, які опрацьовували професори В.В. Салов, В.В. Проців та методист І.С. Скороход. Результати рейтингування серед факультетів, кафедр, підрозділів, співробітників Національного гірничого університету за перше і друге півріччя
Понад 26 років працює на кафедрі історії та політичної теорії доцент Геннадій Первий. Коли знайомишся з Геннадієм Леонідовичем, його прізвище спочатку сприймаєш як жартівливе прізвисько з натяком на особливий статус у колективі. За мить посміхаєшся, збагнувши що до чого.
Сьогодні в актовій залі культурно-освітнього центру НГУ відбулася літературно-музична вистава "Кохані жінки у творчості митця" у виконанні студентів 2-го курсу Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.
На конференцію приймаються матеріали: викладачів вищих навчальних закладів; співробітників науково-дослідних установ; аспірантів, докторантів, слухачів магістратури; представників органів державного і місцевого самоврядування, громадських (некомерційних, недержавних) організацій, підприємств і комерційних фірм, юридичних, фінансових та інших установ, діяльність яких має відношення до тематики конференції.
5 березня в культурно-освітньому центрі НГУ відбувся концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню, який підготували студенти-менеджери для професорсько-викладацького складу та молоді.
Запрошуємо вас на презентацію нової книги відомого запорізького краєзнавця, письменника, громадського діяча Костянтина Сушка «Хортиця острів святилищ».
Третього березня виповнилося б 90 років від дня народження доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії та політичної теорії ДГІ-НГУ з 1966 по 1992 рр. В. Г. Поставного.
З нагоди 90-річчя з дня народження професора Василя Георгійовича Поставного кафедра історії та політичної теорії запрошує вас взяти участь в роботі круглого столу «В.Г.Поставний – вчитель, науковець, організатор».
У Центрі мовної підготовки під керівництвом завідуючої кафедри іноземних мов професора Світлани Іванівни Кострицької п’ятого березня відбувся вечір, присвячений 200-річчю від дня народження великого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка.
Так можна назвати чудову літературно-поетичну композицію, яку підготували й показали студенти Національного гірничого університету до 200-річчя від дня народження Кобзаря.
До традиційного весняного свята жінок у Національному гірничому університеті пройшов яскравий концерт, де співробітники та викладачі продемонстрували свої вокальні й артистичні таланти.
6 березня о 12.00 в актовій залі НГУ (2 корпус) відбудеться концерт до Свята восьмого березня за участю співробітників, викладачів та студентів під назвою «Ще раз про кохання….». Ласкаво просимо!
У Центрі мовної підготовки під керівництвом завідуючої кафедри іноземних мов професора Світлани Іванівни Кострицької п’ятого березня відбувся вечір, присвячений 200-річчю від дня народження великого українського поета – Тараса Григоровича Шевченка.
Національний гірничий університет приєднується до звернення колективу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича до Президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо напруженої ситуації в Криму (втручання військових формувань) та перенесення запланованого референдуму на 16 березня.
Ми, ректори вищих навчальних закладів Дніпропетровщини, відчуваємо глибоке занепокоєння через прояви сепаратизму, зовнішню загрозу державному суверенітету та цілісності України, ....
Під такою назвою в нашому Національному гірничому відбувся чудовий захід, присвячений двохсотріччю великого Кобзаря – Шевченківські читання, проведені колективом кафедри історії та політичної теорії.
Студенти-першокурсники факультету менеджменту Інституту економіки провели на кафедрі іноземних мов свято з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
В Україні перемогла демократична народна революція. Кримінальний режим президента Януковича, який збудував тотальну систему насильства і корупції в ім’я власного збагачення, скинуто. На жаль, понад 100 українських активістів заплатили за цю перемогу власним життям, тисячі – ранами й каліцтвами.
Національна академія наук України у цей складний та відповідальний момент у житті нашої Вітчизни, зумовлений як внутрішньою кризою, так і зовнішньою загрозою її безпеці та територіальній цілосності, звертается до науковців Академії, всіх громадян України і Росії з закликом зберегти мир та спокій, не допускати загострення протистоянь
Методист кафедри історії та політичної теорії Регіна Івченко представила широкому загалу свою першу фотовиставку «На шляху відкриття…». Регіна займається фотографуванням з 2006 року. Спочатку це був фотоапарат «Зеніт», а потім перейшла на цифрові фотоапарати. І сьогодні це вже стало серйозним хобі та натхненням.
Секція спелеології Національного гірничого університету - це добровільна, неприбуткова організація, яка створена на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод.
Рік тому у Національному гірничому університеті на кафедрі гірничих машин та інжинірингу відбулося засідання технічної секції Малої академії наук України.
Майже рік тому у Національному гірничому університеті на кафедрі гірничих машин та інжинірингу відбулося засідання технічної секції Малої академії наук України
Запрошуємо на засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Легенди та реальність Майора Вихора», присвячене 100-річчю від дня народження відомого радянського розвідника, Героя України Євгена Березняка.
У Центрі мовної підготовки НГУ 17 лютого всі бажаючі мали можливість відвідати презентацію Аліси Бражник, студентки групи МН 10-4, яка побувала в США за програмою обміну. «Global UGRAD» ( The Global Undergraduate Exchange Program).
19 лютого 2014 виповнюється 110 років з дня народження великого вченого- геолога , педагога , професора , доктора технічних наук , гірничого директора І рангу , людини рідкісних душевних достоїнств Євгена Федоровича Епштейна.
Про участь в магістерській програмі розповідають студенти Гірничого факультету - Артем Авраменко, Андрій Чернієнко, Сергій Бердніков, Леонід Чебенко, Роман Лисенко.
Перші кроки реформування української освіти пов’язані з появою навчальних закладів, таких як ліцеї, гімназії, коледжі, колегіуми, приватні навчальні заклади, що зробили спробу змінити не лише свою назву, а й правила прийому та специфіку підготовки учнів. Творча атмосфера, висококваліфікований педагогічний колектив з високим моральним та духовним потенціалом стали запорукою успіху таких освітніх закладів.
Військово-історичний клуб ім. капітана А. Грязнова у форматі круглого столу відзначив двадцять п’яту річницю виводу військ з Афганістану. На засіданні були присутні учасники війни, їх родичі, студенти військових кафедр НГУ та Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, а також школярі з Дніпропетровська і Дніпродзержинська.
13 лютого о 14.30 в Музеї історії НГУ (1/121) відбудеться круглий стіл на тему: «Маловідомі сторінки афганської війни» до 25-річчя виводу радянських військ з Афганістану
З метою забезпечення системності у подальшому розвитку міжнародних освітніх та наукових програм, посилення рівня координації та управління ними, розширення участі студентів, аспірантів та викладачів усіх факультетів університету в цих програмах в НГУ створено Інститут міжнародних освітньо-наукових програм.
Кафедра гірничих машинта інжинірингу (завідувач кафедри доктор технічних наук професор, директор Авторизованого навчального центру SWR К.С. Заболотний) функціонує в НГУ з 1937 року. На сучасному етапі діяльності в основу навчального процесу на кафедрі покладено оригінальну концепцію підготовки інженерів із застосуванням віртуальних технологій.
12 лютого з 1255 до 1415 в аудиторії 1/69 відбудеться презентація стипендіальних програм щодо навчання або проведення досліджень у Європі та США. Стань стипендіатом міжнародних програм!
Сьомого грудня Українсько-американський ліцей на базі Національного гірничого університету святкує День ліцеїста. Цього року свято пройшло яскраво та цікаво, а хлопці та дівчата продемонстрували свої артистичні, вокальні та танцювальні таланти.
Вчора, 6 лютого, на базі Національного гірничого університету відбулося виїзне засідання Дніпропетровської міської робочої групи з питань залучення інвестицій та координаційної ради з питань розвитку підприємництва на тему: «Інвестиційний паспорт міста – основа для втілення інноваційних проектів».
На зустрічі будуть обговорені питання існуючих напрямків наукових досліджень, що користуються найбільшим попитом у представників бізнес-структур, пошуку спільних інтересів представників науки та підприємництва, а також особливостей впровадження інновацій і технологій на виробничих підприємствах, ролі міської ради у розвитку дослідницького потенціалу наукових шкіл університетів.
З метою розвитку і розширення взаємовигідного співробітництва для вирішення проблем наукового забезпечення у сфері охорони праці та промислової безпеки у січні 2012 року між НГУ та Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України було підписано договір про співпрацю.
Вшанування імені і творчості видатного поета і художника Тараса Шевченка давно стало доброю традицією і важливою складовою духовного життя студентів та викладачів НГУ.
За результатами соціологічного дослідження "Освітній процес очима студентів", проведеного Центром соціологічногого аудиту у жовтні-литсопаді 2013 року серед студентів нашого Університету, було розроблено звіти окремо за кожним факультетом та передано до деканатів.
Репетиції з підготовки ювілейного 10 випускного балу починаються 10 лютого 2014 року у холі 1го корпусу по понеділкам з 19.00 до 21.00 години, і в середу або четвер с 19.00 до 21.00 години.
Програма "Наживо" на 51 телеканалі за участю проректора з навчально-виховної роботи НГУ Юрія Тимофійовича Хоменка, присвячена профорієнтаційній роботі у 2014 навчальному році.
Запрошуємо вас на організаційні збори щодо проведення випускного балу 2014 року, які відбудуться 29 січня о 14.30 у культурно-освітньому центрі (корпус 2).
Запрошуємо вас на організаційні збори щодо проведення випускного балу 2014 року, які відбудуться 29 січня о 14.30 у культурно-освітньому центрі (корпус 2).
Національний гірничий університет відомий не лише своєю багатою майже 115-річною історією, науковими школами і видатними науковцями, фундаментальними освітніми традиціями.
Запрошуємо Вас до вибору соціології серед дисциплін, що будуть Вам запропоновані (Кафедра історії та політичної теорії, Лабораторія соціологічних досліджень)
Ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк вручив кращим студентам підручники «Перехідні процеси в системах електропостачання» (Підручник для вузів. Г.Г. Півняк, В.М. Винославський, А.Я. Рибалко, Л.І.Несен / За ред. академіка НАН України Г.Г.Півняка)
Сьогодні ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк вручив медаль Знак вдячності академікові НАН України О.І. Амоші за визначні заслуги перед НГУ
Днями Міністр енергетики та вугільної промисловості України Е. А. Ставицький побував у Національному гірничому університеті ( м. Дніпропетровськ), де зустрівся з представниками професорсько-викладацького складу і студентами провідного вищого технічного навчального закладу країни.
17 січня в НГУ з робочим візитом перебував Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Анатолійович Ставицький. У рамках зустрічі Міністр відвідав Лабораторію геомеханіки ДТЕК, яка була відкрита у жовтні 2013 року під час Міжнародної науково-технічної конференції «Форум гірників-2013».
Звіт ректора НГУ академіка НАН України про діяльність ВНЗ і свою особисто як очільника за 2013 рік перед трудовим колективом був спрямований на багато років уперед.
Зараз, коли залишились лічені години до настання Нового року, ми згадуємо щасливі миті й ті, які змусили нас бути сильнішими, активнішими, мудрішими. Все це – є скарбом, який залишає нам рік, що минає.
На останньому засіданні ректорату 30 грудня 2013 року вітали молодих науковців університету, переможців обласних конкурсів, яким чотири дні тому у приміщенні Дніпропетровської державної обласної адміністрації вручили нагороди у номінаціях «Кращий молодий вчений 2012 року» та у конкурсі проектів на матеріальне заохочення "Молоді вчені - Дніпропетровщині".
Звіт ректора НГУ академіка НАН України Геннадія Півняка про діяльність ВНЗ і свою особисто як очільника за 2013 рік перед трудовим колективом був спрямований на багато років уперед.
Переможцям Всеукраїнської студентської олімпіади 2012/2013 навчального року на засіданні ректорату 24 грудня вручив нагороди ректор, академік Г.Г Півняк.
27 грудня з 11:00 по 15:00 у Культурно-освітньому центрі НГУ відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Стратегія та тактика ведення справ у Європейському суді з прав людини»
У книзі викладено технологію та організацію створення проектів нових шахт, реконструкції та подальшого розвитку діючих шахт, а також закриття і ліквідації шахт, які відробили свої запаси.
В Національному гірничому університеті стараннями ректорату, кафедри менеджменту, студентської ради, комітету у справах молоді та всіх небайдужих було урочисто відкрито святкову ялинку.
20 грудня відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 з розгляду дисертаційної роботи Дичковського Романа Омеляновича «Наукові засади синтезу технологій видобування вугільних пластів у слабометаморфізованих породах».
Вчора, 24 грудня, на Вченій раді ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив атестати професорів і доцентів, а також дипломи кандидатів наук працівникам Національного гірничого університету.
Міністр екології та природних ресурсів України Олег Альбертович Проскуряков у рамках офіційного візиту до Дніпропетровська відвідав Національний гірничий університет.
Дев’ятнадцятого грудня в ІА « Мост -Днепр» відбулася прес- конференція на тему відкриття заочного філіалу Лондонського університету в НГУ, у якій взяли учать проректор з міжнародних зв'язків НГУ, професор, член ради МВА Олександр Миколайович Шашенко, директор Інституту економіки, професор НГУ Олександр Шаров і завідуюча відділом міжнародних освітніх проектів, доктор економічних наук Марина Пашкевич.
18 грудня їй би виповнилося 80 років, але, на жаль… За життя Наталії Олександрівни розквітла діяльність бібліотеки НГУ, вона надихала на творчі звершення й інших.
У Центрі культури української мови імені Олеся Гончара до ювілею видатного українського письменника І. Нечуя-Левицького відбудеться конкурс інсценізацій.
День святого Миколая в Національному гірничому університеті співпав з цікавою подією – стартом віднині щорічної студентської наукової конференціії „ОБРАЗНЕ СЛОВО ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ”.
19 грудня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбудеться студентська наукова конференція на тему: „ОБРАЗНЕ СЛОВО ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ”. Початок о 14.30, ауд. 1/57.
Колективу авторів видання – Табаченку M.М., Дичковському Р.О., Фальштинському В.С., Медянику В.Ю., Руських В.В. – вручили високу нагороду Національного гірничого університету за досягнення в галузі освіти і науки.
Підлітки всієї Дніпропетровщини боролися за звання кращого студента. Для цього юні лідери повинні були довести - саме вони найактивніші. Спалахи фотокамер, квіти, вишукане вбрання
Центральна державна науково-технічна бібліотека гірничо-металургійного комплексу України 18-19 грудня 2013 проводить відкритий перегляд нової літератури, що надійшла до фондів бібліотеки за 2013 з гірничої справи, металургії, матеріалознавства, машинобудування і суміжних галузей промисловості.
У Національному гірничому університеті пройшла презентація книги «Кафедра систем електропостачання», в якій викладена її історія, яка охоплює більше ніж 90-річний період
17 грудня на великій перерві студентами НГУ буде проведений флеш-моб, присвячений енергозбереженню. Місце проведення – подвір’я між першим та другим корпусом.
Центр естетичного розвитку (ЦЕР) кафедри філософії Національного гірничого університету є своєрідною платформою для виступів творчих людей, видатних особистостей нашого часу.
З робочим візитом 13 грудня до гірничого завітав академік НАН України В.В. Гончарук. Під час екскурсії університетом він познайомився з науково-технічною бібліотекою НГУ, геолого-мінералогічним музеєм, виставкою наукових досягнень гірничого, відвідав Центр Scheider Electric та лабораторію геомеханіки Національного гірничого університету.
13 грудня о 13.00 в ауд.1/119 в Центрі естетичного розвитку кафедри філософії відбудеться відкритий міжвузівський науково-практичний семінар на тему «Поняття порожнечі в буддизмі».
Комісія НМК в НГУ цього року зібралася вдруге. У її роботі взяли участьчлени комісії з різних міст України: Донецька, Кривого рогу, Івано-Франківська, Житомира, Стаханова, Павлограда, Марганцю, Дніпропетровська.
Одинадцятого грудня в ІА « Мост -Днепр» відбулася прес -конференція на тему «Студенти НГУ отримали ґрант на розробку екомобіля», в якій взяли участь аспірант кафедри автомобілів і автомобільного господарства НГУ, розробник проекту Владислав Мар'єнко, керівник проекту Костянтин Корніленко, студент НГУ, розробник проекту Юрій Парака.
Десятого грудня в ІА « Мост - Днепр» відбулася прес - конференція, присвячена ювілею газети «Вісник», в якій взяли участь керівник інформаційно - аналітичного центру НГУ Надія Гринько, журналісти газети «Вісник» Валентина Шабетя і Дарина Бутко, проректор НГУ Юрій Хоменко.
Кафедра маркетингу Національного гірничого університету запрошує взяти учать у щорічній Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених «MAJESTY OF MARKETING» 10-12 грудня 2013 р. (Робоча мова конференції – англійська).
Команда студентів у складі капітана - Микита Нечепуренко та учасників Лілія Рябченко і Виталія Шипіло (студенти першого курсу прискореної форми навчання кафедри економіки підприємства), на фінальній стадії отримали бронзу студентського фіналу турніру Global managemet challenge.
З 2001 року в Україні виходить науково-популярний журнал українською мовою «Країна знань», а з 2007 року цей журнал видається також російською мовою як «Страна знаний».
Дев'ятого грудня о 14:30 відбудеться презентація фільму „Дніпропетровськ: окупація та визволення. 1941-1943” виробництва Дніпропетровського телетеатру (режисер Н. Огородня).
В НГУ пройшла ХI Міжнародна наукова студентська конференція «Європейські мови: інновації та розвиток-2013», організатором якої виступила кафедра перекладу.
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Філософсько-теоретичні та практико-зорієнтовані аспекти випереджаючої освіти для сталого розвитку»
Мета конференції: Залучення обдарованої молоді до науково-практичної роботи та стимулювання і підтримка досліджень молодих учених, аспірантів і студентів.
У Центрі естетичного розвитку Національного гірничого університету пройшла виставка члена спілки художників України Дніпропетровська, талановитої художниці Алли Бурименко-Журавель.
Мета конференції: Залучення обдарованої молоді до науково-практичної роботи та стимулювання і підтримка досліджень молодих учених, аспірантів і студентів.
У Національному гірничому університеті відкрився міжнародний семінар, де обговорюють співпрацю Німеччини, яка є ініціатором проекту, з вишами пострадянського простору
27 листопада на Спеціалізованій вченій Раді Д08.080.06 - механіко- машинобудівного напрямку відбувся захист кандидатської дисертації аспіранта кафедри гірничих машин та інжинірингу Рутковського Максима Олександровича.
Одинадцята Міжнародна наукова студентська конференція «Європейські мови: інновації та розвиток-2013» Організатор – кафедра перекладу Дата проведення – 29 листопада 2013 р.
Центру культури української мови ім. О. Гончара запрошує 29 листопада на цікавий захід «Невмируща пісня Раїси Кириченко» (до 70-річчя вiд дня народження української співачки) Початок о 13.00 ауд. 1/57
22 листопада 2013 року на шахті «Степова» ВАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля»» відбулася технічна нарада з питань інтенсифікації відпрацювання низькопотужних вугільних пластів, впровадження анкерно-рамних систем кріплення, прогресивних способів монтажу і демонтажу обладнання тощо.
Генеральна Асамблея IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence прийняла рішення про надання членства Національному гірничому університетові у міжнародній рейтинговій організації.
Дванадцятого листопада до Національного гірничого університету з робочим візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилії в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мело.
НГУ та Вища банківська школа (ВБШ) м. Вроцлава співпрацюють вже більше десяти років. ВБШ - найбільша приватна школа бізнесу у Нижній Сілезії. Упродовж років вона посідає перші місця у рейтингах вищих навчальних закладів Польщі. Так, за рейтингом польського тижневика «Wprost» 2010 року навчальному закладу належить перше місце серед приватних шкіл за профілем управління та бізнесу.
Організаторами заходу є Національний гірничий університет, Бранденбурзький технічний університет (БТУ, Коттбус – Зенфтенбург, Німеччина), Організація міжнародної кооперації Німеччини.
28 – 29 листопада 2013 року в Національному гірничому університеті відбудеться міжнародний семінар "Співпраця в рамках міжнародної мережі університетів з питань відповідального природокористування". Початок сесій щодня о 9:00 (1 корпус, 2 поверх, аудиторія 60).
В один з прохолодних листопадових днів першокласники ЗОШ №11 міста Дніпропетровська зі своєю учителькою Любов’ю Іванівною Бовою побували на екскурсії в геолого-мінералогічному музеї Національного гірничого університету. Екскурсовод - завідувач лабораторією кафедри мінералогії та петрографії НГУ В.М. Бойко - розповів їм, чому людство з прадавніх часів цікавиться природним каменем.
Шановні студенти, випускники та викладачі! Національний гірничий університет запрошує Вас 27 листопада 2013 (середа) з 15.00 до 17.00 взяти у презентації міжнародних освітніх програм (офіс Дніпропетровської ТПП ( вул. Шевченка, 4 , 4 поверх).
Поспішайте робити добро! В НГУ стартувала благодійна виставка-продаж творчих речей ручної роботи. Гроші будуть передані родині студента ФІТ Олега Верби на лікування. Завітай і допоможи! Корпус 1, кімната 3 (бібліотека)
Національний гірничий університет вступив у третє тисячоліття як визнаний у світі вищий учбовий заклад європейського рівня з вагомим інтелектуальним потенціалом, що є запорукою отримання високоякісних знань у його стінах та подальшого професійного росту його випускників.
Висловити слова побажань і вдячності за співробітництво прибули представники різних організацій, які вже стали друзями телеканалу, так само, як і Національний гірничий університет.
У приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ) з 14 по 16 листопада пройшла щорічна міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар'єра – 2013» за участю українських та закордоних навчальних закладів. У приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ) з 14 по 16 листопада пройшла щорічна міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар'єра – 2013» за участю українських та закордоних навчальних закладів.
Викладачі секції мовної підготовки іноземних студентів В. І. Луценко та І. І. Зуєнок приділяють велику увагу культурно-виховній роботі зі студентами-іноземцями. У межах аспектних занять засвоюються мовні знання, формуються мовні й комунікативні навички й уміння
У понеділок, 18 листопада 2013 року з офіційним візитом у Дніпропетровську перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки пан Пятрас Вайтекунас. Візит приурочений до урочистого відкриття Почесного консульства Литовської Республіки у м. Дніпропетровськ. Почесним консулом Литовської Республіки у м. Дніпропетровськ призначено пана Віталія Півняка. Консульство у м. Дніпропетровськ стає сьомим в Україні, і час його відкриття співпадає з головуванням Литовської Республіки у Європейському Союзі.
Керівництвом Національного гірничого університету оголошено відкритий конкурс на новий логотип нашого навчального закладу! Вітаються нестандартні ідеї та політ фантазії!
У Національному гірничому університеті на кафедрі гірничих машин та інжинірингу в основу навчального процесу покладено оригінальну концепцію підготовки інженерів із застосуванням віртуальних технологій SolidWorks.
З 7 до 13 листопада 2013 р. делегація Національного гірничого університету у складі ректора академіка НАН України Геннадія Півняка і начальника НДЧ доцента Романа Дичковського перебувала у Норвезькому університеті науки і технології NTNU (м. Тронхейм, Норвегія). Наші фахівці відбули у Норвегію на запрошення організаційного комітету для участі у роботі 1-ої конференції Всесвітнього Форуму університетів ресурсів зі сталого розвитку.
18 листопада о 15.45 Національний гірничий університет відвідає Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Пятрас Вайтекунас.
Шановні студенти, випускники та викладачі! Національний гірничий університет запрошує Вас 27 листопада 2013 (середа) з 15.00 до 17.00 взяти у презентації міжнародних освітніх програм (офіс Дніпропетровської ТПП ( вул. Шевченка, 4 , 4 поверх).
14 листопада о медіа центрі « Днепр Пост » відбулася прес -конференція у якій взяли участь голова організаційного комітету «Рейтингу ВНЗ «Топ- 200 Україна», член виконавчого комітету IREG Observatory Олеся Вікторівна Ліновицька, прес -секретар організаційного комітету «Рейтингу ВНЗ" Топ- 200 Україна "Ігор Васильович Михайленко.
14 листопада у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара НГУ пройшло свято «І в серці обізветься рідна мова...» з нагоди Дня української писемності та мови.
14 листопада у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбудеться свято «І в серці обізветься рідна мова...» з нагоди Дня української писемності та мови
“Державна національна програма Освіта: Україна XXI століття” серед основних принципів виділяє гуманізацію та гуманітаризацію освіти. Cаме гуманітаризація освіти покликана формувати цілісну картину світу: духовність, культуру, особистісне і планетарне мислення. Гуманізація освіти полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної цінності у найповнішому розкритті її здібностей, гармонії стосунків з навколишнім середовищем, суспільством.
Наукова діяльність, тісне співробітництво Національного гірничого університету (НГУ) з університетами, фірмами та установами Німеччини давно набули постійної ділової основи і сьогодні представляють яскравий приклад нового принципу європейської інтеграції.
До Національного гірничого університету з робочим візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилії в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мело.
Підготовка проводиться за суботньо-вечірньою формою з таких дисциплін: математика, фізика, історія України, географія, англійська мова, українська мова та література.
29-31 жовтня на запрошення Міністерства освіти Республіки Білорусь представники НГУ взяли участь у ХІ конференції, що відбулась на базі Республіканського інституту вищої школи Білорусі.
Вже сьогодні Національний гірничий університет пропонує Вам чималу кількість міжнародних освітніх програм, серед яких FU-NMU(Franklin University – National Mining University), яка базується на підготовці висококваліфікованих спеціалістів зі ступенем МBА (Master of Business Administration).
Запрошуємо Вас до Дніпропетровська на ІII Міжнародну науково-практичну конференцію «Здоровий спосіб життя: проблеми та досвід», що відбудеться у 5-7 листопада 2013 року в Державному вищому навчальному закладі «Національний гірничий університет» (НГУ).
В період з 25 по 28 жовтня у Одесі проходив Фінал 13-го Кубку України з годзю-рю карате, в якому брали участь збірні команди областей. На цих змаганнях були присутні більше 500 учасників, які змагались в різних програмах: ката (формальні комплекси), куміте (поєдинки) традиційне та фул-контакт у особистих та командних розділах.
Запрошуємо Вас до Дніпропетровська на ІII Міжнародну науково-практичну конференцію «Здоровий спосіб життя: проблеми та досвід», що відбудеться у 5-7 листопада 2013 року в Державному вищому навчальному закладі «Національний гірничий університет» (НГУ).
Враховуючи активну співпрацю і вплив на якість підготовки майбутніх фахівців президента НВППОВ «МонТЕКС» , члена наглядової ради ДВНЗ «НГУ», кандидата економічних наук Михайла Петровича Фількіна рішенням ректорату його нагороджено медаллю «Знак вдячності». Нагороду вручив ректор, академік НАН України Г.Г. Півняк
31 жовтня о 14.00 у Національному гірничому університеті у приміщенні центру культури української мови ім.О.Гончара у рамках відкриття у Дніпропетровську фотовиставки «Сергій Параджанов. Дотик» відбудеться зустріч з кінооператором, заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Гармашем.
Скромність, звичайно, прикрашає. І тому професор кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин В.С.Савчук не афішував цікаву подію – особисту участь у Всесвітньому чемпіонаті з баскетболу серед ветеранів.
25 жовтня 2013 року на кафедрі іноземних мов Національного гірничого університету відбулись презентації іспиту з англійської мови LCCI (London Chamber of Commerce and Industry) на отримання міжнародного сертифікату Лондонської торгово-промислової палати - міжнародного інституту з вивчення англійської мови, що має філіали у 125 країнах світу. Сертифікат LCCI є визнаним найвідомішими світовими компаніями такими, як BMW, Hewlett Packard, IBM, Siemens, Sony та іншими.
Нещодавно Національний гірничий університет представляв свої наукові здобутки на 6-й Міжнародній спеціалізованій виставці-форумі "ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ-2013".
Запрошуємо Вас до вибору соціології серед дисциплін, що будуть Вам запропоновані (Кафедра історії та політичної теорії, Лабораторія соціологічних досліджень)
Університет Томпсон ріверс — один з найвідоміших університетів Канади, який був заснований у 1970 році. Він пропонує повний цикл освітніх послуг та міжнародних програм, які пов'язують університет з 80 країнами
Українсько-Американський лінгвістичний центр створений у 1995 році при Національному гірничому університеті і працює за програмою престижних коледжів США.
Національний гірничий університет пропонує Вам отримати дипломи визнаних університетів країн світу через міжнародні академічні програми, які підтримуються та реалізуються НГУ спільно з партнерськими ВНЗ Європи та США.
Національний гірничий університет пропонує Вам отримати дипломи визнаних університетів країн світу через міжнародні академічні програми, які підтримуються та реалізуються НГУ спільно з партнерськими ВНЗ Європи та США.
У програмі конференції взяли участь ветерани Великої Вітчизняної, студенти, які навчаються на військовій кафедрі НГУ. Розширена книжкова виставка науково-технічної бібліотеки НГУ «Пам'ять - енергія вічності» засвідчила, що ця тема хвилює серця українців різних поколінь.
Cтуденти-менеджери IV курсу Національного гірничого університету побували на екскурсії на ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ПАТ «ЗАЗ»). ПАТ «ЗАЗ» - єдине в Україні підприємство з повним циклом виробництва легкових автомобілів, що включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. На підприємстві створено і постійно удосконалюється якісно нове сучасне високотехнологічне виробництво.
17 жовтня о 16.00 годині в приміщенні краєзнавчого відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки за адресою пр. К. Маркса, 18, III поверх відбудеться засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай».
Cтудент Гірничого інституту НГУ Кирило Кирилов на Чемпіонаті України з кікбоксингу у ваговій категорії до 71 кг в розділі К1 посів друге місце, а у розділі лоу-кік-третє місце.
Науково-практична конференція «Забуттю не підлягає», присвячена 70-й річниці визволення міста Дніпропетровська від гітлерівських загарбників відбудеться 15 жовтня о 13.00 у Центрі культури та дозвілля НГУ. У програмі конференції - книжкова виставка «Пам'ять - енергія вічності», пісні воєнних років, виступи, доповіді.
З 24 по 30 вересня в Киргизстані проходила Міжнародна академія ім. Айтматова. Представники країн Прибалтики, Казахстану, Киргизстану, України, Росії та інших країн були запроше...
Підготовка проводиться за суботньо-вечірньою формою з таких дисциплін: математика, фізика, історія України, географія, англійська мова, українська мова та література.
На початку жовтня в Санкт-Петербурзі (Росія) відбулася церемонія нагородження переможців XI міжнародного Конкурсу «Майбутні АСи КОМП'ютерного 3D - моделювання».
Компанія АСКОН, яка минулого року провела масштабну презентацію для студентів гірничого, цього року нагородила трьох студентів НГУ. Вони відзначились чудовими результатами в використанні системи КОМПАС- 3D на конкурсі «Майбутні АСи КОМП'ютерного 3D-моделювання»
Наукова секція «Збагачення корисних копалин» (голова секції – перший проректор НГУ професор Петро Пілов) виконала великий обсяг роботи упродовж другого дня Форуму. Робота секції проходила під знаком 110-річчя кафедри Збагачення корисних копалин НГУ.
Національний гірничий університет вже більше 20 років співпрацює з польськими науковими, освітніми, бізнесовими, культурними установами, гірничими підприємствами
У Національному гірничому університеті традиційно розпочав роботу «Ярмарок можливостей 2013», де студенти знайомляться з унікальними додатковими можливостями і перспективами.
09 – 11 жовтня В Національному гірничому університеті у приміщенні Культурно-освітнього Центру (корпус 2, актова зала) буде проведено «Ярмарок можливостей 2013» для всіх студентів. Щиро запрошуємо!!!
У рамках роботи другого дня Міжнародної науково-практичної конференції «Форум гірників» відбулося засідання секцій, де розглядалися актуальні проблеми гірничої галузі, які стоять не лише перед гірниками України, але і багатьох країн світу.
9 жовтня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбудеться презентація книги Надії Філенко «Троянда на снігу» Початок о 13.00 ауд. 1/57
Традиційно в Національному гірничому університеті у форматі Міжнародної науково-практичної конференції «Форум гірників» пройшло свято любителів та поціновувачів книг.
У рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Форум гірників» у житті Національного гірничого університету відбулася визначна подія - керівники компанії ДТЕК і НГУ офіційно відкрили новий науковий підрозділ "Лабораторія геомеханіки ДТЕК".
Гірник – професія мужніх і сильних духом людей. Гірнича галузь – це фундамент економіки України, основа її економічної незалежності. Гірників різних країн і часів єднають високі традиції честі та братерської допомоги. Зокрема, у Національному гірничому університеті вже кілька років як заклали красиву традицію урочистого посвячення студентів-старшокурсників у гірники.
Вперше в Інституті економіки Національного гірничого університету реалізовано проект з семестрового навчання студентів у Бранденбурзькому технічному університеті - БТУ (м. Коттбус, Німечина), що був організований відповідно до програми студентського академічного обміну STUDEXA в рамках Угоди про співробітництво між вишами.
У Національному гірничому університеті відбувся черговий міжвузівський методичний семінар на тему: «Електронні підручники , електронні книги : знайомство з програмами і технологіями».
На знак особливої прихильності до студентів-гірникам і викладачам кафедри ТСТ керівництво ПСГ для проведення практичних і лабораторних робіт з дисциплін, які викладаються на кафедрі в якості наглядового посібника надано в повному комплекті фонтантану арматуру - «ялинку», яка монтується на колонну головку свердловини для контролю та режиму її експлуатації. Гілки «ялинки» з'єднують з трубопроводами промислу.
Дніпропетровською облдержадміністрацією дано старт щорічному конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині». Виявлення талановитих молодих учених і матеріальне заохочення наукових ініціатив – ось основні задачі цього конкурсу.
26 вересня 2013 року відбулося відкриття навчально-тренувальних курсів «Бізнес-планування» згідно Програми НАТО-Україна з перепідготовки колишніх військовослужбовців.
Торік група студенті в і аспірантів з Рейн-Вестфальського технічного університету (Аахенський університет, RWTH, ФРН) вперше побувала в Україні і в НГУ на практиці. І якщо хтось думає, що іноземним студентам у нас нецікаво і нема чого навчитися, то той глибоко помиляється. Професор, доктор-інженер Крістіан Німан-Деліус з Аахенського університету, який керував практикою, висловив велике задоволення після її проведення. Особливо пізнавальними для німецьких практикантів виявилися спуски у вугільні шахти, бо у Німеччині вони наразі закриті.
У Донецькій облдержадміністрації напередодні Дня Незалежності України та професійного свята шахтарів кращі представники різних професій отримали державні нагороди. Гірники червоноармійських підприємств теж були відзначені державними нагородами.
Навчання за цією програмою тривало рік. Одинадцятеро студентів-економістів НГУ здобували знання як у ВБШ, так і в стінах НГУ, де для них викладали польські й українські викладачі.
Чергове засідання військово-історичного клубу ім. капітана Андрія Грязнова Національного гірничого університету відбулося 18 вересня в актовій залі військової кафедри НГУ на Набережній Перемоги 38-А. Постійні учасники клубу, студенти і викладачі, цього дня приймали юних гостей з військового ліцеюДніпропетровська. І запропонували їм тему «Танкові війська – головна ударна сила сухопутних військ».
Днями до Національного гірничого університету завітала делегація з Есслінгенського університету прикладних наук (ЕУПН) землі Баден-Вюртемберг (ФРН) у складі доцента факультету електротехніки та мехатроніки ЕУПН почесного професора НГУ Ніколауса Нойбергера, професорів цього ж факультету Карла-Хайні Кайзера і Георга Шмідта.
Чергове засідання військово-історичного клубу ім. капітана Андрія Грязнова Національного гірничого університету відбулося 18 вересня в актовій залі військової кафедри НГУ на Набережній Перемоги 38-А.
Вісімнадцятого вересня у Дніпропетровську, у приміщенні Будинку мистецтв, відбулось відкриття 9-го Міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема» імені Данила Сахненка. За даними організаторів( управління культури та мистецтв міськради), на цьогорічний фестиваль було подано понад 130 фільмів, 95 з яких відібрали для демонстрації.
На початку вересня в Національному гірничому університеті відбулася зустріч представників Факультету будівництва НГУ і представника ДТЕК Михайла Гордієнка зі студентами першого курсу.
Днями Дніпропетровськ з офіційним візитом відвідав відомий польский реформатор, професор Варшавської школи економіки Лєшек Бальцерович. Під час лекції студентам Національного гірничого університету він розповів про шляхи економічного розвитку України.
Підготовчі курси відкривають двері для укладання договорів на довузівську підготовку. Початок занять з 14 вересня по 10 травня за суботньо-вечірньою формою.
У Центрі естетичного розвитку при кафедрі філософії НГУ навчальний рік розпочався для студентів зустріччю з віртуозною грою видатного скрипаля ХХ століття Леоніда Когана.
3 вересня 2013 року о 13.00 в ауд.1/119 в Центрі естетичного розвитку кафедри філософії відбудеться круглий стіл на тему: «Дніпропетровськ та великий скрипаль XX століття – Леонід Коган»
Ширіна Леоніда Никифоровича який посів ІІ місце у номінаціі "Навчальні посібники" у ІХ Обласному міжвузівському конкурсі на "Кращі наукові, навчальні, начально-методичні та художньо-публіцистичні видання"
Традиційно в кінці серпня завершує сезон відпочинку спортивно-оздоровча база «Гірник», яка більше ніж півстоліття створена при Національному гірничому університеті. Це прекрасне місце у селі Орлівщина на березі річки Самари пам’ятає не одне покоління гірників. Спочатку тут діяв полігон для практики геодезистів, а згодом піклуванням ректорату і профкому тут заснували ще й оздоровчу базу для співробітників і їх дітей.
Святкова лінійка з нагоди Дня знань відбудеться 2 вересня о 8.00. Ласкаво просимо!
01.09.2013Вітаємо першокурсників! Шановні студенти! Вітаємо Вас з початком нового навчального року, зичимо успіхів у навчанні і всіляких радощів у студентському житті!
Урочисте прийняття присяги студентами 4 курсу Національного гірничого університету відбудеться 31 серпня о 9 годині за адресою вул. Набережна Перемоги, 38-б, корпус № 8. Ласкаво просимо!
Тридцятого серпня в Національному гірничому університеті пройшла нарада професорського-викладацького складу, під час якої було обговорено підсумки науково-освітньої діяльності універсиТридцятого серпня в Національному гірничому університеті пройшла нарада професорського-викладацького корпусу, під час якої було обговорено підсумки науково-освітньої діяльності університету за 2012-2013 н.р., а також розглянуто основні завдання на новий навчальний рік. тету за 2012-2013 н.р., а також розглянуто основні завдання на новий навчальний рік.
На прохання Посольства Республіки Словенія в Україні відбулася зустріч представників НГУ з Петром Кошуковим - національним експертом проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення кластерів автомобільної промисловості в Україні: покращання спроможності місцевих виробників авто, компонентів та інститутів їх підтримки».
У Національному гірничому університеті користуються попитом як класичні технічні спеціальності, так і юридичні та економічні напрямки підготовки. Не виключено, що на деякі профілюючі спеціальності будет збільшено держзамовлення.
Канака - курорт, розташований біля підніжжя Кримських гір на Південному березі Криму, між містами Алушта і Судак на схід від села Рибальського, у державному замовнику «Канака» у реліктовому ялівцевому гаю. Офіційно це місце не має статусу окремого населеного пункту.
Співробітництво Національного гірничого університету з енергетичною компанією ДТЕК триває не перший рік. Сьомого серпня з метою його поглиблення НГУ відвідав директор з видобутку і збагачення вугілля компанії ДТЕК Андрій Смирнов.
У рамках українсько-польської співпраці в липні цього року група студентів електротехнічного факультету Національного гірничого університету відвідала Вроцлавський технічний університет для проходження практики.
Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив головному науковому співробітникові відділу соціальної інфраструктури Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, доктору економічних наук, професору, заслуженому економістові України Надії Дєєвій медаль «Знак вдячності НГУ».
Рівно 75 років тому у вересні 1938 року першокурсник ДГІ-НГУ Анатолій Зільберман почав здобувати професію гірничого інженера. Відтоді Анатолій Ілліч ніколи не розлучався з рідним вузом, тут пройшли його студентські роки, навчання в аспірантурі, викладацька й навчальна робота. На жаль, вже немає з нами заслуженого професора Національного гірничого університету доктора технічних наук А.І.Зільбермана.
1 серпня на 60 році життя після тяжкої хвороби пішов з життя декан механіко-машинобудівного факультету, завідувач кафедри будівельної, теоретичної та прикладної механіки, доктор технічних наук, професор Сергій Євгенович Блохін
В НГУ вчора з’явились рейтинги та списки рекомендованих до вступу (1 хвиля) - усі бажаючи можуть шукати своє прізвище на стендах в четвертому корпусі університету.
1 серпня на 60 році життя після тяжкої хвороби пішов з життя декан механіко-машинобудівного факультету, завідувач кафедри будівельної, теоретичної та прикладної механіки, доктор технічних наук, професор Сергій Євгенович Блохін. Ректорат, профком, деканат ММФ глибокоспівчувають сім’ї, рідним і близьким покійного. Громадянська панахида відбудеться 3.08.2013 о 10.30 за адресою вул.Лазаряна, 1
В НГУ прийом документів пройшов оперативно і без затримок. Лише на початку липня можна було побачити черги абітурієнтів, а далі процес пішов за усталеним графіком.
З 7 по 18 липня делегація Національного гірничого університету у складі докторанта кафедри підземної розробки родовищ (ПРР НГУ) доцента Олега Хоменка і завідувача кафедри гідрогеології та інженерної геології професора Дмитра Рудакова відвідала Народну республіку Монголію. Поїздка була організована Урановою енергетичною компанією «Мон-Атом» за підтримки Монгольського університету науки і технології. Кафедру ПРР НГУ єднає багаторічна плідна співпраця з монгольськими викладачами, дослідниками та виробничниками в галузі розробки уранових родовищ.
Побачив світ посібник «Теорія інформації та кодування», який розроблено викладачами НГУ - професором кафедри автоматизації і комп’ютерних систем В.Л. Кожевниковим сумісно з доцентом кафедри автоматизації і комп’ютерних систем А.В. Кожевниковим.
Свою дисертаційну роботу Євген Борисович здійснював під керівництвом завідувача кафедри аерології та охорони праці НГУ, доктора технічних наук Василя Голінько.
За традицією у Національному гірничому університеті перша субота липня – святкова для усіх поколінь випускників. Гірницька альма матер визначила їх професійний шлях і, за майже піввіковою традицією, щороку в цей день повертаються колишні студенти в обійми юності. Прибувають з усіх куточків світу: України, Росії, Білорусі, Узбекистану, Китаю, Сирії, Анголи, Ізраїлю, Болгарії. І ніби оживають високі колони від теплих хвиль цих зустрічей. Вирує радість біля університетського фонтану, навколо пам’ятника М. Ломоносову, в аудиторіях, актовій залі.
У газеті «Наше місто» від 19.07.2013 у розділі «Соціальна адаптація» опубліковано статтю про навчально-тренувальні спеціальні курси «Маркетинговий менеджмент» за Програмою НАТО-Україна, що проводяться у Національному гірничому університеті при «Центрі маркетингових технологій». Відбором кандидатів займалися працівники Дніпропетровського обласного військового комісаріату.
Лев Попов - відомий фотохудожник і режисер, організатор і перший керівник кіностудії «Юність», не зміг взяти участь в урочистостях з нагоди 50-річчя кіностудії.
Національний гірничий університет відвідав перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський. Візит відбувся у рамках проведення вступної кампанії гірничого.
У програмі "Знято" на 51 телеканалі в гостях студійці народної кіностудії "Юність" - режисер Юхим Гальпєрін, режисер Сергій Деркач та поет і сценарист Семен Бурда.
З 21 липня до 24 липня 2013 року в Національному гірничому університеті перебувала делегація фахівців у галузі економіки і менеджменту Вищої Банківської школи (ВБШ, м. Вроцлав, Польща) у складі канцлера ВБШ Марека Наталі і віце-канцлера ВБШ Барбари Щепаник. 10 років тому між НГУ і ВБШ було підписано договір про співпрацю, і за цей час, як повідомив пан Марек Наталі, понад 500 польських і українських студентів з обох ВНЗ - партнерів перетнули кордони для проходження практики в НГУ і ВБШ.
У липні проходить Кримська геологічна практика для студентів гірничого факультету, які закінчили перший курс. Очолює практику завідувач кафедри загальної та структурної геології, проректор з навчальної роботи, професор Юрій Тимофійович Хоменко. До речі, його завзятість, енергійність, батьківське піклування і закоханість у свою справу, вражають і надихають студентів. Ці дні, напевне, для них запам’ятаються на все життя.
Добровільна екологічна сертифікація у виробничій сфері – напрямок у переліку питань, які обговорювалися нещодавно науковцями двох університетів: Національного гірничого університету, що у Дніпропетровську, та Бранденбурзького технічного університету (БТУ) з міста Коттбуса (Німеччина) в рамках міжнародного співробітництва.
22 - 23 липня 2013 р. в рамках спільного проекту ДВНЗ «НГУ» та Вищої банківської школи (м. Вроцлав, Польща) з отримання другої вищої освіти в галузі управління фінансами відбудеться захист магістерських дипломних робіт.
Навіть у жаркий липень вирує життя у Національному гірничому університеті. Схвильований потік абітурієнтів переплітається з не менш схвильованими випускниками. На обличчях останніх радість і смуток одночасно... Невмолимий час, тільки вчора були студентами, безмежно раділи, що стали часткою великого цілого – вузівської сім’ї Національного гірничого університету, одного з найстаріших науково-освітніх закладів в Україні, а сьогодні прийшли на урочисте вручення дипломів.
У Дніпропетровську e Національному гірничому університеті вчитимуть дівчат-розвідниць і танкісток.Як розповів завідувач кафедри військової підготовки НГУ, полковник запасу Микола Кондратюк, крім студентів-хлопців, які отримують економічну та юридичну освіту, кафедра отримала дозвіл приймати на навчання дівчат.
Навіть у спекотний липень вирує життя у Національному гірничому університеті. Схвильований потік абітурієнтів переплітається з не менш схвильованими випускниками. На обличчях останніх радість і смуток одночасно... Невмолимий час, тільки вчора були студентами, безмежно раділи, що стали часткою великого цілого – вузівської сім’ї Національного гірничого університету, одного з найстаріших науково-освітніх закладів в Україні, а сьогодні прийшли на урочисте вручення дипломів
Сьогодні ректор Національного гірничого університету, академік НАН України Геннадій Півняк провів зустріч з випускником НГУ, професором кафедри нафтової інженерії та прикладної геофізики науково-технічного університету м. Тронхейм (Норвегія) Олексієм Стовасом.
15 липня на кафедрі гірничих машин та інжинірингу відбулося урочисте вручення дипломів та сертифікатів SolidWorks. Одинадцять магістрів та тринадцять спеціалістів з напряму "Гірничі машини і комплекси", а також сімнадцять бакалаврів з напряму «Машинобудування» отримали дипломи. Талановиті та перспективні студенти були відзначені сертифікатами SolidWorks
Як відзначають працівники приймальної комісії, цього року процес проходить швидше та ефективніше. Завдяки можливості подачі електронних заяв набагато зменшились черги. Звичайно, на початку липня абітурієнти штрумували університет, але вже після першого тижня кампанія проходить без черг і затримок.
Серед традицій нашого міста — є одна, яка припадає на першу суботу липня. Це — день зустрічі випускників Гірничого університету. Подія завжди багатолюдна, гучнА та зворушлива.
База даних Ulrich'sPeriodicalsDirectory американського видавництва Bowker, є найбільшою базою даних, яка описує світовий потік серійних (періодичних і триваючих) видань за всіма тематичними напрямками життєдіяльності.
Леонід Олександрович є випускником електромеханічного факультету (нині електротехнічного) НГУ 1959 року, з того часу зі своєю альма-матер тримає дружній і партнерський зв’язок.
П’ятого липня з робочим візитом до Національного гірничого університету завітав Герой України, голова Наглядової ради НГУ, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Сьогодні в гірничому урочисто відкрито кафедру ДТЕК «Видобуток і збагачення вугілля». Це перша кафедра, відкрита приватною енергетичною компанією на базі Національного гірничого університету. Компанія ДТЕК інвестувала в обладнання і оснащення кафедри більше 150 тис. гривень.
Кожен рік в кінці травня і на початку червні спільними зусиллями геологорозвідувального факультету, Гірничого інституту та факультету будівництва організовується виїзд великої групи студентів, у тому числі бригади студентів-екологів, до кримського полігону практики урочища Канака.
Кількарічна співпраця команди професіоналів гірничого факультету з підготовки фахівців для гірничодобувної галузі та командою керівництва ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» дає можливість нашим випускникам достойно підготуватися до трудового життя за отриманою спеціальністю.
Вже п’ятдесят років поспіль, а останні десять – під егідою Асоціації випускників НГУ, в першу суботу липня вихованці гірничого усіх років поспішають до стін альма-матер, аби зустрітися зі своєю молодістю, вкотре повернутися у щасливі роки студентського життя.
П’ятого липня з робочим візитом до Національного гірничого університету завітав Герой України, голова Наглядової ради НГУ, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Уже вкотре творчий колектив Національного гірничого університету прямує на славетну землю Гончарового дитинства – до Літературно-меморіального комплексу музею-садиби ім. О. Гончара, що знаходиться в с. Сухе Кобеляцького району Полтавської області.
За результатами відкритого голосування Вченої ради університету вирішено присудити премії ДВНЗ «Національний гірничий університет» в галузі освіти і науки за 2012 рік авторам монографій та навчальнихпосібників:
Рішенням Атестаційної колегії вчене звання професора присвоєно В.С. Хілову (кафедра метрології та інформаційно-вимірювальних технологій). Також вчене звання доцента отримав І.С. Нікітенко (кафедра загальної та структурної геології).
Студенти НГУ В.А. Волкова і О.Ю. Бондар під керівництвом завкафедри екології професора А.І. Горової та доцента А.В. Павличенка стали виконавцями міжвузівської комплексної дипломної роботи на тему «Розробка технологій утилізації пилоподібних відходів металургійного та паливно-енергетичного комплексу для поліпшення екологічного стану навколишнього середовища».
В Національному гірничому університеті стартувала вступна кампанія 2013 року – до університету вже приходять перші абітурієнти, але основна «хвиля» очікується тоді, коли до приймальної комісії надійдуть електронні результати зовнішнього незалежного оцінювання.
Нещодавно завідувачу кафедри технології гірничого машинобудування НГУ професору Р.П. Дідику було вручено диплом почесного професора кафедри ТМ НТУУ «Київський політехнічний інститут».
У рамках співпраці між Інститутом економіки Національного гірничого університету і Вищою банківською школою міста Вроцлава (Польща) щорічно проводяться літні школи, які надають можливість українським та польським студентам розвивати свої професійні, комунікаційні та творчі здібності.
Вступ до вищих навчальних закладів у 2013 році здійснюється на підставі діючих Правил прийому до вищих навчальних закладів (далі - Умови прийому), затверджених наказом Міністерства освіти № 1244 від 05.11.12 року. У 2013 році абітурієнти мають право подати документи до 5 вищих навчальних закладів України і на 3 спеціальності в кожному з них (максимум 15 спеціальностей). Вступна кампанія 2013 розпочинається 1 липня. З цього дня вищі навчальні заклади України починають приймати від абітурієнтів документи для вступу.
На черговому засіданні ректорату 25 червня ректор Г.Г. Півняк вручив випускниці ФЕФ НГУ Олені Щолоковій одну з нагород університету – «Знак вдячності».
Дружнім тандемом працювали з дисертантом Володимиром Літучим доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри ВГР НГУ Ілля Гуменик та доктор-інженер, професор, директор Інституту гірничої справи та спеціального будівництва ТУ «Фрайберзька гірнича академія» Карстен Дребенштедт.
Висока якість навчання залежить не лише від високого викладацького рівня, але і від власного бажання вчитися. Це підтвердили 22 червня 47 магістрів- випускників НГУ, яким урочисто вручено червоні дипломи.
З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення громадян доступним житлом та виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.12 р №343 «Про затвердження Порядку вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умо
20 липня 2013 року на кафедрі відновлюваних джерел енергії відбувся перший захист бакалаврів за спеціальністю "Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії" напряму підготовки "Електротехніка та електромеханіка".
Чотирнадцять днів аспіранти Національного гірничого університету Олександр Шевченко і Тарас Шепель плавала на науково-дослідницькому судні «Професор Водяницький» та досліджували підводні особливості Чорного моря, а також підводний видобуток та попередню переробку корисних копалин.
Працювати на совість, ставитися з щирою повагою до студентів – такий стиль роботи прийнятний для доцента, заступника декана електротехнічного факультету Валерія Анатолійовича Бородая.
Двадцять студентів третього курсу електротехнічного факультету Національного гірничого університету пройшли виробничу практику на базі навчально-тренувального полігону «ДТЕК Дніпрообленерго». Протягом тижня співробітники «ДТЕК Дніпрообленерго» навчали майбутніх енергетиків принципам і тонкощам своєї роботи.
Режисер Юхим Гальпєрін, який нещодавно взяв участь у святкуванні 50-річчя народної Кіностудії "Юність" НГУ, у минулому також студієць, в ефірі програми "Люди" на 34 телеканалі
Як і чому навчилися студенти за кілька років у стінах обраного ними Національного гірничого університету – засвідчують у ці хвилюючі дні захисти випускниками дипломних проектів.
Кафедра ГМІ НГУ готує спеціалістів і магістрів за фахом «Гірничі машини і комплекси» напряму підготовки «Машинобудування». В основу навчального процесу на кафедрі покладено оригінальну концепцію підготовки інженерів із застосуванням віртуальних технологій SolidWorks Кваліфіковані педагоги, спеціалісти у своїй галузі викладають студентам інжиніринг складного механічного обладнання - вчать майбутніх інженерів досліджувати, проектувати, конструювати машини, обладнання, устаткування за допомогою унікальних комп`ютерних технологій SolidWorks.
Національний гірничий університет та газета «День» - давні друзі та партнери. І цього року гірничий висловлює творчу підтримку у ювілейному XV міжнародному фотоконкурсі «День - 2013»
Літо у «Дні» — пора інтенсиву. В редакції вже десять років працює Літня школа журналістики, яка стала одним із улюблених проектів на «дереві розвитку» газети. «Я завжди відчувала потребу в інтелектуальній журналістиці. Вона має змінити пострадянський світ, перетворити його на український та європейський, — говорить головний редактор газети «День» Лариса Івшина. Літня школа журналістики «Дня» триватиме з 1 липня по 1 серпня
Студенту третього курсу Олегу Вербі потрібна термінова пересадка кісткового мозку! Просимо усіх студентів НГУ відгукнутися на крик душі! У Олега є усі шанси бути здоровою людиною, якщо вчасно зробити операцію
17 червня при Центрі маркетингових технологій НГУ завершились курси перепідготовки військовослужбовців, які плануються до звільнення з лав Збройних Сил України, а також військовослужбовці запасу. Тривалість щорічних курсів - 350 годин. Перепідготовка була організована за підтримки НАТО на кошти платників податків, які мешкають в країнах Європи.
Сьогодні о 18.30 на Дніпропетровському обласному радіо пройде передача за участю почесного доктора НГУ професора, , декана факультету № 4 Брандербурзького технічного університету Міхаеля Шмідта.
26 червня 2013 року в НГУ відбудеться перший захист кандидатської дисертації наукового співробітника кафедри відкритих гірничих робіт (ВГР) Володимира Літучого на тему «Обгрунтування технологічних рішень зі зменшення порушень земель при розробці горизонтальних родовищ».
Традицію проведення випускного балу закладено у Катеринославському вищому гірничому училищі на початку ХХ сторіччя. У 2005 році цю традицію відновлено та насичено новими сучасними елементами.
Основні кроки співробітництва, розроблені під час робочої наради напередодні, були закріплені в Меморандумі підписами почесного доктора НГУ, декана факультету № 4 Брандербурзького технічного університету Міхаеля Шмідта та директора Навчально-наукового центру міжнародного співробітництва, заступника проректора з міжнародних зв’язків НГУ Михайла Рогози.
Унікальні дніпровські пороги 80 років тому покрила товща води, але пам'ять про них бентежить серця українців й сьогодні.
У Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького 14 червня відбулася презентація фотовиставки “Крізь час порогами Дніпра”, учасниками якої стали співробітники Національного гірничого університету.
З 29 квітня по 15 травня доцент кафедри маркетингу Людмила Львівна Палєхова відвідувала Бранденбурзький технічний університет Коттбус з метою професійного стажування.
Курси перепідготовки проводитимуться у Дніпропетровському Національному гірничому університеті при «Центрі маркетингових технологій», а відбором кандидатів займалися працівники Дніпропетровського обласного військового комісаріату.
Тримісячне навчання пройшли військовослужбовці, які плануються до звільнення з лав Збройних Сил України, а також військовослужбовці запасу. Програма, крім аудиторних лекцій та семінарів, передбачала проведення «круглих столів» та практичних занять з провідними фахівцями НГУ
З 20 травня по 7 червня група студентів Гірничого факультету пройшла 2 етап навчання за індивідуальною програмою за спеціальністю «Геоінженерія» в Краківській гірничо-металургійній академії ім. Ст. Сташиця.
Медаль «Знак вдячності» отримала студентка НГУ Тетяна Горошко. Дівчина вперше у загальному заліку серед понад ста технічних вузів України посіла призове III місце, а серед ВНЗ гірничого та металургійного профілю здобула вражаючих результатів, посівши II місце у Другому турі Всеукраїнської олімпіади з вищої математики.
В НГУ пройшла 56 спартакіада з 10 видів спорту. Цього разу перемогу вибороли студенти Гірничого інституту. Між іншим, і в двох попередніх олімпіадах вони завоювали перше місце.
Вищі технічні заклади потребують висококваліфікованих викладачів, бо це є ключовим моментом у формуванні майбутніх спеціалістів. Питання якості освіти прямо впливає на формування ринкових відносин і розвиток конкуренції фахових спеціалістів.
Аспірантка кафедри екології А.А. Коваленко отримала грант на участь у ХІІІ Міжнародній молодіжній науковій школі «Проблеми фундаментальної та прикладної радіобіології», яка проходила на базі Медичного радіобіологічного наукового центру з 27 по 31 травня 2013 р. у місті Обнінськ.
Система довузівської освіти НГУ складається з підготовчих курсів і мережі базових навчальних закладів в Дніпропетровську та інших промислово розвинутих містах Придніпров’я, Західного Донбасу і Полтавщини.
Більше семи років триває плідна співпраця Національного гірничого університету і Докучаївського гірничого технікуму. Як зазначив ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Півняк, час довів, що спільне рішення про приєднання технікуму до одного з провідних державних вищих начальних закладів країни було своєчасним і далекоглядним
Традиційно наприкінці кожного навчального року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням з Міжнародною наглядовою радою, представляє академічний рейтинг університетів "Топ 200 Україна".
На кафедрі іноземних мов НГУ відбувся семінар-тренінг для викладачів англійської мови вищих навчальних закладів і вчителів міста Дніпропетровська та області на тему «Сучасні підходи до викладання англійської мови: виклики та перспективи», проведений за участю представників «ПІРСОН ЕД’ЮКЕЙШН ЛІМІТЕД»
На запрошення оргкомітету Міжнародного форуму- конкурсу молодих вчених «Проблеми надрокористування» російський університет відвідала делегація гірничого
У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету відсвяткувала своє перше п’ятдесятиріччя. «Юність» – нетипова для вищого навчального закладу, зокрема, й унікальна на теренах всеукраїнських взагалі.
Нещодавно у Севастополі відбувся II тур Всеукраїнської олімпіади з вищої математики серед студентів усіх технічних ВНЗ України. Зазначимо, що команда НГУ за останні чотири роки виступала з незмінним успіхом, посідаючи призові місця у різних номінаціях та загальному заліку.
У період з 14 по 16 в Москві проходив 8 щорічний саміт «Уголь России и СНГ». Завідуючий кафедрою, доктор технічних наук, професор Володимир Ілліч Бондаренко на особисте запрошення Алена Петріча (Директор саміту) взяв участь у саміті.Ініціатором проведення виступив Інститут Адама Сміта (США). На саміті працювало 8 сесій, присвячених важливим питанням світового ринку вугілля:
В сучасному світі складно переоцінити необхідність вивчення англійської мови. Для отримання інформації і новин з перших рук знання англійської просто необхідні. А ще - спілкування, комп'ютерні технології, інтернет. Для багатьох людей англійська мова – справжнє вікно у світ. А найголовніше — це мова міжнародного спілкування. Тому я хочу познайомити вас з Українсько-Американським лінгвістичним центром (УАЛЦ).
У травні 2013 року народна кіностудія «Юність» Національного гірничого університету святкує своє перше півсторіччя. Народна кіностудія «Юність» НГУ – нетипова для вищого навчального закладу і унікальна для України взагалі
Студентка п'ятого курсу Національного гірничого університету Факультету інформаційних технологій, Марія Бочева взяла участь у програмі з обміну «GlobalUgrad», яка надала їй можливість поїхати на навчання в місто Клівленд, штат Міссісіпі. До речі, його неофіційна назва - «Штат гостинності».Марія люб'язно погодилася відвідати «Центр мовної підготовки» по прибуттю в Україну, і відповісти на кілька запитань:
20 травня 2013 року відбудеться ІII науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів, студентів м. Дніпропетровська «Проблеми та перспективи розвитку міста Дніпропетровська».
22 травня в Криворізькому національному університеті проходив загальний збір Академії гірничих наук України. За результатами голосування були обрані членами-кореспондентами Академії Гірничих наук України професори кафедри підземної розробки родовищ Кузьменко Олександр Михайлович та Бузило Володимир Іванович.
В Національному гірничому університеті обговорювали проблеми техногенних катастроф та їх можливе прогнозування та запобігання. В конференції взяли участь провідні науковці з гірничого університету, Інституту фізики гірничих процесів НАН України, Московського державного університету геодезії і картографії, Інституту проблем комплексного освоєння надр «РАН», представники тресту «Донецькшахтопроходка» та металургійного заводу «Донецксталь»
Сьогодні в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція, присвячена 50-річчю Народної кіностудії «Юність» в якій взяли участь кінорежисер Юхим Гальперін, активіст кіностудії «Юність» у 60-ті роки Борис Цегельніцкій та сучасний активіст кіностудії Сергій Подрез.
Семен Бурда - випускник Національного гірничого університету прибув з США на святкування 50-річчя народної кіностудії «Юність», активістом якої він був не один рік.
Лабораторією соціологічних досліджень у березні-квітні поточного року було проведено соціологічне дослідження методом анкетування з метою вивчення проблем міжнародної академічної мобільності. За цільовою вибіркою було відібрано молодих вчених Національного гірничого університету у віці до 35 років
Команда молодих науковців-екологів прийняла активну участь у роботі ІII науково-практичної конференції молодих вчених, аспірантів, студентів м. Дніпропетровська «Проблеми та перспективи розвитку міста Дніпропетровська», яка проходила 20 травня 2013 року на базі виконкому Жовтневої районної ради у місті Дніпропетровську.
Делегація Геологічної служби Норвегії. Том Хелдал, директор з питань георесурсів; Хенрік Скеллеруп, керівник відділу корисних копалин; Агнес Раанес, геолог відділу корисних копалин; Янія Кнезевік, провідний інженер відділу корисних копалин;
Студенти Гірничого завжди активно беруть участь у різноманітних заходах, спрямованих на підвищення кругозору молоді та встановлення міжнародних наукових й дружніх контактів з представниками провідних вузів Європи. Не став винятком й проект під назвою Ec(h)o – Environmental Changes Human Obligation, - що проводився співтовариством молодих науковців ProFuturo, який діє на базі Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташіца у м. Краків(Польща) з 22 по 30 квітня цього року
Щороку в Таджикистані 23 травня відзначають День молоді. Цей день святкується, починаючи з 1997 року, згідно з рішенням президента республіки Емомалі Рахмона. Молодь грає помітну роль і бере активну участь в політиці‚ розвитку соціальної‚ економічної і культурної сфер. Поряд з встановленням Державної незалежності державна молодіжна політика була визначена як пріоритетний напрям діяльності уряду країни і зараз вона реалізується за допомогою прийняття середньострокових галузевих програм.
З такою назвою 14 травня в ІА «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція в якій взяли участь народний депутат, автор законопроекту Вадим Колесніченко, адвокат, партнер юридичної компанії «EXANTE» Юлія Сегеда та доцент кафедри історії та політології Інституту гуманітарних проблем НГУ Анатолій Поух.
В НГУ відзначили ювілей відомого вченого Алли Іванівни Горової, доктора біологічних наук, професора, академіка Української екологічної Академії наук, члена національної комісії з радіаційного захисту населення України ВСУ.
Лабораторія соціологічних додсліджень Інституту гуманітарних проблем НГУ. Дата проведення емпіричного соціологічного дослідження: квітень-травень 2010 р., з використанням методу роздавального анкетного опитування.
Напередодні Дня Перемоги Дніпропетровський телевізійний театр презентувавдокументальний фільм про ветерана Великої Вітчизняної війни, героя України, легендарного «майора Вихора», Євгена Березняка.
За результатами проведення огляду-конкурсу музеїв та кімнат бойової Слави у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах Жовтневого району з нагоди 68-ї річниці Перемоги у Великій вітчизняній війні, Народний музей історії ім. О.М.Поля Державного ВНЗ "Національний гірничий університет" зайняв перше місце серед вищих навчальних закладів.
Напередодні Свята Перемоги в НГУ зібралися ветерани війни і праці, учасники Афганської війни, представники професорсько-викладацького складу і, звичайно, студенти, аби відзначити 68 роковини закінчення війни.
Прийом робіт з 20 квітня по 20 травня 2013 року. Поетичні і прозові твори подаються на конкурс у друкованому та електронному вигляді. Разом із творами подається заповнена анкета відповідного зразка і фото.
23 квітня 2013 року в рамках Всеукраїнської наукової студентської конференції «Молодь опановує маркетинг» пройшло нагородження переможців конкурсу наукових студентських робіт імені Ігора Ткаченка.
Асистент кафедри маркетингу Валерія Костянтинівна Ніколаєва успішно пройшла стажування в Університеті прикладних наук Фонтіс (м. Ейндховен, Нідерланди) та взяла участь у Business Week в Університет прикладних наук у м. Роттердамі (Нідерланди)
Наприкінці травня у Військово-історичному клубі ім. капітана А. Грязнова НГУ пройшло засідання, присвячене 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Однією з можливостей AIESEC є міжнародна програма обміну, яка представляє собою участь у соціальних проектах AIESEC або інших громадських організаціях.
Нещодавно в урочистій обстановці 42 випускники Докучаєвського гірничого технікуму Національного гірничого університету (ДГТ НГУ) отримали дипломи про вищу освіту.
Вже традиційно в квітні на базі Одеського державного екологічного університету зібралися студенти-екологи, щоб позмагатись за першість у Всеукраїнській олімпіаді за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансованого природокористування».
В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на базі геологічного факультету пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з геології.
Сімнадцятого квітня 2013 року кафедра філософії НГУ організувала чудову зустріч з членами обласної громадської організації “Краєзнавче товариство “Ріднокрай”.
18 квітня відбулася конференція, присвячена 100-річчю кафедри вищої математики НГУ. Сама назва конференції – «Шлях сучасної математики: освіта, наука індустрія» говорить про її широку тематику.
У квітні 2013 року відбулось перше засідання Клубу молодого менеджера. Засідання розпочалось з напутнього слова завкафедри менеджменту виробничої сфери професора Василя Яковича Швеця.
У рамках Угоди про співробітництво в галузі освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан від 14 вересня 2010 року, урядом Республіки Казахстан виділено 40 державних стипендій (30 – бакалаврат, 10 – магістратура) на навчання громадян України у вищих навчальних закладах Казахстану у 2013-2014 навчальному році.
Студенти 4 курсу спеціальності “Електромеханічні системи автоматизації та електропривод ” Є. Дідевич (гр. ЕМ-09-2), В. Волик, Г. Дяченко, О. Шестаков (гр. ЕМ-09-2)
З питань можливої співпраці НГУ відвідав Жанкарло Жента, професор, декан автомобільного факультету університету Politecnico di Torino
(м. Турін, Італія).
21 квітня в неділю, о 10 ранку відбудеться майстер клас з оригамі, його проведить Тісато Нісікава. Місце - УЯЦ НГУ. вул О.Гончара 4, к.5 поруч з "Нірваною" під арку. Довідки та запис за телефоеом 0679681826 Між іншим Тісато Нісікава -учасниця проекту "Танцюють всі" 2011 - 2012 років і даватиме ще майстер-клас сучасного японського танцю в суботу, 20 квітня. Місце і час уточнюються
Науково-технічна бібліотека Національного гірничого університету спільно з клубом історичного танцю «Відлуння» запрошують всіх бажаючих 19 квітня 2013 р. о 17-00 на творчу вечірку «Золоті 20-і. Париж-Нью-Йорк »в рамках знайомства з танцювальною культурою початку ХХ-го сторіччя.
У рамках Угоди про співробітництво в галузі освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан від 14 вересня 2010 року, урядом Республіки Казахстан виділено 40 державних стипендій (30 – бакалаврат, 10 – магістратура)на навчання громадян України у вищих навчальних закладах Казахстану у 2013-2014 навчальному році.
Іноземні студенти з Конго, Монголії, Гвінеї, Анголи, Йорданії вперше отримали можливість взяти участь у VІІІ Міжнародному форумі студентів і молодих учених. Захід відбувся в українському місті Дніпропетровську, в стінах Національного гірничого університету.
В гірничий з «Янгольским шабашем» завітали брати Капранови та Леся Мудрак. Назва незвична, бо на шабаш зазвичай збираються лише чорти. От тому і вирішено було показати, як саме «шабашують» янголи.
Національний гірничий університет давно зарекомендував себе визнаною «кузнею кадрів» не лише для гірничо-металургійного комплексу України, а й для інших напрямів промисловості. Вражає загальна кількість випускників – понад 80 тисяч
17 квітня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара Письменники, видавці, громадські діячі Брати Капранови та поетка, кандидат наук, міс Катарсис Леся Мудрак у спільній програмі «Янгольський шабаш». Буде музика, поезія і гарні книги. Початок о 9.40 в ауд. 1/57
16 квітня о 15.00 год. в Меморіальному будинку-музею Д.І. Яворницького відбудеться презентація, допрем’єрний показ, зустріч з ініціаторами та творцями театралізованої реконструкції фільму Данила Сахненка «Запорозька Січ» з нагоди 100-річчя його прем’єри.
На засіданні ректорату 15 квітня 2013 року вручено медаль «За заслуги» перед Національним гірничим університетом та у зв’язку з особистими ювілеями наступним співробітникам
11 та 12 квітня в НГУ пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Науково-методичні підходи до викладання управлінських дисциплін в контексті вимог ринку праці».
10 квітня В НГУ відбулась відкрита авторська лекція професора університету Нью Брансівка (Канада) Юрія Евдокимова на тему «Український бізнес очима канадського економіста: виклики і перспективи»
16 квітня о 15.00 год. в Меморіальному будинку-музею Д.І. Яворницького відбудеться презентація, допрем’єрний показ, зустріч з ініціаторами та творцями театралізованої реконструкції фільму Данила Сахненка «Запорозька Січ» з нагоди 100-річчя його прем’єри.
Завтра, 13 квітня, о 17 годині 45 хвилин по обласному радіо буде транслюватися передача, створена за матеріалами Національного гірничого університету. Тема телепередачі – участь студентів-магістрів НГУ у реалізації програми Міжнародного університету ресурсів з отримання потрійного диплома.
У цей день 1961 року потужна ракета-носій вивела на орбіту перший в історії космічний корабель “ВОСТОК” з першим космонавтом Землі – громадянином Радянського Союзу Юрієм Гагаріним на борту.
З кожним роком кафедра фізвиховання приділяє велику увагу залученню студентів до занять фізичною культурою і спортом через заняття в групах по спеціалізації, де вони не тільки здають нормативи з фізкультури, але й здобувають навички в конкретному виді спорту.
Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України Державний вищий навчальний заклад “Національний гірничий університет” Інститут Економіки Кафедра іноземних мов
Комплекс автоматизованого управління конвеєрним транспортом (АУКТ), розробленийвченими НГУ використовує сучасні інформаційні технології для створення комплексної системи контролю, сигналізації та управління конвеєрним транспортом шахт. Розробка захищена патентами України.
11 квітня 2013 року відбудеться відкриття навчально-тренувальних курсів «Маркетинговий менеджмент» згідно Програми НАТО-Україна з перепідготовки колишніх військовослужбовців
Нещодавноу філіалі Державного освітнього закладу вищої професійної освіти «Кузбаський державний технічний університет» у м. Междуреченську (КузДТУ, Росія) відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та інновації в науці та виробництві», у роботі якої взяв участь начальник відділу міжнародних зв’язків О.С. Ковров.
Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України спільно з бізнес-інкубатором Happy Farm розпочинає новий проект Happy Wake-up - молодіжний конкурс для талановитих студентів та учнів.
Мабуть, кожна людина в своєму житті хоч раз зверталась до віршів: хто гортав поетичні збірки, шукаючи зворушливі рядки, а хто й сам спробував римувати свої почуття на папері. Проте є й такі, хто знаходить в поезії, а саме в її мелодійному звучанні, відлуння своїх емоцій та душевного стану.
«Геологічний експрес» − під такою назвою 3 квітня в стінах Національного гірничого університету пройшло святкування Дня Геолога. Цьогорічна подія співпала з 95-річним ювілеєм з дня заснування геологорозвідувального факультету (ГРФ), а також зі 150-річчям видатного російського геолога, завідувача кафедрою історичної геології і палеонтології (1901-1931рр.) − Лебедєва М.Й.
Як часто Ви замислюєтеся над тим, що кожну хвилину свого життя ми здійснюємо вплив на навколишнє середовище? А чи помічали Ви, що природа здатна відповідати відлунням на будь-яку дію на її адресу?
Кафедра менеджменту виробничої сфери НГУ запрошує прийняти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Науково-методичні підходи до викладання управлінських дисциплін в контексті вимог ринку праці».
10 квітня в НГУ обиратимуть найкрасивішу дівчину. Десятий, ювілейний конкурс «Міс НГУ» відбудеться о 16.00 в актовій залі університету о 16.00. Вхід за запрошеннями.
Вже другий рік поспіль сумісно з Полтавським педагогічним університетом імені В.Г. Коваленко Центр культури української мови і літератури імені Олеся Гончара НГУ проводить масштабну не тільки за розмахом, а й за значенням конференцію, присвячену «феномену Олеся Гончара в духовному просторі українства».
Міжнародній освітній проект «Бізнес тиждень» реалізується співтовариством, до якого входить понад 90 ВНЗ Європи. Він надає можливість студентам та викладачам обмінятися досвідом за різноманітними економічними тематиками і сприяє культурному обміну між країнами-учасницями.
У 2012-2013 навчальному році було заплановано провести процедуру акредитації для 11 напрямів підготовки та 19 спеціальностей нашого університету (48 акредитаційних справ) та акредитацію Державного ВНЗ «НГУ» за ІV рівнем:
Делегація НГУ у складі 14 студентів гірничого факультету на чолі з завідувачем кафедри ПРРпрофесором В.І. Бондаренком та начальником науково-дослідної частини доцентом Р.О. Дичковським у рамках програми Visitingprofessorпобувала на факультеті гірництва та геоінженерії Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташиця (КГМА).
4 квітня в актовій залі НГУ відбувся традиційний семінар компанії Аскон – «День знань з компанією АСКОН». Викладачі ВНЗ були ознайомлені з новими продуктами і технологіями АСКОН, які ефективно вирішують завдання,що стоять як перед окремим проектувальником,так і перед проектною організацією вцілому.
Ректор Геннадій Півняк з профорієнтаційною місією відвідав структурний підрозділ Державного ВНЗ «НГУ» Павлоградський технікум, який готує і випускає молодших спеціалістів.
З метою виявлення та підтримки талановитої молоді Міністерство освіти і науки України спільно з ТОВ "О ДВА" продовжує проведення Всеукраїнського соціального конкурсу "Мрії збуваються" для студентів і аспірантів ВНЗ України ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форм власності та навчання.
3 квітня 2013 р об 14.00 відбувся захист докторської дисертації Коптовця Олександра Миколайовича на тему "Розвиток наукових основ розробки гальмівних систем рухомого складу шахтного рейкового транспорту високого технічного рівня"
Для студентів НГУ компанія "Аскон" проводить відкритий семінра з питань освітніх програм.Ласкаво просимо 4 квітня в актову залу університету (2 корпус). Реєстрація учасників розпочинається о 10.00
4 квітня 2013 року о 10:00 в НГУ, у Центрі культури української мови ім. О. Гончара відбудеться ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен Олеся Гончара в духовному просторі украінства», присвячена 95-річчю від дня народження письменника.
Хоч день сміху пройшов, але на цьому гарний настрій не закінчився і це довів центр естетичного розвитку кафедри філософії Національного гірничого університету, де відбулася зустріч з членами Національної спілки письменників України Михайлом Кудрявцевим, Володимиром Луценком, Григорієм Гарченком та Олександром Твердохлібом на тему «Сміх виправляє вдачу».
Напередодні професійного свята – Дня геолога – п’ятикурсники і співробітники Гемологічного центру піднесли жителям Дніпропетровська і університетові справжній подарунок – відкрили в одній з бібліотечних зал виставку картин з каменю, зроблених своїми руками. Директор гемологічного центру професор П.М. Баранов зі своїми вихованцями знайшов гарне рішення для показу колекції – на кількох стендах з напрямленим на них світлом настільних ламп заіскрилися понад 40 картин з напівдорогоцінного каміння і оригінальний сувенір «Гірський замок» студента Ернеста Коваленка.
18 травня 2013 року в Києві Міжнародний меморіальний фонд Карла Фаберже другий рік поспіль нагороджуватиме видатних діячів ювелірного, каменерізного й декоративно-прикладного мистецтва України своїми головними нагородами.
Нещодавно ми, студенти електротехнічного факультету групи ЕЕС-12-2, на чолі з куратором Мариною Сергіївною Кириченко, у рамках практики відвідали й ознайомились з повним циклом роботи ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ - єдиного побудованого з “нуля” за останні 40 років в структурі української металургії заводу з виплавки сталі та виробництву труб.
В центрі естетичного розвитку НГУ (1/119) 2 квітня о 13.00 відбудеться зустріч з членами Національної спілки письменників України Л. Кудрявцевим, В.Луценком та В.Гарченком. Ласкаво просимо!
Вивчення іноземної мови у світі, в якому ми живемо, перетворюється в чудову можливість спробувати навчати нові покоління і зробити їх громадянами усього світу, щоб вони інтегрувалися в нього з компромісом та ентузіазмом. Середня школа відіграє велику роль у формуванні інтересу до вивчення іноземної мови.
Проект спрямовано на підвищення рівня доступності європейської освіти з економіки та права для студентів України, а також на підвищення кваліфікації українських викладачів за вказаними галузями наук.
Погода 28 березня не зовсім нагадувала весняну, однак до гірничого ця пора року таки завітала. У нашому університеті цього дня відбулась зустріч із завжди бажаною гостею, письменницею і поетесою, яка завжди несе з собою сонячне світло, – Лесею Степовичкою. Зустрічі з нею завжди проходять в атмосфері сповненій і бурхливою енергією, і справжнім домашнім затишком.
В НГУ відбулася Друга Всеукраїнська краєзнавча конференція «Побут, етнографія і фольклор Придніпров’я у минулому і сьогоденні». Її організатори – Інститут гуманітарних проблем ДВНЗ «Національний гірничий університет» та Дніпропетровська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
Напередодні днів американської культури відбулася робоча зустріч ректора НГУ, професора, академіка НАН України Геннадія Півняка зі Сьюзан Клірі - аташе з питань культури Посольства США в Україні і Вірою Тарнавською – фахівцем з питань освіти Посольства США в Україні. Йшлося про проведення Днів Америки у Дніпропетровську 24-26 квітня 2012 року.
А коли вдається поєднати відвідини нової країни з навчанням або роботою, задоволення від такої подорожі подвоюється. У моєму житті відбулася саме така подія: у лютому 2013 року я вдруге у складі делегації НГУ відвідала Краківську гірничо-металургійну академію ім. Сташиця для участі у міжнародній конференції «Szkoła Eksploatacji Podziemnej XII».
Під час ректорату урочисто нагородили голову жіночої ради НГУ Любов Геннадієвну Блохіну знаком «За відданість університету» і грамотою Обласної ради профспілок за роботу з підшефним дитячим будинком. Вітаємо!
В теплий і сонячний четвер 21 березня, в день весняного рівнодення, в студентському читальному залі (1/3) зібралися ті, кому небайдужа поезія. Серед гостей були співробітники бібліотеки, викладачі, а також група студентів 5 курсу.
Китайська Державна корпорація ядерної промисловості направила в НГУ своїх інженерно-технічних працівників, аби вони дізналися від фахівців гірничого про останні світові напрацювання у технологіях буріння геотехнологічних свердловин і видобутку уранових руд.
Під час засідання були заслухані та обговорені доповіді представниці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти О.В. Дашковської, представниці Дніпропетровської філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти А.В. Гончарової та секретаря Комісії В.О. Салова «Стан стандартизації вищої освіти з гірництва».
У Національному гірничому університеті з 2000 року навесні прийнято відзначати День землевпорядника. Ось і цього рік 22 березня студенти факультету будівництва зібралися в актовій залі. На вході кожному роздавали папірці з цікавими цитатами та висловлюваннями, що приємно здивувало
Центр мовної підготовки НГУ забезпечує студентам якісну та багаторівневу підготовку до вивчення англійської мови. Зокрема, викладачі-носії англійської мови відвідують НГУ аби навчати студентів, проводити семінари та курси.
У культурно-освітньому центрі НГУ 22 березня з 16.00 до 18.00 відбудеться святкування кафедрою геодезії «Дня землевпорядника». У програмі – привітання почесних гостей, вручення дипломів та подяк студентам та викладам кафедри, святковий концерт.
В Національному гірничому університету проходить виставка «Карикатура в американській пресі». Захід організовано за підтримки відділу культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.
На початку березня відбулася робоча зустріч у Німеччині проректора з міжнародних зв’язків Олександа Бешти з представниками провідних технічних університетів Німеччини.
Комісія за галуззю знань 0503 «Розробка корисних копалин» Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 22 березня 2013 року проводить чергове засідання підкомісії 6.050301 Гірництво
На минулому тижні доцент кафедри перекладу Національного гірничого університету Аллахвердян Тамара Миколаївна захистила докторську дисертацію за спеціальністю «французька філологія» в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського (м. Сімферополь).
13 березня під час екскурсії до Національно гірничого університету кафедра маркетингу організувала та провела з випускниками Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є.О.Патона профорієнтаційну гру «Маркетинг – шлях до успіху».
Традиційно до дня народження Кобзаря у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара студенти та викладачі НГУ підготовили та провели урочистий захід, присвячений 199-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
В ході зустрічі з ректором Геннадієм Півняком він розповів про свої спостереження за промисловими проектами донецького регіону, які пов’язані з гірництвом.
15 березня о 12.00 в адиторії відбудеться урочисті академічні читання. В заході беруть участь більше 100 студентів та співробітників механіко-машинобудівного факультету.
Ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк у складі делегації МОНмолодьспорт України відвідав Міністерство освіти і науки Норвегії, а також Посольство України в Королівстві Норвегія (м. Осло, Норвегія). Метою візиту стала участь у Конференції з освітнього та науково-технічного співробітництва між Україною та Норвегією.
У 1997 році в НГУ був заснований Українсько-німецький культурний центр (УНКЦ)– партнер Гете-Інституту (ФРН), що популяризує німецьку мову за кордоном. Відтоді вивченню німецької мови у Придніпровському регіоні за нудними підручниками настав край. Ті, хто вже закінчив навчання в УНКЦ зауважують, що в ньому працюють професіонали, вивчення іноземної мови з якими стало захоплюючою подорожжю.
До уваги докторантів, аспірантів, здобувачів, молодих спеціалістів, наукових співробітників, професорсько-викладацького контингенту і всіх зацікавлених осіб!
Серед вищих навчальних закладів Дніпропетровської області Лабораторією соціологічних досліджень Інститутугуманітарних проблем ДВНЗ "Національний гірничий університет" та Обласною радою молодих вчених за сприянням Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрацїї
На початку березня на запрошення ректорату та Інституту гуманітарних проблем до НГУ завітала делегація Університету Заходу у складі першого проректора Яна Теліандера та провідного викладача Томаса Вінмана
ВГО «Молодий Народний Рух» оголошує відбір учасників на «Школу європейського політика», яка проходитиме 5-7 квітня 2013 року в Києві. Школа про за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Національний гірничий університет третій рік поспіль отримав грант Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні (Fulbright Specialist Program - Project # 5356), в рамках якого провідний фахівець Інституту технології Нової Англії (США), професор кафедри управління бізнесом Хайді Аллен буде викладати лекції для студентів та аспірантів, приймати участь в конференціях та семінарах, розробляти навчально-методичні матеріали, організовувати заходи щодо підвищення кваліфікації викладачів.
Шостого березня в НГУ відбувся феєричний концерт до свята 8 березня «Легко на серці від пісні веселої», у якому брали участь працівники та викладачі університету, які виконали пісні з відомих радянських кінофільмів.
Нагадуємо, що кожного чисельника вівторка об 11:00 в актовій залі НГУ проходять старостати, куди запрошуються старости усіх факультетів Національно гірничого університету, щоб розглянути останні та майбутні новини культурно-освітнього студентського життя.
Выражаем от всего сердца нашу искреннюю благодарность ректорату, профсоюзному комитету, совету ветеранов Национального горного университета, а также коллегам и друзьям за неоценимую помощь, добрую заботу, сострадание, моральную поддержку и простое участие в жизни Изотова Владимира Григорьевича на трудном и тяжелом пути его болезни.
28 березня 2013 р. на кафедрі транспортних систем і технологій в аудіторії 7/510 ім. О.О. Ренгевича відбулася робота секції "Технології видобутку корисних копалин" науково-технічної конференції студентів, аспірантів і молодих учених України "Наукова весна - 2013".
Мала Академія Наук України існує вже 30 років. У 2012-2013 навчальному році вона заручилась підтримкою НГУ в особі ректора академіка НАН України Г.Г.Півняка.
Наприкінці лютого співробітники кафедри філософії провели зустріч зі студентами «Contra spem spero!» (Без надії сподіваюсь!) присвячену творчості Лесі Українки та 120-річчу з виходу її першої збірки «На крилах пісень».
26 лютого в Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбулася зустріч, присвячена 80-річчю від дня заснування Національної спілки композиторів України (НСКУ).
Бібліотека та Жіноча Рада запрошують всіх бажаючих на святковий вернісаж «Весняний вояж», який відбудеться 4 березня о 14-30 у студентській читальній залі Національного гірничого університету(корп. 1, кімната 3).
В НГУ 27 лютого 2013 року пройшла зустріч студентів з менеджером міжнародного відділу Niagara College Девідом Оанісіа і представником Canadian College маркетологом міжнародного відділу по Східній Європі та Росії Мілою Луговською.
Цього року партнером проекту у Дніпропетровську є Національний гірничий університет. Данна програма допоможе студентам Дніпропетровщини і,зокрема, НГУ, ознайомитись та скористатися освітніми можливостями Канади.
27 лютого о 13:00 в Національному гірничому університеті (1/ауд. 87) пройде зустріч студентів НГУ з представниками Canadian College та Niagara College: маркетологом міжнародного відділу по Східній Європі та Росії Мілою Луговською та менеджером міжнародного відділу Девідом Оанісіа
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової відео-конференції «Студентська молодь в умовах глобалізації», яка відбудеться 25 квітня 2013 року.
Студенти Національного гірничого університету вчора, 21 лютого, мали змогу зустрітися з відомим поетом, перекладачем, видавцем, дослідником історії та культури рідного краю – Юрієм Григоровичем Буряком. У молоді роки літератор прагнув здобути геологічну освіту, але «замість геології пішов «копати» філологію».
19 лютогоу Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара відбувся вечір поезій «Дорога болю» поета-борця, яскравої творчої постаті XX сторіччя – Василя Стуса.У 1991 році В.Стусу було присуджено Державну премію ім. Т. Г. Шевченка за цю збірку іцяйого книга була першою, надрукованою в Україні.
На засіданні Вченої ради НГУ 27 лютого ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив дипломи заслуженого професора НГУ - Гуменику Іллі Львовичу та заслуженого працівника НГУ – Гринько Надії Іллівні. Грамотами відзначили переможців ІХ Обласного міжвузівського Конкурсу - 2012 за «Кращі наукові, навчальні, навчально-методичні та художньо-публіцистичні видання».
Директор культурно-освітнього центру Наталія Василівна Луценко та провідний інженер відділу міжнародних зв’язків Ліля Василівна Бородай отримали почесні відзнаки НГУ «Знак вдячності» Вітаємо!
Майже чверть століття минуло від того дня, коли наші солдати залишили жорстокий афганський воєнний полігон і повернулися на Батьківщину. Але війна навічно поселилися в їх пам’ятіі серцях. Можна скільки завгодно полемізувати з приводу того, чи справедливо це чи ні, звинувачувати тих, хто послав юнаків на цю бійню. Та скільки доводилося розмовляти з учасниками афганських подій, жоден, особливо з офіцерів, не поскаржився на цю несправедливість.
18 вересня відбудеться засідання військово-історичного клубу ім. капітана Андрія Грязнова – випускника ДГІ 1941 р., учасника Великої Вітчизняної війни – на тему «Танкові війська – головна ударна сила сухопутних військ».
«Кращий студент України» – системна конкурсна програма, покликана виявити та надати імпульс до подальшого розвитку студентської молоді України як авангарду розвитку українського суспільства. Проходить від вишівських, регіональних до всеукраїнського етапу.
Книга Миколи Вікторовича Несправи, настоятеля храму на честь Божої Матері «Іверська», презентація якої відбулася 13 лютого 2013 в стінах нашої альма матер - НГУ. Зустріч організували робітники бібліотеки університету. Познайомитися і відкрити для себе світ, барвистий і захоплюючий, пізнати життя інших цивілізацій та історії прийшли студенти та співробітники нашого навчального закладу.
Ми завжди з радістю чекали приїзду на традиційні зустрічі випускників НГУ Віталія Сафонова, заслуженого артиста України. Він теж закінчив наш гірничий в 50-х роках уже минулого століття
12 лютого в ІА «Мост-Днепро» відбулася прес-конференція «Раритетні видання латиною і старонімецькою стали доступні в електронній бібліотеці НГУ», у якій взяли участь директор бібліотеки НГУ Ольга Нефедова, завідуюча відділом бібліотеки НГУ Тетяна Недайвода та провідний бібліотекар НГУ Лариса Лоздан.
Магістри з Інституту гірництва НГУ Євген Любимцев, Дмитро Малашкевич, Артем Варавенко, Руслан Зубер повернулися з МонтанУніверститету (м. Леобен, Австрія), де навчалися один семестр згідно з угодою, підписаною п’ятьма університетами, що увійшли до складу Міжнародного університету ресурсів (МУР). Програма для магістрів-гірників полягає у тому, що наступний семестр вони навчатимуться у Технічному університеті «Фрайберзька гірнича академія», а на шостому курсіоберуть країну, де будуть дипломувати ся, в результаті чого отримають дипломи про вищу освіту трьох країн – України, Австрії і Німеччини.
13 лютого 2013 р о 13.00 в студентській залі (1/3) науково-технічної бібліотеки НГУ відбудеться зустріч із протоієреєм Миколою Вікторовичем Несправою, настоятелем храму на честь Божої Матері “Іверська”.
11-го лютого 2013 року в приміщенні Центру української мови НГУ об 11-30 відбудеться святкова імпреза з нагоди віншування переможців традиційного конкурсу імені Олеся Гончара на кращу публікацію на сторінках журналу «Бористен» в 2012 році.
11 лютого в Центрі культури української мови НГУ ім.. О.Гончара відбулось традиційне нагородження лауреатів літературного міжнародного конкурсу ім. О.Гончара на сторінках часопису «Бористен».
7 лютого на кафедрі збагачення корисних копалин НГУ відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю від дня народження визнаних педагогів і вчених – доктора технічних наук Юхима Юхимовича Серго та кандидата технічних наук Андрія Павловича Жендринського, які працювали в стінах університету.
У Національному гірничому університеті створили діючий зразок першого українського екомобіля. Він дешевий, абсолютно безшумний, потребує лише сонячного світла.
Вже на початку березня учасники проекту Міжнародного університету ресурсів – студенти п’ятого курсу гірничого факультету їдуть до Польщі аби прослухати курс лекцій та отримати сертифікати Краківської гірничо-металургійної академії.
За планом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 21-22 березня 2013 року на базі Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» (49600 м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19) проводиться конференція:
9-10 лютого 2013 року в стінах Національного гірничого університету зберуться більше 100 осіб з України та Росії і тобі надається чудова можливість стати учасником цього незабутнього дійства!
2 лютого Національний гірничий університет, а саме Українсько-Японський центр, відвідав один із студентів кафедри авіаційно-косміічної техніки Токійського столичного університету (Department of Aerospace Engineering, Tokyo Metropolitan University (TMU)) Шумсукі Оніші у рамках ознайомчої екскурсії з історичними пам’ятками та видатними місцями Дніпропетровська.
З 28 січня по 2 лютого шість студентів кафедри авіаційно-космічної техніки Токійського столичного університету (Department of Aerospace Engineering, Tokyo Metropolitan University (TMU)) здійснюють спільно із спеціалістами ДП „КБ „Південне”” випробування технічної частини
Спеціально для студентів НГУ 12 лютого о 17.00 в Дніпропетровському академічному театрі Опери та балету відбудеться музично-хореографічне дійство на музику К.Орфа для хору, солістів, балету, оркестру «Карміна Бурана»
Науковці кафедри підземної розробки родовищ НГУ провели семінар разом зі своїми колегами з Полтавського національного технічного університету й Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в рамках комплексного проекту «Розробка методів і технологій видобутку газу з природних газогідратів та створення штучних газогідратів для оптимізації виробничих процесів».
Лабораторія соціологічних досліджень НГУ провела опитування серед студентів на тему «Молода сім’я – один раз але не назавжди? (причини росту кількості розлучень у сучасних сім’ях)».
Наприкінці 2012 року Лабораторія соціологічних досліджень Інституту гуманітарних проблем провела соціологічне дослідження (методом роздавального анкетного опитування) з метою вивчення рівня задоволеності студентів освітою, яку вони отримують у нашому університеті. Крім того, вивчалась актуальність міжнародної академічної мобільності для наших студентів.
Ми всі родом з дитинства, але не всі з того, що опалене Великою війною. Віктор Юхимович Пушкін міцно тримає у своїй пам'яті ті події, які відбувалися з ним, його родиною, рідним краєм тоді, коли йому виповнилося зовсім мало років. Пригадує складну крізь постріли евакуацію зі Львова, натовп приречених на смерть у Білій Церкві, серед якого крихітні хлопчик та дівчинка, побачення з батьком, відомим генералом Ю.Г. Пушкіним з сином та дружиною, і раптовий вибух бомби, розтрощений будинок поруч...
В науково-технічній бібліотеці НГУ 24 січня 2013 р. відбулась творча зустріч до дня народження Роберта Бернса “Burnssupper” – в рамках знайомства з культурою та традиціями Шотландії.
Вікторію Анатоліївну Безрукаву, асистента кафедри технології гірничого машинобудування Національного гірничого університету, з перемогою на щорічному обласному конкурсі проектів «МОЛОДІ ВЧЕНІ - ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ»
Справжні наука і освіта – цілком інтернаціональні категорії. Знайти себе у цьому середовищі можуть не лише маститі науковці, а й ентузіасти-початківці. Саме про це йшла мова на зустрічі з молодими науковцями 16 січня 2013 року, організованій співробітниками відділу управління проектами НГУ.
15 січня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція в якій взяли участь: Анна Авдющенко - асистент кафедри прикладної економіки, Анастасія Руденко, Ірина Худякова, Юлія Білецька - студенти 4-го курсу Інституту економіки НГУ
У студентів і працівників нашого університету на будь-яке свято, а чи під час якогось важливого заходу є чудова можливість поринути у світ пісенної лірики, послухати неповторний чоловічий вокал народного колективу «Обертон».
Переможницею паризького "BusinessWeek "-2012 стала команда, яку очолювала українська студентка з Національного гірничого університету (Дніпропетровськ) Анастасія Руденко!
Від щирого серця вітаємо Вас з наступаючім Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай у вашому домі завжди буде любов, спокій, затишок, багатство, нехай буде в ньому завжди тепло. Нехай святковий настрій не покидає Вас цілий рік, кожен день буде яскравим і незабутнім, а кожна справа буде успішною! Здоров'я, щастя і благополуччя в Новому році Вам!
Наприкінці року ректор НГУ академік НАНУ України Геннадій Півняк провів робочу зустріч з молодими вченими Національного гірничого університету, які незважаючи на свій вік вже мають багато досягнень на науковій ниві.
25 грудня 2012 року Прем’єр-міністр України Микола Азаров у м. Київ вручив Державні премії України в галузі науки і техніки. Серед провідних науковців держави нагороди отримали професори кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Кузьменко О.М. та Ковалевська І.А.
Проект «Business Week» об’єднує понад 90 ВНЗ Європи, в тому числі - і Національний гірничий університет. Беручи участь в бізнес-симуляціях, іграх, семінарах та тренінгах студенти Гірничого отримують змогу глибше вивчити культуру країн-учасників, а також розвивають практичні навички з економічних дисциплін.
Холодний зимовий день 20 грудня студенти різних країн і континентів, які навчаються у Національному гірничому університеті, наповнили теплом пісень і ритмічними танцями.
Нещодавно, до Гірничого завітав відомий журналіст, редактор з питань культури обласної газети «Зоря», член Правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ, краєзнавець – дослідник, автор-упорядник книг про діячів українського національного відродження на Придніпров'ї Микола Чабан.
Останнє засідання Вченої ради 2012 року в Національному гірничому університеті зібралася 21 грудня. Цього дня, окрім питань порядку денного, відбулося вручення атестатів дипломів доцентів:
Вийшов збірник тез доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку транспортних систем гірничих підприємств», який можно завантажити на сайті в pdf форматі.
20 грудня Іноземні студенти Національного гірничого університету презентують концерт "Гірничий об'єднує континенти". Початок о 14.30 в актовій залі НГУ (2 корпус).
«CКАЖИ-КА, ДЯДЯ…»
Історична подія, особливо воєнна, – це урок для майбутніх поколінь, момент задуматись, які ми, сьогоднішні, і зітхнути: «Да, были люди в наше время…».Але й можливість підняти свій патріотичний дух, згадуючи славні діла наших пращурів.
Цього року вперше у Національному гірничому університету на кафедрі менеджменту виробничої сфери було відкрито ліцензований набір на магістратуру зі спеціальності «Логістика».
Студенти кафедри ЕОТ напряму освіти Інфобезпека склали іспит «Забезпечення захисту інформації в комп’ютерних мережах з використанням обладнання компанії ZyXEL».
Представники 10 кращих шкіл, ліцеїв, технікумів та коледжів Дніпропетровщини отримали ліцензійне забезпечення та сертифікати SolidWoks в Національному гірничому університеті
У 2012 році на кафедрі маркетингу Національного гірничого університету 21 військовослужбовець пройшов перенавчання та отримав другу спеціальність в рамках Програми перепідготовки військовослужбовців «Україна-НАТО».
Попри те, що НГУ – вищий навчальний заклад перш за все технічного спрямування, керівництво університету знаходить шляхи співпраці з творчими особистостями Дніпропетровська.
У Національному гірничому університеті запустили діючий зразок першого українського екомобіля. Він дешевий, абсолютно безшумний і вже приносить своїм створювачам прибуток (сюжет ТСН на 1+1).
До 90-річчя заснування кафедри транспортних систем і технологій вийшов до друку підручник для студентів ВНЗ з грифом Міністерства освіти, науки молоді та спорту України М.А. Дудля, Л.Н. Ширін. Е.А. Федоренко Процеси підземного зберігання газу.
Наші студенти побували у Нідерландах в рамках проекту «Business Week». Дана програма включає в себе 90 ВНЗ Європи (в тому числі і НГУ) і надає можливість студентам і викладачам обмінятися досвідом з різних економічних тематик, сприяє культурному обміну між країнами-учасницями.
5 грудня в актовій залі НГУ відбулося урочисте святкування 10-річчя Інституту електроенергетики, 50 років електротехнічного факультету та 10 років факультету інформаційних технологій.
У прес-конференції в медіа-центрі «Днепр Пост» взяли участь: Костянтин Бас завідувач кафедри автомобілів та автомобільного господарства НГУ, Олександр Балахонцев доцент кафедри електроприводу НГУ, Сергій Десятерик НГУ (5-й курс, спеціальність автомобілі та автомобільне господарство НГУ) та Роман Демченко студент НГУ (5-й курс, спеціальність автомобілі та автомобільне господарство НГУ).
6 грудня 2012 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку транспортних систем гірничих підприємств», яка присвячена 90-річчю кафедри транспортних систем і технологій.
Геолого-розвідувальний клуб НГУ запрошує всіх бажаючих в період зимових канікул відвідати Карпати. За довідками звертатися в 7 корпус кімната 1104Б або за телефоном 093 980 92 86
Мабуть, немає такої людини, яка не зналє зворушливих рядків пісні «Про рушник» і такої матері , серце якої не зачіпають ці слова . У Центрі культури української мови ім. О.Гончара відбулося засідання клубу «Джерело» з приводу 100-річного ювілею з дня народження великого українського поета, перекладача та критика Андрія Малишка, котрий залишив по собі незабутній творчий спадок, зокрема, і цей вірш.
Студентська рада факультету інформаційних технологій вирішила привітати дітей з дитячого будинку, що знаходиться за адресою вул. Чичеріна, 167 з Днем святого Миколая 21 грудня о 14-00 годині!
Не всі студенти знають, як виглядає всередині справжнє підприємство. Сучасна молодь більше уваги приділяє віртуальній реальності, до кінця не розуміючи, що відбувається виробництві.
5 грудня о 14.30 в культурно-освітньому центрі НГУ (2 корпус) відбудеться урочисте святкування 10-річчя Інституту електроенергетики, 50 років електротехнічного факультету та 10 років факультету інформаційних технологій.
Навесні 2013 року в Національному гірничому університеті стартуватиме спільна програма МБА Франклін університету (м. Колумбу, США) та НГУ, яка дасть можливість студентам отримати американський диплом. Наприкінці листопада для обговорення особливостей цієї програми з ректором НГУ академіком НАНУ Геннадієм Півняком гірничий відвідали перший віце-президент з міжнародного розвитку Франклін університету Клаус Хаберіх і завідуючий кафедрою бізнес-економіки ФУ Сурен Сумбатьянц.
Під час ректорату було урочисто нагороджено Почесною грамотою Кабінета Міністрів України професора, завідувача кафедри менеджменту виробничої сфери Василя Яковича Швеця.
У середу 28 лістопада було проведено V велику конференцію студентів, на якій були переобрані Голова Ради Студентів та Голова Комітету у Справах Молоді. Своєю присутнистю студенти перевищили кількисть учасників на попередніх конференціях, що склало 128 делегатів від груп.
Наприкінці листопада Національний гірничий університет відвідали фахівці в галузі полоністики (гуманітарної дисципліни, що вивчає польську мову і польську культуру) Сілезького університету (м. Катовіце, Польща) на чолі з віце-консулом Генерального консульства Республіки Польща в Україні у Харкові Анітою Сташкєвіч. Вони представили освітню програму, за якою допомагають вивчати польську мову українцям
Міжнародній освітній проект «Бізнес тиждень» реалізується співтовариством, до якого входить понад 90 ВНЗ Європи. Він надає можливість студентам та викладачам обмінятися досвідом за різноманітними економічними тематиками і сприяє культурному обміну між країнами-учасницями.
За багаторічну підтримку та відстоювання інтересів університету на засіданні ректорату почесну нагороду отримала голова обласного комітету Профспілки Галина Бєлікова.
29.11.2012 р. з 14.00 до 15.30 в аудиторії 1/29 відбудеться презентація стипендіальних програм DAAD, Fulbright, IREX, уряду Франції та інших фондів, термін подання документів до яких закінчується у грудні 2012 р. або протягом перших трьох місяців наступного року.
Юрій Тимофійович зазначив, що студентам необхідно прагнути не тільки навчатися лише на «відмінно», а й брати активну участь у житті університету. Він розповів про створення нової оцінювальної системи, яка буде включати в себе інформацію про всі заслуги та досягнення тих, хто навчається в НГУ для подальшого подання роботодавцям.
27 листопада в Національному гірничому університеті розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасне буття філософії: філософія єдності культурно-історичного процесу», присвячена 50-річчю кафедри філософії університету.
Стати таким в НГУ є всі можливості. Нещодавно виповнилося 75 років кафедрі гірничих машин та інжинірингу, Біля витоків її організації стояли відомі вчені-гірники-академіки Лев Дмитрович Шевяков та Олександр Митрофанович Терпигорєв.
Наприкінці листопада Національний гірничий університет відвідали фахівці в галузі полоністики (гуманітарної дисципліни, що вивчає польську мову і польську культуру) Сілезького університету (м. Катовіце, Польща) на чолі з віце-консулом Генерального консульства Республіки Польща в Україні у Харкові Анітою Сташкєвіч. Вони представили освітню програму, за якою допомагають вивчати польську мову українцям.
Останній старостат в Національному гірничому університеті пройшов за участю ректора. Геннадій Григорович відзначив вітальними грамотами студентів, які досягли успіхів у навчанні, культурному житті університету та спорті.
14 листопада кафедра маркетингу НГУ організувала та провела у Дніпропетровському монтажному технікумі для майбутніх абітурієнтів профорієнтаційну гру «Маркетинг – шлях до успіху».
Військово-історичний клуб імені капітана Андрія Грязнова Національного гірничого університету збирається практично щомісяця. Його засідання завжди цікаві за тематикою, а гостями є учасники воєнних дій, очевидці історичних подій. Наприкінці листопада в клубі була представлена виставка «Вогнепальна зброя: історія та перспектива», на якій експонувалася зброя часів Другої світової війни. Зібрав таку унікальну колекцію Богдан Кочилов, недавній випускник НГУ. Історична реконструкція – його давнє захоплення, але сьогодні воно чи не найголовніше в житті юнака. А почалося все з розповідей дідуся, учасника Великої Вітчизняної.
Зазвичай, Міжнародний день розробників та користувачів геоінформаційних систем ( ГІС) святкують кожну третю середу листопада. Ось і цього разу зібралися як студенти, так і викладачі разом, і відсвяткували свій професійний день – у вигляді різних конкурсів та відеопрезентацій.
8 зустрічей з веселими танцями славетної гірської Шотландії, волинкою, тартаном і килтами,на закінчення - SCOTTISH DANCE PARTY "BURN'S SUPPER" на честь дня народження улюбленого шотландського поета Р. Бернса під живу музику ансамблю "Alba gu brath".Постійний партнер і хореографічна підготовка не обов'язкові.
Перший в Україні екологічний завод, який на 95% автоматизовано запрошує студентів вищих навчальних закладів Дніпропетровщини на стажування з подальшою перспективою працевлаштування.
HeidelbergCement - всесвітній лідер у сфері виробництва заповнювачів і один з провідних світових виробників цементу, бетону та інших будівельних продуктів, є одним з глобальних лідерів з виробництва будівельних матеріалів.
У Дніпропетровську 21 листопада було підбито підсумки міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-cinema» імені Данила Сахненка. Подякою Дніпропетровської міськради було нагороджено ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Півняка за особисту підтримку у підготовці та здійсненні реконструкції першого українського повнометражного ігрового фільму «Запорозька Січ»
24 листопада 2012 року до Центру українсько-польської співпраці Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» прибуває комісія Сілезької Політехніки, з віце-консулом Анітою Сташкєвіч для проведення диктанту з польської мови.
У Києві відбулася Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра-2012» та ХІ міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «Освіта за кордоном».
Студент факультету інформаційних технологій Національного гірничого університету Володимир Зінченкопідкорив 10 метрову висотувсього за 4 секунди і став першим в історії чемпіоном Європи зі скелелазіння серед молоді.
Служба сприяння працевлаштуванню запрошує студентів 3-5 курсів на зустріч з представниками компанії «ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ». Захід відбудеться 22 листопада в актовій залі корпус № 2 з 11-00 по 12-00.
5 листопада 2012 року команда Ради студентів Гірничого університету прийняла участь у щорічних міських змаганнях з пейнтболу серед органів студентського самоврядування.
50 років кафедра філософії Національного гірничого університету плідно працює в стінах одного з найкращих університетів України, здійснюючи головну місію освіти – виховання гідної людини, світогляд якої є підґрунтям духовного розвитку суспільcтва.
Володимир Зінченко, студент 3 курсу групи Акіт-10-1 факультету інформаційних технологій підкорив 10 метрову висоту всього за 4 секунди і став першим в історії чемпіоном Європи зі скелелазіння серед молоді.
До Національного гірничого університету 9 листопада, День писемності української мови, завітала… ні, не делегація з Німеччини, а феєрично талановита Леся Степовичка. Презентація її нової книги «Німці в городі» у нашому гірничому стала святом творчого спілкування.
У рамках Дня писемності та української мови у Центрі культури української мови ім. О.Гончара 8 листопада відбулася зустріч з криворізьким письменником Григорієм Джамаловичем Гусейновим
7 листопада відбулася презентація шостого тому епістолярної спадщини до ста п’ятдесят сьомої річниці з Дня народження Дмитра Яворницького у Меморіальному будинку-музеї академіка. Листування видатних особистостей — це завжди найцінніші документальні свідчення про минулі часи, кажуть історики
При проведенні Дня юриста в цьому році присутні були приємно вражені: таких талантів на одному курсі ще ніколи не збиралося на нашому факультеті. Тут і співаки, і танцюристи, і музиканти. А ще виконавець нового направлення – біт-бокс талановитий Геннадій Сильванович. Закінчився концерт цікавим парадом бальних суконь у виконанні шести красунь І-го курсу, три з яких були нагородженні призами.
Нещодавно на фасаді корпусу № 4 НГУ з’явилася ще одна меморіальна дошка, яку встановив разом з колегами професор кафедри транспортних систем і технологій професор М.А. Дудля на знак глибокої вдячності своєму вчителеві – відому вченому у галузі методики і технології пошуків і розвідки корисних копалин професору Є.Ф. Епштейну.
Враховуючи великий внесок у розвиток спільної справи – вищої освіти в Придніпровському регіоні, а також підтримку довготривалих дружніх і продуктивних стосунків між вищими навчальними закладами міста рішенням Вченої ради НГУ ректорів Большакова Володимира Івановича (Придніпровська Державна Академія Будівництва та Архітектури), Дзяка Георгія Вікторовича (Дніпропетровська державна медична академія) і Величка Олександра Григоровича (Національна металургійна академія України) було нагороджено однією з найвищих нагород гірничого університету – медалями «Знак вдячності».
У Виставковому центрі КиївЕкспоПлаза (Київ) з 16 по 18 жовтня 2012 р. відбулася IV Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті», організована МОНмолодьспортом України, Національною академією педагогічних наук України, компанією «Виставковий Світ».
Служба сприяння працевлаштуванню запрошує соціально активних і цілеспрямованих студентів та випускників підтримати ініціативу створення в нашому університеті студентського центру, метою якого буде постійно діюча система підтримки і розвитку ділової кар'єри студентів та випускників.
Із захватом пройшло творче чаювання під назвою “Меня пленяет вихорь бальный», зорганізований учасниками клубу історичного танцю «Відлуння» та співробітниками науково-технічної бібліотеки НГУ.
Днями в електронній читальній залі Інституту безперервної фахової освіти ПДАБА відбувся міжвузівський педагогічний семінар «Додаткові Інтернет можливості роботи зі студентами».
23 жовтня 2012 року відбудеться конференці, присвячена 69-річниці визволення м. Дніпропетровська від гітлерівських загарбників: "Пам'ять - енергія вічності".
12 жовтня в рамках робочого візиту до Дніпропетровська перший заступник Міністра освіти науки молоді та спорту України Євген Суліма відвідав Національний гірничий університет.
Днями Вчена рада Національного гірничого університету провела зібрання за участю ректора Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» (Німеччина) професора Бердна Майєра.
16 жовтня о 12.55 у Центрі естетичного розвитку (ауд. 1/119) Національного гірничого університету відбудеться презентація виставки робіт художниць-майстринь Петриківського розпису Н.М.Бережної, О.Половної-Васильєвої, О.В.Середи «Барвистий світогляд»
Питання екологічної безпеки завжди були важливими, але сьогодні вони стали нагальними. Напевно, вже кожен відчув на собі негативний вплив забруднення навколишнього середовища.
У вересні 2012 р. на конкурс Благодійного фонду «Фонд підтримки наукової молоді» серед аспірантів І і ІІ років навчання було подано документи від 23 учасників.
Вкотре науково-технічна бібліотека НГУ приурочує Свято друзів книги до щорічної Міжнародної конференції «Форум гірників – 2012». Тож 5 жовтня усі бажаючі могли насолодитися особливою атмосферою, яка наповняла, здавалося, усі куточки 57-ї аудиторії – Центру української культури ім. Олеся Гончара. Там зібралися бібліотекарі з різних навчальних закладів нашого міста.
Міжнародна науково-практична конференція «Форум гірників» у Національному гірничому університеті проходить щорічно. Її тематика цікавить усіх науковців та підприємців, які займаються розвитком вугільної промисловості. Учасники конференції у повному вимірі висвітлюють актуальні питання гірничої справи, аналізуючи проблему і пропонуючи шляхи її вирішення за допомогою сучасних технологій.
З 3 по 5 жовтня 2012 року проходила щорічна міжнародна науково-практична конференція "Форум-гірників".У конференції взяли участь викладачі та аспіранти кафедри Сорбат Ю.В., Новосельцев В.В. та інші.
У Національному гірничому університеті відбулася презентація книги «Відповідність часу», яка розповідає про 30-літній період розвитку університету під керівництвом ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Григоровича Півняка. У далекому 1982 році 17 вересня Геннадій Григорович став ректором університету і цей довгий шлях він проходив разом з дружнім та творчим колективом.
Оголошується додатковий набір на курси польської мови (початковий рівень), із подальшим спрямуванням на здачу сертифікаційного екзамену при Міністерстві вищої освіти і науки Польщі. Заняття проводять кваліфіковані викладачі філологи з Польщі
В нашем мире, где господствует идеология индивидуализма, каждый может быть личностью и индивидуальностью, но и со всеми своими бедами человек остается наедине. Возможность свободного развития соседствует с одиночеством. И большая удача в жизни встретить человека с открытым сердцем, Человека с большой буквы, для которого беды и горести чужого человека воспринимаются как свои. Именно таким Человеком и есть Валентина Ивановна Федорова.
НГУ надає унікальну можливість студентам не лише отримати кваліфіковану вищу освіту, але і поповнити свої знання з іноземних мов, опанувати танцювальне мистецтво, розвинути спортивні навички, навчитися ораторським прийомам чи спробувати себе у ролі журналіста.
«Вчитися чомусь новому ніколи не пізно!» - саме із такими переконаннями за парти сіли справжні офіцери, і їх не декілька - вивчати маркетингові технології протягом трьох місяців в гірничому буде 21 офіцер.
Гірничий факультет – це славетний факультет нашого університету. Він нараховує багато видатних випускників та діячів. Двері факультету відкриті для кожного, хто прагне освоїти гірничу справу. Також на навчання приїжджають іноземні студенти. Вони долають тисячі кілометрів, аби навчатися саме тут, на гірничому. Одними з таких є студенти 3-го курсу групи ГР-г 10-7 НуріддінБобокулов та ГайратПардаєв(Гайрат справа, Нуріддін – зліва).
27 вересня о 14.30 в аудиторії 1,121 (Музей історії НГУ) відбудеться засідання Військово-історичного клубу ім. капітана А.Грязнова спільно з Громадським об’єднанням «Примножимо славу Придніпров’я». Тема засідання – «Дніпропетровщина - Батьківщина героїв».
З 25 по 28 вересня 2012 року проходила VI міжнародна науково-практична конференція "Школа підземної розробки".У конференції взяли участь викладачі кафедри Ширін Л.Н., Сорбат Ю.В. та інші.
В альманасі "Фронтир мiста" піднімається така проблема, як маргіналізація суспільства в 1920 роки. "У результаті тих бурхливих подій на початку ХХ сторіччя - це і Перша Світова війна, і революція, і громадянська війна - все це призвело до маргіналізації не тільки міста, а й села.
За кілька днів до початку навчального року, а саме 29 серпня, Жіночим клубом НГУ на чолі з Любов'ю Блохіною була організована поїздка в дитячий будинок № 6. Метою поїздки було привітати діток з новим навчальним роком, а також просто приїхати в гості, поділитися своїм теплом, увагою, проявити хоч крапельку турботи, адже їм так цього не вистачає в повсякденному житті.
Літо 2012 вже давно підійшло до свого логічного кінця, але ж більшість з нас живуть спогадами про нього! Ось і я хочу поділитися з усіма своїми спогадами про це літо, адже це улюблена пора року всіх студентів. Саме влітку можна дозволити собі відпочинок, а іноді за сумісництвом і підробити, що власне я і зробила.
Попри непевність з відключенням води у місті в Національному гірничому університеті відбулась традиційний осінній ярмарком, організований Жіночою радою. Щорічно під гаслом «Плоди нашої праці – літнім людям» представниці жіночої ради збирають кошти для допомоги тим, кому вона дуже потрібна. Кожен рік, в залежності від напливу людей та попиту на товари можна зібрати від 300 до 1000 гривень, а іноді і більше.
Підготовче відділення відкриває двері для майбутніх абітурієнтів 2012-2013 навчального року. Запрошуємо учнів 10-11 класів для одно-дворічної підготовки до вступу в НГУ.
Для сучасного студента літо – це час активного саморозвитку, здобування нових навичок та мандрівки. Тож завдяки Інституту економіки НГУ та Вищій Банковській школі відбувся проект « ЛІТНІ СТАЖУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ м. ВРОЦЛАВ (SUMMER INTERNSHIP IN ENTERPRISES IN WROCLAW)»
20 вересня в аудиторії 1/121 (3 поверх) Національного гірничого університету о 14:30 відбудеться презентація нового історико-культурологічного часопису «ФРОНТИРИ МІСТА»
15-16 вересня 2012 року на турбазі «Дубрава» відбулось виїзне засідання дебатного клубу НГУ, де учасники змогли не лише отримати навички з дебатування, а й чудово провести час.
В рамках триденного робочого візиту до Національного гірничого університету завітав декан машинобудівного факультету Есслінгенського університету прикладних наук Вальтер Чернецькі. Перша зустріч відбулась 17 вересня з деканом,професором кафедри механіко-машинобудівного факультету Сергієм Блохіним, а також науковцями та аспірантами кафедри ММФ.
Асистент кафедри прикладної економіки НГУ Ганна Авдющенко, студентки НГУ Юлія Болотова, Юлія Заверуха, Марія Бережна, Данило Іванов, Олена Есаулова розповідали про свої незвичайні винаходи жителям міста.
Технологіями майбутнього займаються в Науково-освітньому центрі НГУ. Розробки студентів, аспіратів та професорів стосуються не лише гірничої справи, вони можуть стати корисними в багатьох сферах життя.
З відрядження до Федеративної Республіки Німеччина повернулася доцент кафедри систем електропостачання НГУ Юлія Хацкевич.
13.09.2012 Історико-краєзнавчий клуб "Грані" НГУ (ВІДЕО)
<p>На першому в цьому навчальному році засіданні клубу "Грані" НГУ презентували книгу Валентини Лазебник "Невідома Катеринославщина"</p>
Вперше Міністерство забезпечило стажування аспірантів і студентів з повним покриттям усіх фінансових витрат! Довелося терміново вдосконалювати свою іноземну мову, щоб 2 місяці з максимальною користю стажуватися в Німеччині.
Подорожувати Європою, здобувати новізнання з економіки, удосконалювати навички міжкультурної комунікації, відпочивати та веселитися у міжнародній команді, – все це і набагато більше пропонує Інститут Економіки та освітній проект «BusinessWeek». В листопаді економістів та менеджерів запрошує Голландія, а в грудні на вас чекатиме Париж.
На початку вересня в Національному гірничому університеті пройшло засідання історико-краєзнавчого клубу «Грані». У цьому навчальному році воно стартувало з презентації книги історичних нарисів Валентини Лазебник «Невідома Катеринославщина».
Бути пасивним та безініціативним сьогодні не тільки невигідно, а й просто немодно! Сучасний студент – це повна ентузіазму та енергії людина, завжди готова отримувати нові враження та знання. Саме за цими двома інгредієнтами гарного настрою і помандрували в Європу 16 майбутніх менеджерів та економістів на чолі зі своїми старшими наставницями – доц. кафедри прикладної економіки Анною Сергіївною Авдющенко та доц. кафедри ЕКІТ Оленою Юріївною Чурикановою. Шлях їх лежав до Польщі.
На початку вересня на кафедрі іноземних мов Національного гірничого університету пройшла зустріч студентів із інженером музею швейної техніки у Великій Британії Елвіном Роджерзом. Хоча до Дніпропетровська він приїжджає вкотре, зі студентами зустрічається вперше.
Нещодавно у місті Каунас (Литва) відбувся Чемпіонат Європи з баскетболу серед ветеранів. Із 113-ти команд 22-ох країн світу відзначилась українська збірна у категорії 65 +. У запеклій боротьбі за перші місця вони здобули срібну медаль, поступившись лише сімома очками господарям Чемпіонату.
Національний гірничий університет ” Інститут гуманітарних проблем ім. П.Т. Тронька запрошує на засідання історико-краєзнавчого клубу „Грані”, на якому відбудеться презентація книги відомого науковця, співробітника Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Валентини Іванівни Лазебник „Невідома Катеринославщина”
1 серпня 2012 принесло Національному гірничому університету подвійну перемогу. Саме в цей день Виконавче агентство освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейського союзу оголосило результати конкурсу програми Темпус 2012 року. Серед них два проекти-переможці за участю НГУ.
275 випускників єдиної на Дніпропетровщині кафедри військової підготовки НГУ 30 серпня прийняли присягу на вірність українському народові. Ця подія стала завершальною у дворічному навчанні студенів з різних вишів нашого міста. Протягом всього часу майбутні офіцери запасу здобували як теоретичні, так і практичні знання. Під час військових зборів, окрім базової підготовки, навчилися володіти холодною і огнестрільною зброєю, управляти танком.
Гран-Прі Міжнародного кінофестивалю екранних і сценічних мистецтв "Кінологос - 2012" присуджено документальному фільму "Олександр Поль" (автор сценарію, режисер Наталія Огородня, оператори Микола Огородній, Дмитро Пилипенко, монтаж Дмитро Пилипенко, худ.керівник Ольга Волошина) виробництва Дніпропетровського міського телевізійного театру.
Четвірка студентів дніпропетровського Національного гірничого університету з команди MD, які брали участь у національному фіналі конкурсу технологій Microsoft Imagine Cup, розпочала роботу над впровадженням представленого у фіналі рішення eMedicine. Починаючи з серпня, команда розпочала двомісячне стажуванні в групі "Смарт-холдинг", в ході якого буде доопрацьовувати та впроваджувати своє програмне рішення, призначене для перекладу в електронний формат медичних карт і систематизації роботи лікарів.
275 випускників єдиної на Дніпропетровщині кафедри військової підготовки НГУ 30 серпня прийняли присягу на вірність українському народові. Ця подія стала завершальною у дворічному навчанні студенів з різних вишів нашого міста. Протягом всього часу майбутні офіцери запасу здобували як теоретичні, так і практичні знання. Під час військових зборів, окрім базової підготовки, навчилися володіти холодною і огнестрільною зброєю, управляти танком.
Кожну останню неділю серпня в Україні відзначається День шахтаря, професійне свято людей нелегкої, героїчної професії. Започаткована ще в XV столітті, гірнича справа з роками зазнала кардинальних змін. Якщо перша експедиція в Печерський край була тільки стартом в пошуках корисних копалин, то сьогодні гірничодобувна промисловість зросла до однієї з найважливіших галузей в економіці України.
Урочисте прийняття присяги студентами 4 курсу Національного гірничого університету відбудеться 30 серпня о 9 годині за адресою вул. Набережна Перемоги, 38-б, корпус № 8. Ласкаво просимо!
Проблема сучасного світу - загострення боротьби за ресурси і збереження довкілля. В центрі уваги повинні бути не тільки ресурси як такі, а і загальний життєвий цикл з відповідними процесами в галузі машинобудування, економіки й екології. Вирішення цих актуальних актуальних питань зумовлює відповідний розвиток гірничої науки і формування наукових та інженерних кадрів на базі передових досягнень в геотехнології.
19 липня у Донецьку відбулося засідання з питань геомеханічних проблем шахт компанії ДТЕК. Національний гірничий університет представляла делегація на чолі з ректором НГУ, академіком НАН України Геннадієм Григоровичем Півняком.
Оголошується набір на курси польської мови за трьома рівнями підготовки, із подальшим спрямуванням на здачу сертифікаційного екзамену при Міністерстві вищої освіти Польщі. Заняття проводять кваліфіковані викладачі філологи з Польщі .
Навчання у Центрі українсько-польської співпраці починається 1 вересня та триває 8 місяців, але набір на курси проводиться вже зараз! Заняття проходять два рази на тиждень по 2 години у зручний для тих, хто вже працює та ще вчиться з понеділка по суботу з 16.00 до 18.00.
Крім того, приймаємо групові заявки на експрес підготовку студентів (кількість людей мінімум 8), де за 1 місяць (4 заняття по 2 години на тиждень ) можна отримати загальні знання про польську мову та вміння "використовувати" її у повсякденному житті.
Також студенти центру мають можливість літом поїхати на мовне стажування до Польщі.
Телефонуйте! Кількість місць обмежена!
тел. +380567446214,
моб. +380502364532,
+380937168298,
+380952574064,
Пишіть нам на електронну пошту:
dichre@yahoo.com
dupliak_o@mail.ru
Ви отримаєте вичерпні відповіді на всі Ваші запитання.
Сьогодні студенти НГУ мають можливість отримати диплом про вищу освіту не лише гірничого, а й одного чи кількох зарубіжних університетів Європи й Америки. У новому навчальному році стартує міжнародний проект підготовки магістрів з гірництва, випускники якого отримають одночасно диплом трьох країн України, Німеччини й Австрії.
Національний гірничий університет - провідний заклад освіти та науки, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців і науковців з усіх спеціальностей геологорозвідувальної та гірничо-видобувної галузі, паливно-енергетичного та мінерально-сировинного комплексів, машинобудування та систем автоматизації, інформатизації виробництва. Наші випускники володіють найсучаснішими комп`ютерними технологіями, вони здатні вирішувати складні проблеми розвитку промисловості, економіки і права.
Співпраця Національного гірничого університету з національним бізнесом створює нові можливості як для науки, так і для вітчизняної промисловості. Наприкінці червня відбулася чергова зустріч ректора НГУ Геннадія Півняка з генеральним директором компанії ДТЕК Максимом Тімченком. У ході зустрічі було досягнуто домовленості щодо розширення дослідницьких можливостей університету за рахунок створення лабораторії геомеханіки, геотехніки і геофізики, оснащення якої візьме на себе ДТЕК. Перший етап цього проекту планується здійснити до кінця 2012 року.
У 2012 році в Україні апробовано проект «Національна система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів» проводиться в рамках реалізації заходів Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 — 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та спрямована на виконання Указу Президента України № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», плану-графіка реформ за напрямом «Реформа освіти».
Оголошується конкурс на участь в міжнародній магістерській програмі підготовки з напряму "Гірництво" в Міжнародному університеті ресурсів, до складу якого входять провідні гірничі університети Європи:
За оцінками НАТО і ЮНЕСКО, до 2021 року перед світовою спільнотою гостро постане питання боротьби за ресурси – нафту, газ, воду і землю. Ця проблема безпосередньо торкається ефективного використання ресурсів, економіки, екології і підготовки кадрів. Розуміючи це, представники «університетів ресурсів» різних країн (університетів, в яких навчають видобутку та переробці ресурсів) шукають шляхи вирішення актуальних для всього світу питань.
Кафедра будівництва і геомеханіки НГУ в травні поточного року випустила перших фахівців і магістрів за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво". У період з 14 по 22 травня 2012 пройшов захист дипломних проектів та магістерських робіт
27 червня 2012 р. о 16:30 відбудеться прем’єрний показ нового документального фільму «Олександр Поль» (виробництво: Дніпропетровський міський телевізійний театр, трив. 60 хв.,2012 р.).
39 країни і 58 вищих навчальних закладів об’єднались для того, аби створити Міжнародний форум університетів ресурсів
(Відео за матеріалами делегації НГУ)
Навесні 2013 року кіностудія «Юність» Національного гірничого університету відзначить 50 років. За цей час знято чимало фільмів. Якщо ви причетні до історії їх створення і в студентські роки були студійцями – запрошуємо взяти участь у творчій організації ювілею «Юність».
У червні НГУ відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Саката Тоічі. До складу делегації також увійшли дружина пана Посла пані Саката Йоко, аташе по культурі Посольства Японії в Україні пан Ога Косуке та прес-секретар Посольства Японії в Україні пан Кирило Ярошик.
Незважаючи на загальнодержавне зменшення замовлення за напрямами економічної освіти та правознавства, НГУ отримав 5 бюджетних місць для напряму підготовки "правознавство" й 15 для "фінанси і кредит", де минулого року навчатися можна було лише на контрактній основі.
Підготовка гірничих інженерів-геологорозвідників була розпочата у 1918 році на відкритому у ДГІ геологічному відділенні, що пізніше було перетворено у геолого-маркшейдерський (1935 р.), а потім у геологорозвідувальний факультет (1952 р.).
14 червня в ДонНТУ відбулося розширене засідання Вченої ради, де пройшло обговорення роботи «Розроблення, впровадження та науково-методичний супровід системи ступеневої інженерної освіти в умовах трансформації економіки України». Колектив авторів – представники системи освіти, науки та праці різних регіонів країни, серед яких Львівська Політехніка, Харківський політехнічний інститут, Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин міністерства соціальної політики України, Інститут вищої освіти Національної Академії педагогічних наук України, а також Національного гірничого університету. Від останнього на засіданні виступили доктор технічних наук, професор, перший проректор Петро Пілов і кандидат технічних наук, професор, директор науково-методичного центру Володимир Салов.
Програма "Відкритий файл" на 51 каналі за участю ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Півняка та проректора з наукової роботи, професора Олександра Бешти
О БАЛ! ТЕБЕ Я ТАК ЧЕКАВ!
Традицію проведення випускного балу закладено у Катеринославському вищому гірничому училищі на початку ХХ сторіччя. У 2005 році цю традицію відновлено та насичено новими сучасними елементами. Бал в НГУ, зазвичай, проходить за участю представників керівництва області та міста, роботодавців, наукових і освітянських партнерів, бізнесових структур й успішних випускників попередніх років.
У кінці травня керівництво енергетичної компанії ДТЕК у черговий раз відвідало Національний гірничий університет у Дніпропетровську. Програма візиту включала: зустріч зі студентами, науково-педагогічними працівниками ВНЗ, зокрема зі студентами «групи ДТЕК», а також презентацію наукових проектів НГУ щодо підвищення ефективності і безпеки вугледобувного виробництва.
В травні цього року світ побачив 250 номер журналу «Бористен». Це число більш ніж важливе, адже журнал народився у далекому 1991 році, коли в Україні розпочинався шлях до Незалежності. І всі ці роки «Бористен» розповідав про культурні, наукові, мистецькі, соціальні та політичні події більше ніж у 33 країнах світу
У рамках реалізації проекту, підтриманого Фондом цивільних досліджень і розвитку США (CRDF), НГУ з 25 по 31 травня 2012 р. відвідав доцент Мічиганського технологічного університету, PhD Томас Уммен. Він розповів про свої дослідження в проекті з моделювання стійкості схилів з льосових грунтів, який він виконує у співпрацы з професором НГУ Дмитром Рудаковим. За словами науковця зі США, головна мета візиту – це робота зі збору та аналізу даних про льосові ґрунти та зсуви в Україні і, зокрема, у Дніпропетровську. Проведено дослідження місцезнаходження цих порід, зібрано дані про їхні властивості, виконано моделювання стійкості схилу, типового для правобережжя міста, при різних сценаріях зволоження грунтів.
В Національному гірничому університеті в поточному навчальному році завершилась процедура акредитації з 4-х напрямів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр»:
Вітаємо Надію Іллівну Гринько з отриманням нагороди «За заслуги перед Університетом». Надія Іллівна 21 рік працює в інформаційно-аналітичному центрі Національного гірничого університету, є редактором газети «Вісник»
5-6 червня 2012 р. у Дніпропетровську на базі Державного ВНЗ «Національний Гірничий Університет» пройшла Перша всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «E-COMMERCE: проблеми, розвиток, перспективи» в рамках проекту ТЕМПУС «ECOMMIS».
З 31 травня – 02 червня 2012 року у Національному Гірничому Університеті проходила десята, ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи інноваційного розвитку економік України». Метою конференції є консолідація наукового потенціалу і створення міжнародних науково-творчих колективів для інноваційного розвитку економіки України, визначення перспективних напрямків розвитку економічної науки.
26, 27 травня у Національному гірничому університеті сталася знакова подія – відбулося засідання Атестаційної комісії Міністерства вищої освіти і науки Польщі з проведення сертифікаційного екзамену за програмою «Польська мова для іноземців». Цей екзамен є аналогічним за структурою до всім відомого Toeful, що здається із англійської мови. Незважаючи на те, що Національний гірничий університет є технічним вишом, його мовній підготовці можуть позаздрити колеги-філологи. Зокрема, Центр українсько-польської співпраці довів, що в гірничому можуть вивчати іноземні мови на дуже високому рівні. Основу тих, хто приступив до екзамену в Дніпропетровську, складають саме вихованці цього Центру (Двадцять п'ять осіби із сорок двох представляли Центр українсько-польської співпраці http://www.nmu.org.ua/ua/content/infrastructure/intern_educat_centers/ukr_poland_center/ - посилання).
Під час цьогорічного травневого візиту до Німеччині професор Національного гірничого університету, завідуючий кафедрою електроприводу Олександр Бешта отримав звання почесного доктора Есслінгенського університету.
Жіноча рада НГУ висловлює щиру подяку студентам, співробітникам і викладачам механіко-машинобудівного факультету, які зібрали 5814 грн. для підшефного дитячого будинку № 6. До Дня захисту дітей на суму 3000 грн. будуть придбані триколісні велосипеди та солодощі. Решту грошей заплановано витратити на подарунки дітям протягом 2012року.
4 травня о 10.00 в ауд 1/119 відбудеться презентація виставки живопису члена Національної спілки художників України Леоніда Кудрявцева «Шановні мої сучасники».
Олександр Кузьменко та Ірина Ковалевська , професори кафедри підземної розробки родовищ стали лауреатами державної премії України у галузі науки та техніки. В складі авторів відзначеної роботи також виступили працівники ВАТ «Павлоградвугілля» ДТЕК (Чередніченко Ю.Я., Мартовицький А.В., Вівчаренко О.В., Копилов О.П., Черватюк В.Г., Демченко А.П., В’ялий К.І., Гречушкін В.В.)
23 травня в НГУ святкували 49 річницю від Дня визволення Африки. Не зважаючи на щільний графік занять, екзаменів та заліків іноземні студенти знайшли час для підготовки до концерту, який, до речі, самі й ініціювали.
Центр українсько-польської співпраці у Національному гірничому університеті створений у 2000 році. На його базі проводяться курси польської мови із видачею сертифікату двох вищих навчальних закладів: Національного гірничого університету та Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташиця.
Викладачі кафедри вищої математики системно підвищують рівень підготовки талановитих студентів через залучення їх до участі в конференціях з методів математичного моделювання, підготовки публікацій тощо.
Національний гірничий університет давно зарекомендував себе, як інноваційний та прогресивний вищий навчальний заклад. І чергове підтвердження цьому – закордонні контакти та успіхи студентів, аспірантів та науковців. Зокрема, плідною стала участь професора Артема Бардася у проекті X-Culture в університеті Північної Кароліни (Школа Бізнесу та Економіки ім. Дж.Браяна, кафедра Адміністрування Бізнесом).
23 травня о 16.00 в актовій залі НГУ відбудеться концерт до дня Африки (День звільнення Африки щорічно відзначається 25 травня за рішенням ООН.) У програмі виступи іноземних студентів НГУ з Конго та Анголи. Запрошуємо всіх, буде весело!
За результатами рейтингу регіональних ВНЗ «Компас» Національний гірничий університет – лідер у Південному регіоні. У рейтингу найсильніших ВНЗ за підготовкою фахівців інженерно-технічних спеціальностей Національний гірничий університет посів друге місце.
Якщо ви плануєте екзотичну відпустку, то не варто забувати, що у далеких країнах не лише невластиві для України погодні умови, їжа та культура, але і захворювання. Обов’язковим є щеплення та профілактичні препарати, якщо ви плануєте відвідати екзотичний куточок Землі.
Спортсмени НГУ в черговий раз довели, що в гірничому виховують справжніх чемпіонів. Призові місця на Чемпіонаті України посіли: Альфред Монін (1 місце у розділі куміте командне), Артем Балашов (2 місце у розділі кумі те особисте), Владислав Пуюл (2 місце у розділі кумі те особисте) Катерина Кравченко (3 місце у розділі кумі те особисте),
Наразі, у час суцільної «трансформації», «інтеграції», «реформування», фахівцям у галузі обліку і контролю ніколи сумувати. Вони, на відміну від інших фахівців економічних спеціальностей, не мають права у своїй роботі на помилку. Бо така помилка дорого може коштувати підприємству та й самому бухгалтеру.
Студентка Національного гірничого університету Марина Дороніна посіла 3 місце (з 33 можливих) на Всеукраїнській студентській олімпіаді за напрямом "Метрологія, стандартизація та сертифікація"
8 травня на кафедрі філософії НГУ відбулась наукова конференція «Современное миропонимание: духовные аспекты развития культуры 21 века» за участю Музейного центру Е.П. Блаватської і її родини, Дніпропетровського національного історичного музею ім.. Яворницького, Об’єднання теософів «Софія»
67-му річницю великої Перемоги над фашистською навалою у гірничому відзначили 7 травня на урочистому зібранні у культурно-освітньому центрі. Особливо приємно було тут побачити і послухати безпосередніх учасників звитяжних років.
Минулого тижня в Центрі естетичного розвитку при кафедрі філософії НГУ відбулось відкриття ретроспективної персональної виставки відомого українського художника Леоніда Костянтиновича Кудрявцева.
Cтуденти кафедри електроприводу - Станіслав Ільченко (ЕМС-10-2), Олександр Таран (АУ-08), Олександр Килимник (АУ-08) та Павло Яценко (АУ-08) - зайняли 1 командне місце на Всеукраїнській олімпіаді з електромеханіки! Станіслав Ільченко здобув ще одну перемогу - 2 особисте місце.
Нещодавно в Національному гірничому університеті відбулась регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми патріотичного виховання молоді Придніпров’я».
З 23 по 26 квітня у Дніпропетровську проходили дні Америки. Вони мали розгалужену програму, в рамках якої Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Ф. Теффт відвідав Національний гірничий університет.
27 березня відбулося чергове зібрання старост Національного гірничого університету, під час якого був присутній ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк.
На початку квітня в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Роль компетентнісно зорієнтованої гуманітарної освіти у розвитку інноваційної особистості".
З 23 по 26 квітня у Дніпропетровську проходили дні Америки. Вони мали розгалужену програму, в рамках якої Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джон Ф. Теффт відвідав Національний гірничий університет.
У найбільшому в світі видавництві математичної літератури Springer (New York) вийшла монографія Regression Analysis Under A Priori Parameter Restrictions, автори якої дніпропетровський вчений, професор Національного гірничого університету А.С Корхін і заввідділом Інституту кібернетики НАН України П.С. Кнопов. Обидва вчених, об’єднавши свої зусилля, виклали основу теорії побудови регресій з урахуванням апріорної інформації у вигляді обмежень.
Ось і настала довгоочікувана весна. Сонце розливає свої промені по університетському двору, фарбуючи жовтим величні фасади корпусів, які зберігають у собі давню історію створення НГУ.
Чи було б вам цікаво побачити свою історію з життя, розіграну на сцені майстрами імпровізації? 17 квітня на кафедрі філософії відбулась вистава плейбек-театру "Соседи" режисера Романа Кандибура.
Нещодавно було проголошено імена переможців 6-го щорічного загальнонаціонального конкурсу Стипендіальної програми "Завтра.UA", в якому взяли участь студенти з більш ніж 100 вузів України. У число кращих увійшли й п'ятеро студентів Національного гірничого університету
У квітні на базі Криворізького національного університету відбувся II тур Всеукраїнської студентської олімпіади з геології. У ній взяли участь 48 студентів із 12 вищих навчальних закладів. Перше місце посів студент кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин ГРФ Національного гірничого університету Євген Козій. Його робота, серед інших численних, визнана кращою.
В Національному гірничому університеті пройшла конференція «Великая победа над нацизмом» до 67 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній Війні, яку ініціював клуб ім..капітана А.Грязнова.
Прийшов, побачив, переміг! Минулої неділі в актовій залі ДДАУ відбувся фестиваль Жовтневого району з черлідингу, фітнесу та аеробіки «Весна, краса і грація». Дівчата з команди чарлідингу НГУ, повернулися додому з перемогою. Олена Бондаренко, капітан команди, розповіла що участь у фестивалі стала справжнім сюрпризом для неї. Не маючи ані команди, ані номеру, за тиждень до виступу розпочалася підготовка. Фортуна стала на сторону конкурсанток, і вже наступного дня команда була зібрана.
Шановні колеги!
25 квітня 2012р. в рамках програми співробітництва з Мізурійським університетом (США) в Національному гірничому університеті заплановано проведення веб-конференції за участю аспірантів, студентів та викладачів кафедр НГУ
Конференцію відкрив ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк, який відзначив, якою важливою є ця подія для творчої молоді, яка сьогодні формує громадянське суспільство в Україні. Ректор подякував організаторам конференції – американському фонду CRDF Global та його представнику в Україні Наталії Артюховській. У контексті теми конференції, Геннадій Григорович підкреслив вже існуючу співпрацю бізнесу та науки - діяльність Національного гірничого університету та компанії ДТЕК
Весна – пора усмішок. І цей, по справжньому весняний настрій подарували учасники фестивалю «Студентська весна» в НГУ, який відбувся 5 квітня. На сцені студенти продемонстрували свої таланти з різних жанрів мистецтва та поділились своїми творчими надбаннями із глядачами, організувавши справжнє свято художньої самодіяльності.
7 квітня в НГУ сьогоднішні школярі мали змогу відчути себе на місці справжніх студентів. Test-drive на готовність до таких випробувань влаштувала кафедра економіки підприємства. Найсміливішими виявились учні 9 та 97 шкіл Дніпропетровська, які і проходили імпровізовану перевірку на міцність.
Кращім студентам Докучаєвського гірничого технікуму, який є структурним підрозділом Державного ВНЗ «НГУ», урочисто вручили дипломи спеціалістів за напрямками «Розробка родовищ корисних копалин» і «Збагачення корисних копалин». Також у відповідності з рішенням Вченої Ради НГУ золотою медаллю академіка Терпігорєва був нагороджений директор Докучаєвського флюсодоломітного комбінату Андрій Вікторович Пономарьов, який також є випускником гірничого.
На початку квітня в Центрі культури української мови ім. О. Гончара Національного гірничого університету відбулись традиційні Всеукраїнські Гончарівські читання, які тривали два дні. За їх шістнадцятирічну історію можна згадати неодноразові зустрічі з дружиною видатного письменника Валентиною Гончар, його сестрою – Олександрою Совою, онучкою – Олесею Гончар, племінницею – Тетяною Бондаревською. Всі вони є духовними натхненниками цієї щорічної події на Дніпропетровщині.
4 квітня на кафедрі маркетингу в НГУ було організовано перший Дніпропетровський батл «Маркетинг – шлях до успіху», ініціаторкою якого була Наталія Валентинівна Шинкаренко, асистент кафедри маркетингу. Організатори радо зустріли гостей та учасників цієї гри – майбутніх абітурієнтів, а зараз ще учнів одинадцятого класу 100 ліцею, 66 та 34 шкіл
Презентація семінару інноваційного підприємництва "Від ідеї до ринку" за участю директора науково-освітнього центру "Стійкість геотехнічних систем", доктора технічних наук, професора Олени Олександрівни Здвижкової
Третє квітня в стінах нашого університету відзначилось особливою урочистістю та святковістю, адже саме цього дня гірничий факультет отримав звання Гірничого інституту.
23 березня у Посольстві України в Королівстві Бельгія в Брюсселі було відкрито виставку «Україна – Бельгія: історія взаємовідносин наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.». Виставка була презентована директором Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Н.І. Капустіною. Виставка розповідає про участь бельгійського капіталу в розвитку гірничопромислового комплексу Донбасу і Придніпров’я у даний історичний період і базується на матеріалах музеїв та приватних колекцій України. Слід зазначити, що велика кількість шахт Донбасу, рудників Кривбасу, більша частина металургійних заводів Катеринослава, навіть електричний трамвай у нашому місті були засновані акціонерними товариствами з бельгійським капіталом. Тому сьогодні бельгійців дуже цікавить ця сторінка нашої спільної історії.
30 березня, в рамках візиту ввічливості до Дніпропетровської області, НГУ відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера.
Вітаємо редакційну колегію, співробітників редакції журналу «Науковий вісник Національного гірничого університету», авторів публікацій та читачів журналу із включенням нашого видання до міжнародної
Українсько-Японський центр Національного гірничого університету запрошує тих, хто хоче не лише вивчити мову країни призахідного сонця, але і зрозуміти культуру Японії
У наш час освіта - це життєво необхідна складова успішної людини. Далеко не всі можуть собі дозволити виїхати в іншу країну і вступити там до ВНЗ. Для цього існують міжнародні програми з обміну студентів, де кожен, хто має активну життєву позицію і хоче отримати диплом міжнародного вузу, реалізовує свої мрії
Наш університет приймав учасників - студентів, магістрів і аспірантів з навчальних закладів Київщини , Сумщини, Донеччини , Одещини та Дніпропетровщини . Серед учасників Форуму також були студенти і молоді науковці Латвії, Кіпру та Росії. Доповіді учасників оцінювало високопрофесійне журі, у складі якого були як викладачі іноземних мов, так і спеціалісти, які володіють іноземними мовами, науковці та фахівці з України, Німеччини, Америки.
30 березня, в рамках візиту ввічливості до Дніпропетровської області, НГУ відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера.
30 березня 2012 р. об 12.00 відбувся захист кандидатської дисертації Расцвєтаєва Валерія Олександровича на тему "Обґрунтування параметрів взаємодії підвісних монорейкових доріг з кріпленням дільничних виробок для інтенсифікації підготовчих робіт"
29 березня в нашому університеті панувала справжня театральна атмосфера. Декорації, яскраві костюми, схвильовані актори – і все це завдяки театру англійської драми НГУ, який презентував власну інтерпретацію шекспірівської дванадцятої ночі.
Cьогодні стартує перший день VІІ Міжнародного Форуму студентів “Розширюючи обрії” Національний гірничий університет гостинно приймає його учасників - студентів, магістрів і аспірантів навчальних закладів Київщини (Київська державна академія водного транспорту ім. П. Конашевича-Сагайдачного), Сумщини (Українська академія банківської справи НБУ), Донеччини (Донецький національний університет економіки та торгівлі ім. М. Туган-Барановського), Одещини (Одеський національний економічний університет) та Дніпропетровщини (Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Дніпропетровська державна медична академія, Дніпропетровська державна митна академія, Дніпропетровський університет економіки та права ім. А.Нобеля, Національний гірничий університет та інші). Серед учасників Форуму також студенти і молоді науковці Латвії, Кіпру та Росії.
28 березня в актовій залі нашого університету лунали гучні оплески. Це вдячні глядачі вітали учасників концерту, присвяченого Дню геолога. Так як цей день святкують в першу неділю квітня, можу припустити, що це – лише початок веселощів.
Засідання військово-історичного клубу ім. капітана А. Грязнова в Національному гірничому університеті проходять щомісяця. Наприкінці березня студенти НГУ і учасники клубу зібралися, щоб розкрити маловідомі сторінки з історії Першої світової війни.
Так склалося, що напередодні загальноуніверситетської акредитації, яка відбуватиметься у 2013 р., окремі, наймолодші спеціальності і напрями підготовки проходять повторну акредитацію у 2012 р. Серед них найбільшу стурбованість у керівництва університету виклакають так звані "непрофільні" - економічні та юридичні.
30 березня до Національного гірничого університету завітає Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера
Збереження здоров’я нашої планети, підтримання балансу оточуючого середовища, мирне співіснування людини та природи – такими питаннями задаються сьогодні найпрогресивніші вчені не тільки в галузі екології, а й в усіх наукових сферах.
Програма "Меморандум" на 51 каналі за участю ректора НГУ, академіка НАН України Геннадія Григоровича Півняка. Програма присвячена співпраці бізнеса та науки, а також зустрічі з керівниками ДТЕК, які нещодавно відбулися в Києві в Академіїї наук та у місті Дніпропетровську в Національному гірничому університеті.
22 березня в Національному Гірничому університеті було відкрито міжнародну наукову конференцію, присвячену 100-річчю від дня народження професора Віталія Івановича Кармазіна «Перспективні технології збагачення корисних копалин». Захід розпочався вшануванням пам’яті видатного вченого з покладанням квітів біля меморіальної дошки.
Наш університет в черговий раз підтвердив свій лозунг « НГУ – відповідність часу», ставши одним із переможців міжнародного проекту TEMPUS “ECOMMIS” Дворівневі програми навчання електронній комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні, Ізраїлі, котрий фінансується за підтримки Європейської Комісії.
22 березня 2012 року о 14:30 в аудиторії 1/29 відбудеться засіданні Вченої ради гірничого факультету та кафедри ТСТ, присвяченому 70-річчю з дня народження завідувача кафедри транспортних систем і технологій Ширіна Леоніда Никифоровича.
22.03.2012 В Міністерстві відбувся семінар щодо організації роботи з підготовки та реалізації проекту Twinning
<p>19 березня 2012 року відбувся семінар щодо організації роботи з підготовки та реалізації проекту Twinning «Модернізація законодавчих стандартів і принципів освіти та навчання відповідно до Європейської політики навчання впродовж життя». Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України є бенефіціаром цього проекту. </p>
Ширін Леонід Никифорович після закінчення в 1969 році гірничого факультету ДГІ працював на посаді інженера, молодшого та старшого наукового співробітника лабораторії механізованого кріплення, а з 1984 року асистента та доцента кафедри підземної розробки родовищ.
За планом Всеукраїнських конференцій МОНмолодспорту України (лист від 20.01. 2012 № 1/9-42) 15-16 березня 2012 року на базі Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» проведено науково-практичну конференцію «Управління якістю підготовки кадрів з вищою освітою через удосконалення процедур ліцензування, акредитації та рейтингування».
Відбулася робоча зустріч ректора НГУ, професора, академіка НАН України Геннадія Півняка зі Сьюзан Клірі - аташе з питань культури Посольства США в Україні
Продукт розроблений в лабораторії обчислювальної техніки Брянського державного технічного університету під науковим керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Дмитра Погорєлова. Він орієнтований на інженерів, студентів і викладачів вузів - усіх тих, хто займається проблемами дослідження динамічної поведінки машин та механізмів. Підтримується безпосередня анімація моделі, що розробляється, у процесі розрахунку, розв’язання прямої та зворотної задач кінематики та динаміки.
Ток-шоу «1:1» за участю професора, завідуючого кафедри будівництва та геомеханіки НГУ, проректора з міжнародних зв’язків Олександра Шашенка;завідуючого кафедрою техніки розвідки родовищ корисних копалин, професора Олександра Давиденка
Продукт розроблений в лабораторії обчислювальної техніки Брянського державного технічного університету під науковим керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Дмитра Погорєлова.
15 березня в Національному гірничому університеті відбулась щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених.
За короткий термін науковці підготували і подали на розгляд комісії 70 проектів, серед яких була схвалена 31 робота. На другій зустрічі робочої групи, що відбулася у Національному гірничому університеті, експерти відмітили роботи, які вже мають приклади впровадження та патентні підтвердження. Вирішено підключити до роботи групи фахівців-енергетиків, щоб одразу аналізувати енергоефективність кожного проекту
12 березня у Центрі культури української мови НГУ відбулися читання "Шевченка вільне слово житиме в віках", приурочений рокам творчості Тараса Григоровича Шевченка, діяча української культури, ім'я якого лунає на весь Світ.
В Національному гірничому університеті багато не досить «жіночих» спеціальностей та посад, які займають саме жінки. Про те, чи важко працювати у чоловічому колективі та спускатися до шахт розповіли нам три представниці не типової професії для жінок.
Поети Вам присвячують сонети,
Чоловіки дарують Вам букети.
Кохані, любі, чарівні жінки,
Ви наші музи, витоки натхнення.
Про Вас всі наші мрії потаємні.
Зі святом Вас, найкращі квіточки !
27 лютого у Національному гірничому університеті пройшов науковий семінар за темою: «Нові можливості з програмою академічних обмінів ім. Фулбрайта», який англійською мовою провів фіналіст програми, асистент кафедри гірничої механіки Максим Радюк. Семінар зібрав багато позитивних відгуків серед студентів та аспірантів:
Першого березня відбувся успішний захист дисертації асистента кафедри електропривода НГУ Сергія Фурси на здобуття вченого ступеня "кандидат технічних наук".
Нагадуємо, що сьогодні, за результатами знайомства з компанією P&G, її підрозділами та з процессом відбору у компанію та майстер-класом «What it takes to be a leader in ХХІ century» від директора заводу P&G, які відбулися 28 та 29 лютого
25 лютого пройшов Кубок області з карате, в якому брали участь спортсмени з різних вікових категорій – діти, юніори та дорослі. Усього змагалося 140 спортсменів з Дніпропетровська, Дніпродзержинська та Кривого Рогу.
22 лютого на спільному засіданні президії Національної академії наук України та керівництва ДТЕК було прийнято рішення про розробку «Програми виконання технологічних проектів для компанії ДТЕК».
Студенти НГУ своєрідно вирішили відсвяткувати останній, холодний та сніжний день зими. У дворі між четвертим та п’ятим корпусом університету на столі з’явилась дві «снігові пані» різного розміру з креативними капелюшками, що сумно споглядають останній день лютого.
4 березня у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбудеться засідання клубу „Джерело” присвячене 150-річчю від дня народження В.І. Вернадського
В Національному гірничому університеті відбулося урочисте віншування переможців конкурсу ім..О.Гончара спільно з науково-популярним щомісячником «Бористен».
У Національному гірничому університеті пройшов науковий семінар за темою: «Нові можливості з програмою академічних обмінів ім. Фулбрайта», який англійською мовою провів фіналіст програми, асистент кафедри гірничої механіки Максим Радюк.
В Національному гірничому університеті відбулося урочисте віншування переможців конкурсу ім..О.Гончара спільно з науково-популярним щомісячником «Бористен».
23 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генрік Літвін, у супроводі генерального консула Республіки Польща в Україні Яна Граната, а також представників Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відвідав НГУ. Зустрічали гостей перший проректор Петро Іванович Пілов, проректор з міжнародних зв’язків Олександр Миколайович Шашенко, директор ННЦ міжнародного співробітництва Михайло Валентинович Рогоза та директор Центру українсько-польського співробітництва Роман Омелянович Дичковський, проректор з наукової роботи Олександр Степанович Бешта.
В Національному гірничому університеті пройшла зустріч з відомими українськими письменниками Володимиром Шовкошитним та Юрієм Буряком, які презентували книжки видавництва НСПУ, зокрема альманах «Хроніки 2000».
23 лютого 1999 року — Президент України -Леонід Кучма видав Указ «Про День захисника Вітчизни», в якому зазначено: «Враховуючи численні звернення громадських організацій, ветеранів війни, та з метою сприяння патріотичному вихованню молоді постановляю установити в Україні свято — День захисника Вітчизни, яке відзначати щорічно 23 лютого».
В Національному гірничому університеті пройшла лекція відомого російського кінорежисера, одного із засновників студії «Кіноконтакт» журналіста, православного місіонера Василія Яцкіна.
З таким гаслом під урочистий марш студентів-спортсменів та запальні танці черлідерш (дівчат з групи підтримки) розпочалася щорічна, 55 спортакіада НГУ, присвячена 80-річчю Дніпропетровської області.
Метою прес-туру у Дніпропетровську, який відбувся 21 лютого стало популяризація військової служби через засоби масової інформації, а також ознайомлення представників мас-медіа з організацією підготовки офіцерів запасу для Сухопутних військ Збройних Сил України.
Програма за участю начальника науково-дослідної частини НГУ, доцента кафедри підземної розробки родовищ Романа Дичковського; проректора з наукової роботи НГУ, професора. доктора наук, зав.кафедри Олександра Беш
21 лютого у Центрі культури української мови імені О.Гончара НГУ відбувся щорічний конкурс, присвячений до Дня рідної мови, що був організований співробітниками кафедри історії і політичної теорії.
Тепла чашка ароматного чаю, розслаблюючі національні мотиви шотландської волинки ... У такій дружній, неформальній атмосфері 3 лютого відбувся творчий вечір, присвячений культурі та побуту Шотландії.
14 лютого у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії в
Україні в Києві були підбиті підсумки 12-го щорічного міжнародного Конкурсу
студентських робіт на іменні премії DELCAM.
За планом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 15-16 березня 2012 року на базі Державного вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» (49600 м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19) проводиться конференція:
17 лютого святкують Міжнародний день спонтанного прояву доброти. Це свято потрібно суспільству, оскільки його назва є лише приводом для того, щоб проявити доброту та турботу тим, хто її потребує.
«День спонтанного прояву доброти» - неофіційне свято, створене за ініціативою ряду міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має планетарне значення.
Нещодавно доцент кафедри прикладної економіки Андрій Череп і доцент кафедри цивільного та господарського права Дмитро Шашенко працювали у відрядженні у Фрайберзькій гірничій академії (Німеччина). Разом з представниками німецького вузу вони виконували нагальні завдання в рамках участі Національного гірничого університету у Міжнародному університеті ресурсів (МУР).
Сьогодні 23 річниця з дня виводу військ з Афганістану. З цієї нагоди відбулося засідання військово-історичного клубу ім. А.Грязнова. До клубу завітали ветерани цієї 9-річної війни, а також студенти НГУ та військової кафедри, учні шкіл міста Дніпропетровська.
14 лютого - День Закоханих просто і закоханих в комп'ютерну техніку, робототехніку теж, адже в цей день відзначається неофіційний, але відомий в професійному світі День комп'ютерника
Ректора Національного гірничого університету, академіка НАН України Геннадія Григоровича Півняка за плідну реалізацію шляхів державно-громадського управління вищим навчальним закладом визнано кращим освітянином року, лауреатом відзнаки «Засвіти вогонь»
14 лютого - День Закоханих просто і закоханих в комп'ютерну техніку, робототехніку теж, адже в цей день відзначається неофіційний, але відомий в професійному світі День комп'ютерника.
З Університетом Заходу (Швеція) Національний гірничий університет веде співробітництво вже не перший рік. Спільні проекти, пов’язані з гуманітарною сферою, реалізує кафедра історії та політичної теорії НГУ.
31 січня, о 16 годині в актовій залі НГУ було тепло, не зважаючи на дійсно зимову погоду. А тепло тому, що холодну залу зігрівали теплі серця, зацікавлені очі, та щирі усмішки. Дружній колектив студентів першокурсників факультету інформаційних технологій НГУ під керівництвом Ірини Костянтинівни Цюп’як організував новорічну казку «Ніч перед Різдвом». Відвідати виставу мали змогу всі бажаючі.
Життя університету вирує і позитивний результат цього «кипіння» дозволяє гірничому досягати всіляких вершин і постійно знаходитися на високому якісному рівні Природньо, за всім цим рушійним процесом стоять люди, що втілюють ідеї майбутнього в реальність вже сьогодні. Але, як кажуть, не хлібом єдиним, тобто, не роботою однієї живуть начальники відділів та педагоги. Є місце і творчості, і натхненню, і альтруїзму.
Вітаємо чоловічий народний аматорський ансамбль «Обретон» з перемогою на обласному фестивалі імені А.Штогаренка в грудні 2011 та віддаємо належне їх успішному виступу на 19-му міжнародному фестивалі «Від Різдва до Різдва» і січні 2012 року, щорічне проведення якого для Дніпропетровська стало доброю традицією.
Тепла чашка ароматного чаю, розслаблюючі національні мотиви шотландської волинки ... У такій дружній, неформальній атмосфері 3 лютого відбувся творчий вечір, присвячений культурі та побуту Шотландії.
У Центрі естетичного розвитку Національного гірничого університету відбулась презентація виставки петриківського декоративного розпису «Спадковість поколінь». На ній були представлені роботи корифеїв цього старовинного виду мистецтва та їх молодих продовжувачів.
Організаторі акції до Дня Соборності України в Дніпропетровську Дар'я Ткацевич, Голова комітету в справах молоді Національного гірничого університету та Олександр Пономаренко в ефірі 9 каналу
Нагадуємо, що до 31 березня 2012року триває прийом заявок на черговий щорічний конкурс за Програмою імені Фулбрайта для молодих науковців/FulbrightFacultyDevelopmentProgram. Детальна інформація та оновлена анкета будутьдоступніна сайті з 2 лютого 2012 року
Газета «Студент» вже писала про те, що в Дніпропетровську грають в бенді, або хокей з м’ячем, як його називають на колишній одній шостій частині суші, і на перших ролях тут ті, хто гризе граніт науки або гриз у минулому саме в Національному гірничому університеті.
Днями в гірничому пройшов науково-практичний семінар «Вирішення практичних геодезичних задач з використанням сучасних методів вимірювань», який провели кафедри маркшейдерії і геодезії разом з ТОВ «ТНТ ТПІ». Участь у заході взяло понад 30 представників гірничо-будівної галузі з різних регіонів України, серед яких ДПЕК, «Белогородские известняки» республіки Крим, «Глуховецький коаліновій завод» з Вінницької області, Криворізький Центральний ГОК, Орджонікідзовський ГОК, та багато інших.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту пропонує ознайомитися з експертною оцінкою Ради Європи проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція).
31 січня, о 16 годині в актовій залі НГУ було тепло, не зважаючи на дійсно зимову погоду. А тепло тому, що холодну залу зігрівали теплі серця, зацікавлені очі, та щирі усмішки. Дружній колектив студентів першокурсників факультету інформаційних технологій НГУ під керівництвом Ірини Костянтинівни Цюп’як організував новорічну казку «Ніч перед Різдвом». Відвідати виставу мали змогу всі бажаючі. Учасники вистави проявили свою акторську майстерність, ораторське мистецтво, гарний спів. Вільних місць у залі майже не було, учасникам протягом всієї прем’єри вдалося тримати публіку в напрузі: всі глядачі захоплено дивились мюзикл. Цю виставу також відвідав 11 канал.
Сьогодні святкує 55-річний ювілей Олександр Степанович Бешта
Інженер-електрик, професор з 2002 року, доктор технічних наук з 2001р, проректор з наукової роботи з 2006 року, завідувач кафедри електропривода, декан електротехнічного факультету (2002-2006 рр)
У Центрі естетичного розвитку Національного гірничого університету відбулась презентація виставки петриківського декоративного розпису «Спадковість поколінь». На ній були представлені роботи корифеїв цього старовинного виду мистецтва та їх молодих продовжувачів.
На Вченій раді Національного гірничого університету 31 січня ректор, академік НАНУ Геннадій Півняк вручив дипломи і нагрудні знаки – заслуженого професора НГУ – завідувачу кафедри будівництва і геомеханіки Олександру Миколайовичу Шашенку та заслуженого викладача НГУ – директору Науково-методичного центру Володимиру Олександровичу Салову.
До 20 лютого 2012 року триває реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. У 2012 році зовнішнє оцінювання для бажаючих стати студентами вищих навчальних закладів буде проводитися з 10-ти предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором: англійська, німецька, французька, іспанська). У тестуванні можуть взяти участь усі бажаючі, які на момент проведення тестування мають повну середню освіту. Сертифікати ЗНО, отримані в 2008-2012 роках, є дійсними під час вступної кампанії 2012 року.
Юрій Тимофійович Разумний – один з корифеїв науки кафедри систем електропостачання Національного гірничого університету – нещодавно відзначив свій 80-річний ювілей, але залишається молодим у свіжості поглядів, шуканні нових наукових шляхів і втіленні їх на практиці.
Програма на 51 каналі на тему "Загадки 2012-го" за участю кандидата геологічних наук, завідувача кафедрою геофізики Національного гірничого університету Михайло Довбніча
Програма "Відкрита студія" на обласному радіо за участю ректора Національного гірничого університету, академіка НАН України Геннадія Григоровича Півняка
Визначитись з майбутньою професією - це дуже відповідальне завдання, з яким ще в недавньому минулому стикалися всі нинішні студенти. Хтось, можливо, з самого дитинства вже знав, ким бачить себе в майбутньому, а комусь допомагали визначитися батьки або друзі. Серед студентів НГУ було проведено невеличке опитування на тему майбутнього працевлаштування.
Центр культури української мови ім.О.Гончара запрошує усіх на показ вистави «Ніч перед Різдвом» (за мотивами повісті М.Гоголя) за участю студентів факультету інформаційних технологій НГУ.
24 січня 2012 року під головуванням Першого заступника Міністра Євгена Суліми відбулося засідання конкурсної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, на якому розглядалося питання висунення кандидатів на призначення державних стипендій видатним діячам освіти.
Викладач кафедри іноземних мов у НГУ,ведуча клубу креативного та критичного мислення Ісакова Марія Леонідівна, 23 січня провела чергове засідання на тему "Я люблю рекламу" в контексті нового року.
Трапилося так, що саме в День Тетяни (св. Татіани), 12 січня 1755 року, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ "Про установу московського університету" і 12 (25) січня стало офіційним університетським днем. З того часу свята Татіана вважається покровителькою студентів.
З 24 по 27 січня в бібліотеці Національного гірничого університету проходить виставка-експозиція до дня народження В. Висоцького: "Среди нехоженных путей один – пусть мой. Среди невзятых рубежей один – за мной"
День соборності України - свято, що відзначається щороку 22 січня. Того дня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну
19 січня 2012 року в Міністерстві під головуванням Першого заступника Міністра Євгена Суліми відбулася нарада з керівниками вищих навчальних закладів та начальниками міжнародних відділів вищих навчальних закладів з питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах та наукових установах у 2012 році. Участь у нараді також взяли представники посольств Сполучених Штатів Америки та Французької Республіки в Україні
Довузівську підготовку на підготовчому відділенні в МІБО (Межгалузевий інститут безперервної освіти) НГУ проходить більше двохсот чоловік. Всі учасники працюють наполегливо, з інтересом. Колектив викладачів підготовчого відділення - це захоплені і віддані своїй справі люди, професіонали високого класу, творчі натури.Людмила Анатоліївна Заїка, старший викладач кафедри іноземних мов - з їхнього числа. У цьому навчальному році вона бере участь у підготовці слухачів ПВ до ЗНО з англійської мови.
Вітаємо з 80-річним ювілеєм Юрія Тимофійовича Разумного - доктора технічних наук, професора кафедри систем електропостачання, лауреата Державної премії України в галузі науки та техніки, Відмінника освіти України.
На кафедрі гірничих машин та інжинірингу НГУ відбувся щорічний семінар «Потураївськи читання». Цього року вони були присвячені дев’яносторіччю від дня народження Валентина Микитовича Потураєва - одного із засновників цієї кафедри.
25 січня на кафедрі іноземних мов відбудеться конференція "Коли можливе стає реальним: бізнес - тиждень в Бельгії". Студенти Гірничого, які вже успішно відвідали Бельгію розкажуть про свої враження та поділяться досвідом з усіма бажаючими.
Національна академія наук України відповідно до статей 26 і 27 свого Статуту повідомляє про наявність вакансій дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України з таких спеціальностей (перша цифра- кількість академіків, дурга - членів-кореспондентів):
В Україно-Американському ліцеї на базі Гірничого університету відбувся урок живопису від майстрині петриківського розпису Галина Назаренко.Ця зустріч не випадкова, адже ліцей активно впроваджує написання наукових робіт серед учнів на вільну тематику. Учениця 9 класу Настя Бордюк обрала для себе тему петриківського розпису, адже в дитинстві сама захоплювалась цим видом мистецтва, а її батьки – давні шанувальники робіт Галини Назаренко.
Вітаємо з 70-річчям Валентину Миколаївну Яланську, яка працює в університеті 42 роки, з них 25 – в навчальному відділі. Валентина Миколаївна не тільки ділова жінка, а ще й турботлива матуся трьох дітей та трьох онуків.
Молодь Гірничого університету позмагається у дискусіях на економічну тематику. Щоб перемогти, потрібно бути харизматичним, зрозумілим і добре володіти мовою.
21-22 січня у приміщенні НГУ молоді люди з Дніпропетровська та інших міст країни позмагаються у мистецтві дебатів. Переконувати один одного потрібно буде на економічну тематику: як по теоретичних тезах економіки, так і по сучасних реаліях.
13 січня 2012 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Оперативного штабу з питань передачі вищих навчальних закладів до сфери управління МОНмолодьспорту. На засіданні розглянуто стан виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 № 1191 "Деякі питання управління вищими навчальними закладами
Колись, у далекому 1956-му році, дніпропетровським ентузіастам телевізійної справи вдалося створити перше обладнання для прийому телепередач. А сталося це так: Володимир Миколайович Візун, один із засновників міського телебачення, працюючи в бібліотеці гірничого університету із підшивками номерів японського журналу з радіомеханіки, знайшов рідкісні схеми японської системи радіорелейних ліній, що дозволили вдосконалити наші зразки техніки й впіймати перші хвилі ефіру. Чимало часу минуло, проте актуальність звернення до бібліотечних знань не зникла й дотепер.
12 грудня в Національному гірничому університеті відбувся інформаційний семінар за результатами наукового стажування співробітників НГУ в провідних університетах Сполучених Штатів.
Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, доповідаючи щодо проекту Закону України "Про вищу освіту" (реєстраційний номер 9655) під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
Проект Закону України "Про вищу освіту" (нова редакція) (№ 9655 від 28.12.2011) розроблено з урахуванням сучасних вимог економіки України, входженням національної вищої освіти до Європейського простору вищої освіти та переходу системи вищої освіти до впровадження Національної рамки кваліфікацій
В бібліотеці гірничого університету пройшов захід, на якому присутні познайомились із творчістю українського поета досі незнаного на своїй Батьківщині.
Два дніпропетровські університети увійшли у склад делегації у рамках реалізації програми Voluntary Visitor.
Поїздка до Сполучених Штатів Америки відбувалась у складі офіційної делегації Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з першим заступником міністра Євгеном Сулимою, а також директором інформаційно-іміджевого центру Іриною Гагаріною, представником Американських рад посольства США в Україні Вірою Тарновською.
Вітаємо з 65-річчям Валерія Вікторовича Соболєва - доктора технічних наук, професора кафедри і геомеханіки, академіка АН вищої школи України, талановитого художника.
Ділові й дружні відносини між Україною та Республікою Таджикистан розвиваються стабільно. У черговий раз це підтвердив своїм візитом в Україну президент Таджикистану Емомалі Рахмон.
Університет повинен творити знання і змінювати свідомість. Саме від університетської освіти залежить рівень національної консолідації, здатність порозумітися.
Для того, щоб університети виконували цю роль, потрібно надати їм свободу, університетську автономію. Університети повинні бути самостійними інтелектуально-науковими центрами, що визначають правила життя.
НГУ відвідала делегація Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Вже втретє представники гірничого зустрічаються з представниками вишів Черкащини в рамках ініціативи про налагодження співробітництва між вузами двох областей, яке започатковано з «легкої руки» голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба.
Cтуденти Національного гірничого університету, учні спеціалізованої школи № 67 еколого-економічного профілю та учні ЗСШ №45 мали чудову нагоду взяти участь у святкуванні Нового 2012 року.
30.12.2011З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ!
Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!
На кафедрі електропривода Національного гірничого університету відбулось урочисте відкриття єдиного в Україні авторизованого навчального центру фірми «ВАКОН».
З 14 по 18 грудня делегація НГУ у складі завідуючого кафедрою автомобілів та автомобільного господарства Костянтина Баса та доцента кафедри електропривода Олександра Балахонцева взяла участь у виконанні робіт за темою ОБ-50 ("Підвищення енергетичної ефективності систем теплопостачання з використанням теплових насосів") в Еслингенському університеті прикладних наук. Дослідження проводилися в лабораторіях факультету мехатроніки та університету технології паливних комірок.
27 грудня ректор Національного гірничого університету, академік НАН України Геннадій Півняк відзвітував про свою діяльність за період 2011 року перед колективом вишу. Окрім співробітників НГУ на Вченій раді був присутній заступник начальника головного управління науки і освіти Дніпропетровської облдержадміністрації Антон Демура.
Сьогодні можна довго сперечатися щодо плюсів та мінусів глобалізації, по різному оцінювати наслідки поступового відкриття кордонів, проте безперечним є той факт, що інтеграційні процеси у суспільстві набирають обертів і у виграші завжди залишається той, хто знаходиться на лідерських позиціях у цьому питанні.
У Національному гірничому університеті пройшла презентація нового учбового посібника «Україна в міжнародних організаціях». Авторський колектив видання – Г.Г. Кривчик (доктор історичних наук, професор), С.М. Серьогін (доктор наук з державного управління, професор), В.Я.Шибко (кандидат історичних наук, професор). Видання здійснено за підтримки «Інституту демократії та соціальних процесів».
Шановні користувачі науково-технічної бібліотеки гірничого університету! Хочемо вас проінформувати, що до абонементу художньої літератури (1/36) були передані цікаві й дуже популярні журнали "Личности" російською мовою.
У Націнальному гірничому університеті у Центрі культури української мови ім. О.Гончара пройшла презентація книги Олександра Ратнера « Раз Париж, два Париж…»
27 грудня 2011 року у Залі вченої ради (1\104) о 14.30 відбудеться рада трудового колективу під час якої ректор НГУ, академік НАН України Геннадій Григорович Півняк звітуватиме про університету у 2011 році.
Відповідальний за організацію перший проректор Пілов П.І.
Контактний телефон: (056) 46 -13 - 62
Якщо Ви бачите своє майбутнє у Національному гірничому університеті, для Вас дні відкритих дверей: Якщо Ви бачите своє майбутнє у Національному гірничому університеті, для Вас дні відкритих дверей:
Сьогодні о 18.10 годині в ефірі Обласного радіо відбудеться трансляція інтерв’ю з ректором Національного гірничого університету, академіком НАН України Геннадієм
Гірничий факультет відзначив своє традиційне осіннє свято - "День відмінника". Захід відкрив ректор університету, академік НАН України Геннадій Півняк. Його привітання зворушило студентів-гірників до глибини душі. Він розповів про важливість професії інженера у наш технологічний час і наголосив на тому, що нелегко вчитися на самі "п`ятірки", але всі повинні прагнути цього.
У грудні в Національному гірничому університеті відбулось прослуховування бажаючих прийняти участь в КВНі, організоване Комітетом у справах молоді з допомогою титулованих КВНщиків. На великий приємний подив, прийшло більше 20 молодих людей, котрі займають активну життєву позицію, при цьому несуть її з самоіронією і яскравим почуттям гумору
У Центрі культури української мови ім.О.Гончара пройшла презентація книги Олександра Ратнера « Раз Париж, два Париж…». Для Олександра Григоровича відвідини Національного гірничого університету стали вже доброю традицією. Серед гостей імпрези була директор видавництва «Ліра» Оксана Нечай, а також муза поета - дружина Марина.
У Національному гірничому університеті відбувся круглий стіл, ініційований Українським науково-технологічним центром (УНТЦ) на тему «Комерціалізація наукових розробок». Доповідачами з боку центру виступили Тетяна Ілляш, координатор з підтримки сталого розвитку, Олег Заложенков, патентний координатор, Петро Мельник-Мельников, менеджер з недержавного партнерства УНТЦ. В зустрічі також взяли участь ректор Геннадій Півняк, проректор з наукової роботи Олександр Бешта, наукова молодь університету та зацікавлені вчені з різних установ регіону.
НГУ відвідала делегація Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Вже втрете представники гірничого зустрічаються з представниками вишів Черкащини в рамках ініціативи про налагодження співробітництва між вузами двох областей, яке започатковано з «легкої руки» голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба.
У бібліотеці відбулася літературна година, під час якої Вірші Ф.Тютчева, С.Єсеніна, Є.Євтушенко, О.Пушкіна були виконані професором УДХТУ Григорієм Венедиктовичем Філатовим .
6 грудня 2011 у викладацькій читальній залі бібліотеки НГУ (1 / 7) відбулася зустріч з доцентом кафедри автоматизації виробничих процесів Національної металургійної академії України, фахівцем в області автоматизації прокатного виробництва, автором понад 80 наукових праць і винаходів, Олегом Юхимовичем Потапом. На цьому заході була представлена його незвичайна книга-дослідження «Недитячі казки Пушкіна». Незвичайна тому, що тема, яка пропонується читачам, дуже далека від професійних інтересів автора, але, безумовно, стала цікава всім, хто небайдужим до творчості.
В НГУ відбулася 9-та міжнародна студентська науково-практична конференція, присвячена Європейському дню мов. Організатором конференції за традицією є кафедра перекладу, яку очолює професор Введенська Т. Ю.
8 грудня у Національному Гірничому Університеті у рамках співпраці з Черкаським Національним університетом ім. Богдана Хмельницького пройшла науково - практична конференція «Особливості функціонування підприємств України в сучасних економіко-правових умовах». Конференція стала першим етапом в реалізації співпраці між дніпропетровським та черкаським університетами.
7 та 8 грудня в Національному Гірничому університеті в шосте пройшла конференція «Majesty of Marketing conference for the students and junior research stuff»
Ректор інституту Рустам Азізов та проректор з науки та міжнародних зв`язків Зафар Разиков у діловій бесіді з першим проректором П.І. Піловим та проректором з міжнародних зв`язків О.Н. Шашенком обговорили перспективи співпраці двох вузів.
8 грудня Військовій кафедрі Національного гірничого університету виповнилось рівно 85 років. З нагоди такої події відбулось урочисте вручення цінних відзнак, подяк, а також вшанування найкращих студентів. Але цього року ювілей подвійний, адже танкова кафедра святкує своє 50-річчя (її було відкрито у 1961 році)
На кафедрі електропривода Національного гірничого університету відбулось урочисте відкриття єдиного в Україні авторизованого навчального центру фірми «ВАКОН». Основним завданням центру є надання якісних освітніх послуг студентам університету, які мають змогу отримати професійні навички роботи з обладнанням відомого у світі виробника, що є актуальним на сучасному ринку послуг.
Земельна реформа в Україні, яка розпочалась 20 років тому, з набуттям незалежності, дала можливість селянам отримати власний земельний наділ. Нині реформування земельних відносин в Україні вийшло на фінішну пряму – з 1 січня 2012 р. буде відмінено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Тому, сьогодні ведеться багато спорів
Олександр Карасьов один із багатьох студентів, які цього року вступили до Національного Гірничого Університету. Але його історія зовсім незвичайна – він провів дитинство у «Дніпропетровському будинку- інтернаті для дітей з вродженими та набутими фізичними вадами», потім вступив до технікуму, а тепер нарешті реалізував свою мрію і став студентом.
Вп`яте на кафедрі філософії ДВНЗ «Національний гірничий університет» відбулися Всеукраїнські філософські читання «Сучасне буття філософії», присвячені Міжнародному дню філософії ЮНЕСКО. Серед присутніх – 19 докторів філософських, історичних, технічних, філологічних, політичних та педагогічних наук та 22 кандидата наук.
Найбільш відома у світі програма наукових обмінів імені Фулбрайта завітала до стін Гірничого університету. Програма відома з 1946 року – вона найстаріша у світі – і за цей час вже понад 500 українських стипендиантів провели рік наукової праці в США (з них 20- з міста Дніпропетровська), а більше, ніж 300 американських викладачів та дослідників провели свою роботу в Україні.
Проект «Дворівневі програми навчання електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства в Росії, Україні та Ізраїлі» спрямований на вдосконалення викладання дисциплін у сфері технологій електронної комерції.
Зважаючи на багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток науки рішенням Вченої ради НГУ присвоєно почесне звання “Заслужений професор Національного гірничого університету “Заслужений професор Національного гірничого університету”:
Національному гірничому університеті 25 листопада 2011 р. у форматі Програми «НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» відбулося вручення Свідоцтв про підвищення кваліфікації й одночасно закриття навчально-тренувального курсу «Маркетинговий менеджмент».
Військово-патріотичний клуб НГУ ім. капітана А. Грязнова під керівництвом доцента Анатолія Поуха вже кілька років проводить важливу виховну роботу серед студентів.
Нащадки славних запорожців зібрались на черговому засіданні клубу в музеї університету 25 листопада, аби відтворити історичні події та образи великих предків.
За результатами XX Міжнародної спеціалізованої виставки „Освіта та кар’єра – 2011” та VIІI міжнародної виставки закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном ”, що пройшли днями у Національному центрі ділового та культурного співробітництва „Український дім” (м. Київ) - НГУ визнано лідером національної освіти.
24 листопада в Національному гірничому університеті відбулись ІІ-і Всеукраїнські наукові Троньківські читання на пошану академіка НАН України, Героя України Петра Тимофійовича Тронька. Людям, які цікавляться історією своєї країни, її культурою, безумовно, відоме ім’я видатного історика України. Зовсім недавно він відійшов у вічність. Людяність, простота натури Петра Тимофійовича імпонувала оточуючим. І нинішні наукові читання переросли офіційний формат. Це була тепла зустріч однодумців. Адже сам академік умів згуртувати навколо себе людей, які за покликанням душі прагнули відродження і збереження історії і культури України.
Гірничий факультет відзначив своє традиційне осіннє свято - «День відмінника». Захід відкрив ректор університету, академік НАН України Геннадій Півняк. Його привітання зворушило студентів-гірників до глибини душі. Він розповів про важливість професії інженера у наш технологічний час і наголосив на тому, що нелегко вчитися на самі «п`ятірки», але всі повинні прагнути цього.
З 17 до 25 листопада 2011 р. у викладацькій читальній залі науково-технічної бібліотеки Державного ВНЗ “Національний гірничий університет” проходить експозиція світлин співробітників кафедри мінералогії та петрографії “Таїна мінералів” та виставка-перегляд видань профільної та художньої літератури “Чарівний світ мінералогії”. Виставки представлені до 105-річчя з дня заснування кабінету мінералогії, кристалографії та петрографії, наразі кафедра має назву мінералогії та петрографії.
З 7 до 18 жовтня 2011 р. делегація від НГУ у складі завкафедрою ТСТ професора Леоніда Ширіна і професора Миколи Дудлі на запрошення Інституту гірничої справи та Китайського геологічного університету побувала у Китаї і взяла участь у роботі двох міжнародних конференцій. Нещодавно Леонід Ширін відзвітував перед колегами і студентами у формі фотопрезентації про відрядження.
У культурно-освітньому центрі Національного гірничого університету вперше відбувся конкурс «Міс першокурсниця» та щорічний фестиваль-конкурс талантів «Я – першокурсник». Цьому фестивалю передувала довга копітка підготовка. Культорги факультетів передавали своїм молодшим наступникам творчий досвід. Врешті програма виявилась дуже різноманітною. Поряд з традиційними видами мистецтв: вокалом, хореографією та інструментальними номерами, були цікаві театральні постановки СТЕМу і номери оригінального жанру.
29 листопада 2011р. у Дніпропетровську в Національному гірничому університеті відбудеться стартова конференція проекту ТЕМПУС – «ECOMMIS» «Дворівнева навчальна програма з електронної комерції для розвитку інформаційного суспільства Росії, України, Ізраїлю».
У листопаді українському телебаченню виповнилося 60 років. Разом із професійним розвитком телеіндустрії справжнє екранне мистецтво демонстрували і аматорські студії. На Дніпропетровщині активну позицію завжди займала відеостудія «Юність» Національного гірничого університету, яка існує майже піввіку. У творчій студентській кіногрупі зросло чимало професіоналів телебачення і майстрів художнього слова.
8 грудня в Національному гірничому університеті пройшла науково-практична конференція "Особливості функціонування підприємств України в сучасних економіко-правових умовах"
Вийшов у світ збірник наукових статей англійською мовою «Tehnical and geoinformational systems in mining» під редакцією професорів Г.Г. Півняка, В.І. Бондаренка, І.А. Ковалевської
Багато студентів мріють навчатися за кордоном. Державний Департамент США і Посольство цієї країни не проти допомогти мрійникам і організовує для них зустрічі з представниками американських вишів. Зокрема, 15 листопада 2011 року з місією надання консультацій українським студентам щодо можливостей отримання стипендій на навчання, стажування і проведення досліджень у США в НГУ побував заступник декана факультету магістерських та аспірантських програм Державного університету середнього Теннессі Пітер Канінгем.
А нещодавно й студенти Національного гірничого університету могли повною мірою відкрити для себе поезію Івана Драча, нашого сучасника, великого друга Національного гірничого університету, неодноразового гостя й учасника Гончарівських читань, які проходять щовесни у Центрі культури української мови ім. Олеся Гончара.
У листопаді 1997 р. в Україні започатковано День української писемності та мови. І ось вже учотирнадцяте Центр культури української мови імені Олеся Гончара (ЦКУМ) Національного гірничого університету відзначив свято преподобного Нестора-Літописця саме в день його пам’яті. Цього року Центр започаткував нове свято, яке мало на меті привернути увагу громадськості, науковців, видавців, студентства, молоді до історії української книги, зокрема словникарства, а значить і до проблем сучасної лексикографії.
Вже більше 10 років НГУ співпрацює з Есслінгенським університетом прикладних наук (Земля Баден-Вюртемберг, Німеччина) – вчені досить активно обмінюються досвідом зі своїми іноземними колегами. Проте цього року спілкування вийшло на новий рівень – з метою розширення співробітництва за особистим запрошенням ректора Геннадія Григоровича Півняка з офіційним візитом гірничий відвідали перші особи німецького університету: ректор Есслінгенського університету Бернхард Шварц, проректор з міжнародних питань Штефані Майєр та доктор–інженер Есслінгенського університету, почесний професор НГУ Ніколаус Нойбергер.
14 листопада 2011 р. в ауд 1/29 об 12.00 відбудеться презентація поїздки завідувача кафедри транспортних систем і технологій Ширіна Л.Н. на конференцію до Китаю (Фотогалерея)
На початку листопада в Національному гірничому університеті відбулася творча зустріч народного артиста України, видатного конферансьє Івана Шепелєва зі студентами.
У зв`язку з 300-річчям з дня народження Михайла Васильовича Ломоносова (19 жовтня 1711 р.) - вченого-енциклопедиста, видатного просвітителя - 2011 рік оголошений ЮНЕСКО роком його імені. Титан науки XVIII століття , він і досі є одним з найяскравіших прикладів людини, якою все життя рухала колосальна жага знань. Недарма пам`ятник Михайлу Васильовичу у сквері напроти головного корпусу НГУ вже багато років надихає на навчання студентів-гірників.
10 листопада 2011 р. на кафедру транспортних систем і технологій завітала турецька делігація. Співробітниками кафедри була підготовлена презентація наукових напрямків
У Національному гірничому університеті завершилася Міжнародна науково-практична конференція «Форум гірників 2011» Нинішній Форум проходив за підтримки кількох міністерств, науково-дослідних інститутів, Національної Академії Наук України, ПАТ «ДТЕК-Павлоградвугілля», закордонних університетів-партнерів.
За ініціативою голови Черкаської обладміністрації Сергія Тулуба налагоджуються взаємокорисне співробітництво між вищими навчальними закладами Черкащини та Національним гірничим університетом.
Наприкінці вересневого місяця з робочим візитом до Національного гірничого університету завітала китайська делегація Анхойського університету науки і технології (AUST) КНР.
Троє аспірантів з кафедр підземної розробки родовищ та збагачення корисних копалин, Євген Тимошенко, Андрій Лагута та Артем Ширін, з 29 вересня по 1 жовтня стали учасниками VІ Краківської конференції молодих вчених.
Захід влаштовувався переважно для першокурсників і мав на меті ознайомити нове поповнення з діяльністю всіх центрів, які працюють при Національному гірничому університеті.
Закінчив свою роботу Третій Всеукраїнський музейний фестиваль “Музеї України у всесвітньому культурному просторі”, що проводився Дніпропетровським Національним історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького.
Делегація Національного гірничого університету взяла участь у XXII-му Всесвітньому гірничому конгресі, що відбувся у Стамбулі (Туреччина) 11 вересня-16 вересня 2011 р.
Ці два слова добре вивчив кожен із студентів НГУ, учасників Літньої Школи Підприємництва 2011 року, навіть той, хто до приїзду в Польщу ні разу не чув польської мови і зовсім нічого не знав про неї.
Про нові горизонти співробітництва російської та української науки на останньому засіданні ректората НГУ повідомив перший проректор П.І. Пілов, який побував у Москві разом з представниками п’яти вузів Дніпропетровська .
Піввіковий ювілей кафедри автоматики комп’ютерних систем, який відзначався 19 вересня, вніс новий струмінь не лише в життя цього колективу, а й всього університету.
Задовго до вступної кампанії 2011 року стало відомо, що через демографічну кризу в 90-ті кількість вступників значно зменшиться, та в Національному гірничому університеті вийшло навпаки.
Після проведення у червні 2011 року на базі Національного гірничого університету чергового щорічного семінару ректорів університетів-засновників Міжнародного університету ресурсів (IUR) на адресу ректора НГУ, академіка НАН України, професора Геннадія Півняка надійшли листи-відгуки від партнерів по IUR.
Після проведення у червні 2011 року на базі Національного гірничого університету чергового щорічного семінару ректорів університетів-засновників Міжнародного університету ресурсів (IUR) на адресу ректора НГУ, академіка НАН України, професора Геннадія Півняка надійшли листи-відгуки від партнерів по IUR.
Результати інтелектуальної праці вчених і дослідників - наукові відкриття, вищий рівень сучасних знань - відносяться до фундаментальної сфери науки і призводять навіть до революційного впливу на хід розвитку людства.
7 червня 2011 року о 14.30 в Центрі естетичного розвитку Національного гірничого університету (ауд 1/ 119) відбулася презентація персональної фотовиставки доцента кафедри філософії Валерія Петровича Жижченка «Благословенна мить життя».
На початку червня у Національному гірничому університеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України».
На щорічний міський конкурс "Молодь Дніпропетровська – рідному місту", який проводиться задля підтримки молодих вчених шляхом надання грантів переможцям, було представлено 89 наукових доповідей з семи навчальних закладів обласного центру.
Маленькі вихованці Дніпропетровського дитячого будинку № 6 напередодні Міжнародного дня захисту дітей побували в гостях у своїх шефів – викладачів та студентів Національного гірничого університету
Нещодавно делегація молодих науковців НГУ відвідала чарівну «північну столицю» Російської Федерації, багатий історичний і культурний центр місто Санкт-Петербург.
Ліцензована підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліст та магістр за спеціальністю 05070107 “Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії ”
На базі Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» 12-13 травня 2011 року проводяться дві науково-практичні конференції: «Проблеми розробки галузевих стандартів вищої освіти нового покоління» та «Кадрове забезпечення гірничо-металургійного комплексу України».
З 17 по 19 березня 2011 р. у нашому місті проходив черговий Міжнародний студентський франкомовний фестиваль міні вистав, організований посольством Франції в Україні та Альянс-Франсез.
День геолога– професійне свято працівників геології, геодезії та картографії України, професійне свято геологів СРСР. Відзначається щорічно у першу неділю квітня.
3 квітня пройшла робоча зустріч делегації Есслінгського університету прикладних наук з ректором НГУ академіком НАН України Геннадієм Півняком, професорами Олександром Бештою, Михайлом Рогозою, Олексієм Івановим, Володимиром Слєсарєвим.
Згідно програми DreamSpark студенти можуть отримати доступ до повних ліцензійних версій програмного забезпечення компанії «Майкрософт» для розробки та дизайну.
За вагомий внесок у розвиток Національного гірничого університету і результативну працю доцентові кафедри економіки підприємства Олексію Чосі і професору кафедри електропривода Миколі Казачковському ректор НГУ, академік НАН України вручив медалі «НГУ» «За заслуги»
Уже третій рік поспіль очолює топ-50 кращих шкіл Дніпропетровська Українсько-Американський ліцей при НГУ, який відривається від інших учасників рейтингу більше, ніж на 100 балів.
У Національному гірничому університеті вже рік успішно діє відділ міжнародних освітніх проектів під керівництвом кандидата економічних наук Марини Пашкевич.
Сонячний, але ще морозяний четвертий березневий день. На противагу погоді невимовним теплом він наповнив серця усіх присутніх у залі культурно-освітнього центру НГУ.
На початку березня у Центрі естетичного розвитку кафедри філософії НГУ відбувся круглий стіл філософського-мистецького проекту «Муза свободи в обріях творчості».
Працівники усіх підрозділів НГУ 23 лютого вітали з 50-річчям кандидата геолого-мінералогічних наук, професора, проректора з навчальної роботи Юрія Тимофійовича Хоменка.
Нещодавно завідувачка кафедри вищої математики, професор О.О. Сдвижкова і професор кафедри будівництва і геомеханіки О.В. Солодянкін взяли участь у засіданні круглого столу у м. Хромтау (Актюбинська обл., Республіка Казахстан) з проблем проходження капітальних гірничих виробок у складних геомеханічних умовах розробки хромітових родовищ Донського ГЗК.
П’ятнадцятого березня виповнюється 75 років від дня заснування Жовтневого району міста Дніпропетровська, який вже більше десяти років очолює голова районної ради Вікторія Лукашова.
Оригінально відзначили 140-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки студенти нашого університету. Разом з Центральною міською бібліотекою, студентами театрального коледжу й консерваторії вони організували літературний вечір «Безсмертна дочка Прометея».
21 лютого cвіт відзначив День рідних мов. Свято з’явилося 11 років тому за ініціативи ЮНЕСКО з метою нагадати людству про необхідність дбайливого ставлення до рідної мови. Розмовляти українською – і не лише у свято – так прийнято давно у Національному гірничому університеті.
15 грудня у Центрі культури української мови імені О.Гончара НГУ відбулось нагородження лауреатів традиційного конкурсу кращої публікації імені Олеся Гончара на сторінках журналу «Бористен» за 2010 рік.
З огляду на те, що наука інтернаціональна і в ній не існує кордонів, співробітництво Національного гірничого університету з Московським державним гірничим університетом (МДГУ) триває досить давно.
Нещодавно у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії в Україні в Києві були підбиті підсумки 11-го щорічного міжнародного Конкурсу студентських робіт на іменні премії DELCAM.
Як відомо, якісна освіта сьогодні – запорука успіху в майбутньому. Це стосується не тільки вищих, але й загальноосвітніх навчальних закладів. І в цій галузі НГУ тримає марку. Йдеться про Українсько-американський ліцей, заснований при нашому університеті у 1997 році.
Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей щорічно підводить підсумки VIII Обласного міжвузівського конкурсу на «Кращу наукову, навчальну, навчально-методичну та художньо-публіцистичну літературу».
У грудні 2010 року новостворений підрозділ Національного гірничого університету - Центр розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» (БІ) - відзначив свій перший рік народження.
Наприкінці січня 2011 року Центр культури української мови ім.Олеся Гончара прийняв гостей – творчу інтелігенцію і студентів НГУ, які прийшли на презентацію чергового числа літературно-мистецького та публіцистичного часопису НСПУ «Січеслав».
У Національному гірничому університеті постійно відбуваються зустрічі з фахівцями бізнес-структур задля підвищення професійного рівня студентства. Цього разу відділ міжнародних освітніх проектів НГУ подав заявку про співробітництво до Голландського фонду PUM, що спеціалізується на роботі з міжнародними експертами.
В Центрі естетичного розвитку Національного гірничого університету 21 січня відбулася презентація виставки живопису члена Національної спілки художників України Олександра Чегорки.
На шахті «Благодатна» ВАТ «Павлоградвугілля» (ДТЕК) 21 січня відбулося відкриття першої в Україні і найпотужнішою на всьому пострадянському просторі теплонасосної установки.
У жовтні 2011 р. Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ) відчинить двері для слухачів класичної американської програми МВА (Master of Business Administration). Презентація програми вже відбулася в НГУ у червні минулого року.
Уперше у Національному гірничому університеті 17 січня розпочалися заняття для вчорашніх вихованців НГУ, які залишилися в лабораторіях різних кафедр вивчати науку далі.
Виповнилося 22 роки з часу виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану. Цій даті було присвячене чергове засідання військово-історичного клубу ім. капітана Андрія Грязнова НГУ.
У рамках реалізації проекту фонду цивільних досліджень (CRDF), що передбачає проведення аналізу стабільності лесових ґрунтів в Україні, НГУ відвідав доцент Мічиганського технологічного університету, кандидат інженерно-геологічних наук Томас Уммен. Він розповів нам про свою частину досліджень в проекті, над якою разом з ним працює професор НГУ Дмитро Рудаков. За словами науковця з америки, головна мета візиту – це робота зі збору та аналізу даних про лесові грунти в Україні. Проведено певні дослідження місцезнаходження цих порід, зібрано дані про їхні властивості. Окрім того, одним із завдань Томас Умман вважає налагодження співробітництва щодо пошуку спільних тем для майбутніх досліджень між Технічним університетом Мічигана, який він представляє, й Національним гірничим університетом.
275 випускників єдиної на Дніпропетровщині кафедри військової підготовки НГУ 30 серпня прийняли присягу на вірність українському народові. Ця подія стала завершальною у дворічному навчанні студенів з різних вишів нашого міста. Протягом всього часу майбутні офіцери запасу здобували як теоретичні, так і практичні знання. Під час військових зборів, окрім базової підготовки, навчилися володіти холодною і огнестрільною зброєю, управляти танком.
Під час засідання Вченої ради 25 вересня Нагрудний знак і диплом «Заслуженого викладача НГУ» отримав начальник відділу маркетингу Шляхов Едуард Михайлович, атестат доцента – доцент кафедри підземної розробки родовищ Кононенко Максим Миколайович
27-го числа відбулося засідання Військово-історичного клуба ім. капітана А.І.Грязнова, яке було присвячене 100-літтю з дня народження генерал-лейтенанта авіації та двічі Героя Радянського Союзу Григорія Пантелійовича Кравченко. Засідання провів голова клубу доцент кафедри історії та політичної теорії Анатолій Володимирович Поух за допомогою голови ДООПО «Примножимо славу Придніпров’я» Віктора Васильовича Березко. Послухати про легендарних героїв нашого краю і прийняти участь у засіданні прийшли студенти, викладачі, ветерани та члени клубу.
16 січня 2013 року співробітники відділу управління проектами НГУ зустрілися з молодими, перспективними та активними представниками кафедр, які зацікавлені у розвитку міжнародної співпраці. Основної метою такого зібрання послужило бажання активізації діяльності працівників гірничого у напрямку реалізації міжнародних наукових та освітніх проектів.
До уваги студентів та працівників університету! 25 квітня в актовій залі університету відбудеться Гала-концерт Міжфакультетського фестивалю "Студентська весна" Ласкаво просимо!
Вперше в Інституті економіки Національного гірничого університету був реалізований проект з семестрового навчання студентів у Бранденбургському технічному університеті - БТУ (м. Коттбус, Німечина), що був організований відповідно до програми студентського академічного обміну STUDEXA в рамках Угоди про співробітництво між вишами.
У виданні представлені результати соціологічного дослідження громадської думки студентів щодо освітнього процесу в НГУ з використанням анкетного опитування, що проводилось у 2013 році.
За багаторічну сумлінну працю, високі показники в роботі та з нагоди 65-річчя з дня народження В’ячеслава Івановича Петровського було нагороджено почесним дипломом НГУ директора Центру підготовки іноземних громадян. Вітаємо та бажаємо успіхів та натхнення у подальшій роботі
У клубі ім. капітана А.Грязнова відбулося засідання, присвячене маловідомим сторінкам Першої Світової війни. Присутні змогли дізнатися причини та хід військових дій, побачити військові раритети, які колекціонує випускник НГУ Богдан Качилов, а також послухати виступи гостей імпрези.
На кафедрі технології гірничого машинобудування відбувся науково-практичний семінар «Інформаційні технології DELKAM і КОМПАС в конструкторсько-технологічних рішеннях».
Новости
1 - 1398 із 1398
Початок | Попер. |
1
|
Наступ. | Кінець
| По стр.